Kraj pomůže vyrovnat hospodaření liberecké ZOO

19.11.2015 21:06:30 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kraj pomůže vyrovnat hospodaření liberecké ZOO

Rada kraje na svém jednání 18. listopadu doporučila zastupitelstvu kraje schválit přidělení dotace Zoologické zahradě v Liberci. Té kvůli letošním příliš vysokým letním teplotám o prázdninách ubyli návštěvníci a potýká se tak s výraznou finanční ztrátou. Přestože se jedná o příspěvkovou organizaci statutárního města Liberec, kraj se rozhodl tuto mimořádnost řešit poskytnutím příspěvku ve výši 2,3 milionu korun.

Původně měly být tyto peníze poskytnuty Divadlu F. X. Šaldy na nákup nákladního automobilu na dopravu scénických dekorací. Vzhledem k finanční situaci liberecké ZOO se na Liberecký kraj obrátil náměstek primátora Liberec Ivan Langr s žádostí, zda kraj organizaci finančně nepodpoří.

„Liberecká ZOO je atraktivitou celého kraje, ne pouze Liberce, považujeme za rozumné ji finančně pomoci a v budoucnu se i na jejím provozu podílet," řekl hejtman Libereckého kraje Martin Půta s tím, že Liberecký kraj dostal od statutárního města Liberec současně nabídku na možnost většího zapojení se do městských organizací, ať už finanční nebo rozhodovací.

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje liberecké Divadlo F. X. Šaldy roční částkou 1,2 milionu Kč, Naivní divadlo roční částkou 500 tisíc Kč. Stejným způsobem by mohlo statutární město Liberec v budoucnu vstoupit do kulturních organizací zřizovaných krajem, tedy Oblastní galerie Liberec, Severočeského muzea a Krajské vědecké knihovny, která plní i městskou funkci knihovny.

„Po rozboru finanční situace zoologické zahrady konstatuji, že je ve finančním řízení nešťastné to, že město Liberec nezahrnuje příspěvek příspěvkovým organizacím i na odpisy nehmotného majetku, který je u příspěvkových organizací kraje hlavním zdrojem pro tvorbu fondů investic, zajišťující obnovu a rozvoj svěřeného majetku," doplnil ekonomický náměstek hejtmana Marek Pieter.

Chod Oblastní galerie financuje kraj ročně částkou 21 milionů Kč, Severočeského muzea v Liberci 17 milionů 650 tisíc Kč a Krajské vědecké knihovny 37 milionů 450 tisíc Kč ročně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O investování v Libereckém kraji mají zájem čínské společnosti
Rada kraje schválila podporu asistentů pedagoga
Rada schválila návrh rozpočtu Libereckého kraje na příští rok

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pozitivní test na koronavirus zavřel jabloneckou školku
O snížení nájmu musí podnikatelé písemně požádat
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn
V kořenovské výtopně zahrají tři kapely, finále obstará Fleret
Kuba a Kája děkují záchranářům po autonehodě v Polubném

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
02.07.: Kuba a Kája děkují záchranářům po autonehodě v Polubném

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn