Kraj vyčíslil projekty pro národní investiční plán na 43 miliard korun

16.09.2018 10:04:16 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Kraj vyčíslil projekty pro národní investiční plán na 43 miliard korun

V červenci a srpnu probíhal po celé České republice sběr strategických investičních záměrů krajů a obcí pro účely vytvoření Národního investičního plánu Vlády České republiky. Tato aktivita vychází z dlouhodobého záměru vlády, který cílí na efektivnější a úspornější rozdělování veřejných prostředků. Podklady za Liberecký kraj obsahují projekty s celkovými náklady více než 43 miliard korun. Sběr dat řídí ministerstvo pro místní rozvoj.

„Do sběru projektových záměrů na území Libereckého kraje se zapojilo celkem 49 obcí, statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou i Liberecký kraj jako celek. Náklady na 1 300 projektových plánů v Libereckém kraji přesahují částku 43 miliard korun," uvedla Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje pověřená řízení rezortu hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Hlavním důvodem sběru dat je vytvoření národního investičního plánu. Získaná data obsahují důležité informace o tom, jaké priority mají samosprávy obcí a které oblasti je nejvíc trápí. Ministerstvo pro místní rozvoj plánuje využít poskytnuté informace pro tvorbu koncepčních dokumentů, jakým je například Strategie regionálního rozvoje.

V současné době probíhají jednání mezi Evropskou unií a Vládou České republiky o podobě nového programovacího období evropských dotací. Nasbírané informace mohou být hodnotným podkladem pro určení priorit a výše investic do významných projektů financovaných z rozpočtu České republiky a dotací Evropské unie.

„Národní investiční plán je jedním z prostředků jak efektivně rozdělit veřejné prostředky tam, kde jsou nejvíce potřeba, zejména do malých a středních obcí České republiky. Vláda České republiky bude v této aktivitě pokračovat i v příštích letech a prohlubovat návaznost národního investičního plánu na státní rozpočet a dotační tituly," uzavřela radní Loučková Kotasová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V České Lípě a Liberci se konají Dny duševního zdraví

Jak spolupracovat při řešení problematiky osob s duševním zdravím bude hlavním tématem workshopu v rámci Dnů duševního zdraví. Akci pořádá Krajská koordinační skupina pro implementaci reformy psychiatrické péče v Libereckém kraji. Setkání proběhne při příležitosti 25. výročí činnosti FOKUSu Liberec o. p. s. dne 19. září v České Lípě a 10. října 2018 v Liberci.

110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát

Ve dnech 16. září až 21. října proběhne v městském muzeu Lomnice nad Popelkou výstava nazvaná 110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát, která zmapuje historii firem Schowanek, Tofa a Detoa z Albrechtic. Kompletní pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonecký magistrát může lépe komunikovat s neslyšícími
Jak se chovat při setkání s cizím člověkem poradila dětem policistka
Všemodelářská výstava proběhne na výstavišti
Nový územní plán v Janově se týká i kapličky v Hraběticích
Železný Brod padl ve Višňové

Nejčtenější články

16.09.: Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů
16.09.: Desenští dobrovolní muzikanti zahráli a zazpívali seniorům v Tanvaldě
17.09.: Při Běhu naděje v Jiřetíně vybrali pro nemocné děti 79 tisíc

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT