Kraj ocenil úspěšné sportovce z letní olympiády dětí a mládeže 2019

19.11.2019 10:15:42 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj ocenil úspěšné mladé sportovce, kteří získali na nedávných IX. Hrách letní olympiády dětí a mládeže 2019 některou z medailí. Reprezentanti kraje vybojovali celkem 37 medailí, z nichž bylo 11 zlatých, 16 stříbrných a 10 bronzových. Zajistili tím Libereckému kraji pátou příčku mezi čtrnácti kraji republiky. Olympiáda v Liberci se tak stala pro kraj nejúspěšnější letní olympiádou v historii Her z hlediska pořadí krajů.

„Cílem slavnostního předání bylo ukázat dětem a trenérům, že si kraj váží jejich vzorné reprezentace a motivovat je k dalším výborným sportovním výkonům," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Ocenění se uskutečnilo v liberecké HOP aréně v úterý 12. listopadu. V tomto symbolicky sportovním prostředí obdrželi mladí medailisté od Libereckého kraje finanční odměnu. Celkem bylo oceněno 45 medailistů a 11 trenérů. Oceněné děti i trenéři dostali dárkovou tašku, děti navíc ještě finanční odměnu. Mezi děti bylo rozděleno více než 61 tisíc korun. Samotného předávání se zúčastnilo téměř 150 lidí.

Úspěšní byli mladí sportovci v atletice, orientačním běhu, plavání, sportovní střelbě, stolním tenise, tenise, triatlonu, skocích na trampolíně, letním biatlonu a volejbalu.

Ocenění sportovců a trenérů Libereckého kraje z nedávných IX. Her letní olympiády dětí a mládeže 2019<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Ocenění:

ATLETIKA
1) Zlatou medaili vybojovala v běhu na 800 m Pavla Kumstátová
2) Jakub Šafář získal medaile dvě, a to zlatou za dálkový běh a stříbrnou za 100 m překážek
3) Lukáš Horna získal dvě stříbrné medaile ze sprintu na 60m a za dálkový běh
4) Stříbrnou medaili získala Amálie Lorenzová ve skoku do výšky
5) Z překážkového běhu na 100 m získala stříbrnou medaili Nela Vaníčková
6) Ve stejné disciplíně získala bronzovou medaili Barbora Kučerová

ORIENTAČNÍ BĚH
1) Lea Martanová získala všechny tři cenné kovy. Zlatou medaili vybojovala v Orientačním běhu na krátkou trať, stříbrnou orientační běh - sprint a bronzovou orientační běh smíšené štafety starších dívek a chlapců.
2) Dvě zlaté medaile získal Erik Heczko a to v disciplínách orientační běh krátká trať a smíšené štafety mladších dívek a chlapců
3) Hugo Hoetzel získal druhé místo v orientačním běhu na krátkou trať a třetí místo z orientačního běhu smíšených štafet starších dívek a chlapců
4) Kristýna Matyášová vybojovala také dvě medaile a to stříbrnou z orientačního běhu na krátkou trať a třetí místo ze smíšených štafet starších dívek a chlapců
5) Barbora Chrástová získala zlatou medaili ve smíšené štafetě mladších dívek a chlapců
6) Barbora Lamačová vybojovala zlatou medaili ve štafetě mladších dívek a chlapců
7) Matěj Třešňák přivezl zlatou medaili ve štafetě mladších dívek a chlapců
8) Filip Mairich získal bronz ve smíšené štafetě starších dívek a chlapců

PLAVÁNÍ
1) Samuel Čihula získal dvě zlaté medaile a jednu stříbrnou. Zlaté medaile má ze 100 m znak a 200 m znak. Stříbrnou medaili vybojoval z 200 m volný způsob
2) Jan Jurčík vybojoval jednu stříbrnou medaili v plavání na 100 m motýlek a dvě bronzové 200 m motýlek a 400 m volný způsob
3) Ondřej Grus získal bronzovou medaili z 50 m volný způsob

SPORTOVNÍ STŘELBA
Ondřej Bílek získal bronzovou medaili v disciplíně vzduchová puška (VzPu 40)

STOLNÍ TENIS
1) Alexandr Robert Rosu získal dvě stříbrné medaile z dvouhry a čtyřhry
2) Štěpán Waldhauser přivezl zlatou medaili ve smíšené čtyřhře a stříbrnou medaili ve čtyřhře
3) Monika Pařízková vybojovala zlatou medaili ve smíšené čtyřhře

TENIS
1) Ve čtyřhře vybojovali bronzovou medaili Matouš Čepelík a Mathias Škrlík

Ocenění sportovců a trenérů Libereckého kraje z nedávných IX. Her letní olympiády dětí a mládeže 2019<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje TRIATLON
1) Kateřina Hadravová zlatá medaile štafeta mix, stříbrná medaile závod jednotlivců
2) Tomáš Knejzlík získal zlatou medaili ve štafetě mix a stříbrnou v závodu jednotlivců
3) Jiří Tuž vybojoval zlatou medaili ve štafetě mix

SKOKY NA TRAMPOLÍNĚ
1) Aneta Hrudová získala 2 zlaté medaile - první v soutěži jednotlivců a druhou v soutěži družstev
2) Anna Stasová získala zlatou medaili v soutěži družstev
3) Julie Wieserová získla zlatou medaili také v soutěži družstev
4) Daniel Kolář vybojoval dvě stříbrné medaile a to v soutěži synchronních skocích a v soutěži družstev
5) Radek Povýšil vybojoval dvě stříbrné medaile stejně jako Daniel kolář v synchronních skocích a v soutěži družstev
6) Filip Patrman stříbrná medaile v soutěži družstev

LETNÍ BIATLON
1) Natálie Dlabová získala dvě bronzová místa a to ve sprintu starší dívky a závodu s hromadným startem

VOLEJBAL
Třetí místo vybojoval tým volejbalistek Kateřina Brunclíková, Hana Burianová, Kateřina Cihlářová, Věra Dobrovská, Adéla Kučerová, Justýna Nováková, Josefína Smolková, Kateřina Stará, Tereza Stará, Anna Šebestová, Karolína Úradníková a Zuzana Žáková.

TRENÉŘI
Ladislav Láska a Radek Valeš (Florbal), Zuzana Vrchovecká (Gymnastika), Eliška Karešová (Soutěžní lezení), Šárka Hubená a Karel Brabec (Sportovní střelba), Marie Podrábská (Orientační běh), Michal Matěásko a Lubomír Majšajdr (Tenis), Jaroslav Kubeš a Dušan Hořínek (Beachvolejbal), Josef Mužíček a Hana Mužíčková (Triatlon), Jakub Červinka a Jakub Mareš (Judo), Tomáš Masár (Basketbal), Alina Antošová (Soutěžní lezení), Patrik Horáček a Veronika Černá (Fotbal), Jiří Pavýza (Basketbal), Michal Jakša (Gymnastika), Ivo Petříček a Petr Korp (Stolní tenis), Tomáš Krištof (Atletika), Miroslav Dvořák Martin Janošík (Fotbal), Marcela Urbanová a Vojtěch Rondoš (Florbal), Soňa Hrudová a Daniela Bendová (Skoky na trampolíně), Vít Zákoucký, Veronika Süssnerová, Roman Kadavý (Atletika), Magda Rýdlová (Orientační běh), Josef Smolka a Petra Smolková (Volejbal), Jitka Wirsigová a Gábina Divišová (Basketbal), Jaroslav Veverka a Michal Navrkal (Cyklistika), Petr Prokop a Jiří Taraba (Volejbal), Ota Kunt a Monika Jinochová (Plavání), Jan Sucharda a Tomáš Regner (Letní biatlon), Leona Slavíčková (Plavání).