Kraj podpoří 20 miliony oblast školství, mládeže, tělovýchovy i sportu

15.06.2020 07:17:14 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kraj podpoří 20 miliony oblast školství, mládeže, tělovýchovy i sportu

Poskytnutí dotací na oblast školství, sportu, práce s mládeží a tělovýchovu v rámci Dotačního fondu Libereckého kraje odsouhlasila Rada Libereckého kraje na svém jednání 9. června. I přes restrikce v důsledku zavádění epidemiologických opatření, které se citelně dotkly krajského rozpočtu, pošle Liberecký kraj dětem a mladým sportovcům téměř 20 milionů korun.

V oblasti školství a mládeže se 79 žadatelů, spolků a příspěvkových organizací obcí na území kraje, rozdělí celkem o 2.164.200 korun. Podpory se dočkají projekty, zaměřené na volnočasové aktivity pro mládež do 26 let nebo pobytové tábory, ale také na pořízení kompenzačních pomůcek pro žáky s podpůrnými opatřeními.

„Přes komplikace, které provázely v letošním roce proces hodnocení projektů vlivem dopadů pandemie COVID 19, se podařilo zajistit alokaci ve výši 2,2 milionu korun a podpořit žadatele v oblasti podpory mládeže v uspokojivé míře," řekl náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, Petr Tulpa.

V oblasti tělovýchovy a sportu, z programu Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních organizacích 2020, si celkem 214 žadatelů rozdělí částku 17.750.574 korun.

„Jsem rád, že i v tomto náročném období, kterým jsme si prošli, a které tak výrazně ovlivnilo všechny aspekty našeho života, jsme i nadále schopni podpořit krajské sportovní organizace. Oblast sportu si zaslouží naši dlouhodobou podporu, protože si všichni uvědomujeme, nakolik důležitou roli v našich životech sport zastává a jak ovlivňuje budoucnost našich dětí," dodal Petr Tulpa. „Ačkoli bych si do oblasti sportu přál poslat mnohem více peněz, i přesto jde v současné době o důležitou finanční injekci pro kluby, jež soustavně pracují s dětmi a mládeží," uzavřel hejtman Martin Půta.

Navrhované rozdělení finančních prostředků v obou oblastech podpory musí ještě schválit Zastupitelstvo Libereckého kraje, které se sejde 23. června.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na projekt Dětské univerzity opět přispěje i Liberecký kraj

Dětská univerzita při Technické univerzitě v Liberci bude v příštím školním roce pokračovat. Liberecký kraj podpoří její činnost již pošesté půl milionem korun. Stejnou částku odsouhlasili krajští radní i v předchozích letech. Finanční podporu musí projednat Zastupitelstvo Libereckého kraje. „Projekt Dětské univerzity je skvělým počinem. Rozšiřuje totiž nabídku kvalitních volnočasových vzdělávacích aktivit technického a přírodovědného zaměření na území celého Libereckého kraje. V prvních ročnících Dětské univerzity byly náklady hrazeny z prostředků Evropské unie, v posledních letech je provoz možný pouze díky dotaci Libereckého kraje, která dovoluje účast zájemcům bez ohledu na jejich socioekonomický status," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí. Cílovou skupinou Dětské univerzity jsou žáci základních a středních škol od 9 do 18 let. Roční hodinová dotace přímé výuky na jednoho účastníka bude v rozsahu od 50 do 100 hodin dle varianty celoročních kurzů.

V Jablonečku můžete navštívit četnickou stanici

Již od května je v Jablonci nad Jizerou každý víkend mezi 10.30 a 16 hodin nebo ve všední dny po domluvě 606 088 155, Vladimír Petříček otevřeno četnické muzeum. Najedete ho na náměstí v přízemí radnice. Četnická stanice otevřela v Jablonci nad Jizerou před 130 lety.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zastávka Jablonex směr centrum bude v srpnu zrušena
Od srpna nechoďte v noci do Srnčího dolu. Bude se tu lovit
Country Sisters zazpívají na Černé Studnici
Na Smržovce pořádají Tankové dny
V Harrachově chystají již 26. ročník festivalu Keltská noc

Nejčtenější články

23.07.: Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku
24.07.: Hasiči evakuovali devět lidí kvůli požáru bytu v Jablonci
24.07.: Obrazem: Velké Hamry v přípravě přehrály Rychnov nad Nisou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn