Kraj podpoří 20 miliony oblast školství, mládeže, tělovýchovy i sportu

15.06.2020 07:17:14 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kraj podpoří 20 miliony oblast školství, mládeže, tělovýchovy i sportu

Poskytnutí dotací na oblast školství, sportu, práce s mládeží a tělovýchovu v rámci Dotačního fondu Libereckého kraje odsouhlasila Rada Libereckého kraje na svém jednání 9. června. I přes restrikce v důsledku zavádění epidemiologických opatření, které se citelně dotkly krajského rozpočtu, pošle Liberecký kraj dětem a mladým sportovcům téměř 20 milionů korun.

V oblasti školství a mládeže se 79 žadatelů, spolků a příspěvkových organizací obcí na území kraje, rozdělí celkem o 2.164.200 korun. Podpory se dočkají projekty, zaměřené na volnočasové aktivity pro mládež do 26 let nebo pobytové tábory, ale také na pořízení kompenzačních pomůcek pro žáky s podpůrnými opatřeními.

„Přes komplikace, které provázely v letošním roce proces hodnocení projektů vlivem dopadů pandemie COVID 19, se podařilo zajistit alokaci ve výši 2,2 milionu korun a podpořit žadatele v oblasti podpory mládeže v uspokojivé míře," řekl náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, Petr Tulpa.

V oblasti tělovýchovy a sportu, z programu Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních organizacích 2020, si celkem 214 žadatelů rozdělí částku 17.750.574 korun.

„Jsem rád, že i v tomto náročném období, kterým jsme si prošli, a které tak výrazně ovlivnilo všechny aspekty našeho života, jsme i nadále schopni podpořit krajské sportovní organizace. Oblast sportu si zaslouží naši dlouhodobou podporu, protože si všichni uvědomujeme, nakolik důležitou roli v našich životech sport zastává a jak ovlivňuje budoucnost našich dětí," dodal Petr Tulpa. „Ačkoli bych si do oblasti sportu přál poslat mnohem více peněz, i přesto jde v současné době o důležitou finanční injekci pro kluby, jež soustavně pracují s dětmi a mládeží," uzavřel hejtman Martin Půta.

Navrhované rozdělení finančních prostředků v obou oblastech podpory musí ještě schválit Zastupitelstvo Libereckého kraje, které se sejde 23. června.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
Microsoft ocenil systém na hlídání statiky mostů z Jablonce
Asistenti pomáhali v Jablonci i v době koronavirové
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn