Kraj vyčíslil projekty pro národní investiční plán na 43 miliard korun

16.09.2018 10:04:16 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Kraj vyčíslil projekty pro národní investiční plán na 43 miliard korun

V červenci a srpnu probíhal po celé České republice sběr strategických investičních záměrů krajů a obcí pro účely vytvoření Národního investičního plánu Vlády České republiky. Tato aktivita vychází z dlouhodobého záměru vlády, který cílí na efektivnější a úspornější rozdělování veřejných prostředků. Podklady za Liberecký kraj obsahují projekty s celkovými náklady více než 43 miliard korun. Sběr dat řídí ministerstvo pro místní rozvoj.

„Do sběru projektových záměrů na území Libereckého kraje se zapojilo celkem 49 obcí, statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou i Liberecký kraj jako celek. Náklady na 1 300 projektových plánů v Libereckém kraji přesahují částku 43 miliard korun," uvedla Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje pověřená řízení rezortu hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Hlavním důvodem sběru dat je vytvoření národního investičního plánu. Získaná data obsahují důležité informace o tom, jaké priority mají samosprávy obcí a které oblasti je nejvíc trápí. Ministerstvo pro místní rozvoj plánuje využít poskytnuté informace pro tvorbu koncepčních dokumentů, jakým je například Strategie regionálního rozvoje.

V současné době probíhají jednání mezi Evropskou unií a Vládou České republiky o podobě nového programovacího období evropských dotací. Nasbírané informace mohou být hodnotným podkladem pro určení priorit a výše investic do významných projektů financovaných z rozpočtu České republiky a dotací Evropské unie.

„Národní investiční plán je jedním z prostředků jak efektivně rozdělit veřejné prostředky tam, kde jsou nejvíce potřeba, zejména do malých a středních obcí České republiky. Vláda České republiky bude v této aktivitě pokračovat i v příštích letech a prohlubovat návaznost národního investičního plánu na státní rozpočet a dotační tituly," uzavřela radní Loučková Kotasová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V jablonecké nemocnici se sejdou špičkoví gastroenterologové

V úterý 20. listopadu přijedou do jablonecké nemocnice nejzkušenější lékaři z České republiky. Kolem dvaceti endoskopistů a endosonografistů se sejde již na desátém EUS workshopu. Hostem bude MUDr. Rastislav Kunda z dánského Aarhusu, který je světově uznávaným odborníkem. MUDr. Rastislav Kunda provedl nejvíce EUS navigovaných anastomóz (spojek mezi zažívacím traktem a žlučovými cestami). Tyto výkony se provádějí u nevyléčitelně nemocných pacientů a nahrazují chirurgické operace. Endoskopické výkony mají méně komplikací a rychleji vrací pacienty do domácí péče.

Nejlepší infocentrum Libereckého kraje je v Turnově

V anketě Informační centrum roku 2018 získalo Regionální turistické informační centrum v Turnově prestižní ocenění. Dosáhlo prvního místa v Libereckém kraji a obhájilo si svoje prvenství z loňského roku. Vyhlašovatelem ankety byla Asociace turistických informačních center ČR a vydavatelství KAM po Česku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Desné připravují 28. Společenský ples města
Jiskra Mšeno po podzimu lídrem divize C
Zdařilý 25. ročník Jabloneckého poháru
Policie dopadla muže, který měl přepadnout prodejnu v Libštátě
Ve Schneiderově vile v Jablonci pořádají výstavu Jaroslava Švihly

Nejčtenější články

17.11.: V Lučanech skončilo auto ve zdi domu
16.11.: Nákladním přívěsem narazil v Albrechticích do protijedoucího vozidla
17.11.: V Belgické ulici v Jablonci narazila řidička do odbočujícího auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT