Kraj pomůže vyrovnat hospodaření liberecké ZOO

19.11.2015 21:06:30 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kraj pomůže vyrovnat hospodaření liberecké ZOO

Rada kraje na svém jednání 18. listopadu doporučila zastupitelstvu kraje schválit přidělení dotace Zoologické zahradě v Liberci. Té kvůli letošním příliš vysokým letním teplotám o prázdninách ubyli návštěvníci a potýká se tak s výraznou finanční ztrátou. Přestože se jedná o příspěvkovou organizaci statutárního města Liberec, kraj se rozhodl tuto mimořádnost řešit poskytnutím příspěvku ve výši 2,3 milionu korun.

Původně měly být tyto peníze poskytnuty Divadlu F. X. Šaldy na nákup nákladního automobilu na dopravu scénických dekorací. Vzhledem k finanční situaci liberecké ZOO se na Liberecký kraj obrátil náměstek primátora Liberec Ivan Langr s žádostí, zda kraj organizaci finančně nepodpoří.

„Liberecká ZOO je atraktivitou celého kraje, ne pouze Liberce, považujeme za rozumné ji finančně pomoci a v budoucnu se i na jejím provozu podílet," řekl hejtman Libereckého kraje Martin Půta s tím, že Liberecký kraj dostal od statutárního města Liberec současně nabídku na možnost většího zapojení se do městských organizací, ať už finanční nebo rozhodovací.

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje liberecké Divadlo F. X. Šaldy roční částkou 1,2 milionu Kč, Naivní divadlo roční částkou 500 tisíc Kč. Stejným způsobem by mohlo statutární město Liberec v budoucnu vstoupit do kulturních organizací zřizovaných krajem, tedy Oblastní galerie Liberec, Severočeského muzea a Krajské vědecké knihovny, která plní i městskou funkci knihovny.

„Po rozboru finanční situace zoologické zahrady konstatuji, že je ve finančním řízení nešťastné to, že město Liberec nezahrnuje příspěvek příspěvkovým organizacím i na odpisy nehmotného majetku, který je u příspěvkových organizací kraje hlavním zdrojem pro tvorbu fondů investic, zajišťující obnovu a rozvoj svěřeného majetku," doplnil ekonomický náměstek hejtmana Marek Pieter.

Chod Oblastní galerie financuje kraj ročně částkou 21 milionů Kč, Severočeského muzea v Liberci 17 milionů 650 tisíc Kč a Krajské vědecké knihovny 37 milionů 450 tisíc Kč ročně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O investování v Libereckém kraji mají zájem čínské společnosti
Rada kraje schválila podporu asistentů pedagoga
Rada schválila návrh rozpočtu Libereckého kraje na příští rok

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Letní turistické autobusy Český ráj

Již 22. sezonu mají návštěvníci Českého ráje od května do září možnost využívat letní turistické autobusy. Ty se letos rozjedou na osmi linkách. „Návštěvníkům bychom určitě doporučili, aby autobusy upřednostňovali před individuální dopravou a vyhnuli se tak přetrvávajícím problémům s parkováním v nejzatíženějších místech regionu," apeluje Lucie Podařilová ze Sdružení Český ráj. Jízdní řády turistických autobusů najdou zájemci v samostatných letácích (kapesní jízdní řády), na plakátech a v turistických novinách. Turistické autobusy Český ráj jsou projektem Mikroregionu Český ráj ve spolupráci s městy a obcemi turistického regionu. Sdružení Český ráj zajišťuje propagaci projektu. Provoz autobusů je podpořen finančními prostředky Královéhradeckého a Libereckého kraje.

Projekt Objevuj památky má program Třetí za polovic, sedmá zdarma

Nový program Třetí za polovic, sedmá zdarma je součástí celorepublikového projektu Objevuj památky. Na vybraných památkách, které se do programu zapojily, můžete čerpat výše uvedené slevy a zároveň se zapojit do slosování o hodnotné ceny, mezi kterými jsou i pobyty v zámeckých či hradních areálech. Na Turnovsku jsou zapojeny hned čtyři objekty (hrad Valdštejn, Zámek Svijany, Synagoga Turnov a Dlaskův statek), další objekty jsou v Českém ráji a blízkém okolí. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2020 získalo sedm oceněných
První příspěvky z nově vytvořené rezervy Covid kultura
Horská služba zachraňovala turisty pod Frýdlantským cimbuřím
Havárie vodovodu uzavřela Arbesovu ulici v Jablonci
Basketbalistky Bižuterie opět do nejvyšší soutěže juniorek

Nejčtenější články

18.06.: Bohuš Matuš sundal šátek a ukázal, že Slavíka získal právem
18.06.: Méně vyhodíš, méně zaplatíš, vyzývá k třídění jablonecký magistrát
19.06.: Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn