Kraj pomůže organizacím v období, kdy čekají na peníze od ministerstva

30.07.2015 08:02:39 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Kraj pomůže organizacím v období, kdy čekají na peníze od ministerstva

Rada kraje odsouhlasila na svém posledním jednání finanční příspěvek organizacím poskytujícím sociální služby. Peníze jim na počátku příštího roku pomohou překlenout období, kdy ještě nemají k dispozici prostředky od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Z rozpočtu Libereckého kraje bude na tyto účely vyčleněno více než 5 milionů korun, za předpokladu, že návrh schválí také krajští zastupitelé.

„Dotace z finančních prostředků Libereckého kraje na podporu sociálních služeb je určena na zajištění sociálních služeb, které jsou poskytovány na území Libereckého kraje v souladu se Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb Libereckého kraje na období 2014-2017 a jeho prováděcí částí Akčním plánem pro rok 2016," vysvětlila Lenka Kadlecová, náměstkyně hejtmana pro sociální resort a pokračovala: „Finanční podpora z rozpočtu Libereckého kraje na podporu sociálních služeb, bude poskytována subjektům, které jsou pověřeny krajem k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu a budou součástí Základní sítě Libereckého kraje na rok 2016."

Odbor sociálních věcí tak vychází vstříc podnětům poskytovatelů sociálních služeb k zajištění částečného krytí nákladů na sociální služby. Sociální služba, která je součástí Základní sítě Libereckého kraje, získává od kraje pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu. Každý další poskytovatel finanční podpory, který financuje příslušnou sociální službu, přistupuje k tomuto krajskému pověření. Všechny finanční zdroje jsou součástí vyrovnávací platby, kterou daná služba může získat z veřejných zdrojů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Komunitní centrum Slunce všem v Turnově bude mít novou přístavbu

Spolek Slunce všem se věnuje péči o jedince s mentálním postižením a poruchami autistického spektra. Nyní se centrum dočká přístavby odlehčovacích služeb pro klienty s nestandardním chováním. Maximální denní kapacita bude šest klientů. Modernizace sídla komunitního centra probíhá již od roku 2012. Celková výše finanční podpory z rozpočtu Libereckého kraje již dosáhla částky 7 742 000 korun. Přístavba bude dokončena v první polovině příštího roku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Resort kultury, památek a cestovního ruchu vyhlašuje dotační programy
Případů žloutenky v Libereckém kraji stále přibývá
Rada byl v klinči poločas, a málem jsme prohráli
Hejtman Libereckého kraje udělil hasičům záslužné medaile IZS
Během víkendu krajští hasiči vyjížděli k jedenácti nehodám

Nejčtenější články

09.11.: Obrazem: Ve Velkých Hamrech slavnostně otevřeli novou dráhu
10.11.: Tak snad už to Radovi došlo
10.11.: Domov důchodců Jablonecké Paseky má nového ředitele

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn