Kraj pomůže organizacím v období, kdy čekají na peníze od ministerstva

30.07.2015 08:02:39 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Kraj pomůže organizacím v období, kdy čekají na peníze od ministerstva

Rada kraje odsouhlasila na svém posledním jednání finanční příspěvek organizacím poskytujícím sociální služby. Peníze jim na počátku příštího roku pomohou překlenout období, kdy ještě nemají k dispozici prostředky od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Z rozpočtu Libereckého kraje bude na tyto účely vyčleněno více než 5 milionů korun, za předpokladu, že návrh schválí také krajští zastupitelé.

„Dotace z finančních prostředků Libereckého kraje na podporu sociálních služeb je určena na zajištění sociálních služeb, které jsou poskytovány na území Libereckého kraje v souladu se Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb Libereckého kraje na období 2014-2017 a jeho prováděcí částí Akčním plánem pro rok 2016," vysvětlila Lenka Kadlecová, náměstkyně hejtmana pro sociální resort a pokračovala: „Finanční podpora z rozpočtu Libereckého kraje na podporu sociálních služeb, bude poskytována subjektům, které jsou pověřeny krajem k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu a budou součástí Základní sítě Libereckého kraje na rok 2016."

Odbor sociálních věcí tak vychází vstříc podnětům poskytovatelů sociálních služeb k zajištění částečného krytí nákladů na sociální služby. Sociální služba, která je součástí Základní sítě Libereckého kraje, získává od kraje pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu. Každý další poskytovatel finanční podpory, který financuje příslušnou sociální službu, přistupuje k tomuto krajskému pověření. Všechny finanční zdroje jsou součástí vyrovnávací platby, kterou daná služba může získat z veřejných zdrojů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn