Kouzelník Bradáč: Končím s lámáním rekordů!

20.06.2012 19:51:06 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Kouzelník Bradáč: Končím s lámáním rekordů!

Kouzelník Zdeněk Bradáč, který vystupuje se svými kouzly a rekordy různě po světě, se rozhodl skončit s lámáním rekordů, tedy alespoň v Jablonci. Nyní připravuje několik nových kousků, které chce předvádět ve větším stylu. V rozhovoru jsme se dostali také ke kouzlům a řeč přišla i na nedávné natáčení s japonskou televizí. Zatím poslední "svěťák" Zdeněk vytvořil 17. února v jablonecké Městské hale. Nejrychlejším únikem ze svěrací kazajky, při kterém si téměř vykloubil rameno, se s Jabloncem, co by místem na své další výzvy rozloučil.

Opravdu jste se rozhodl, že žádný další rekord v Jablonci už nezlomíte nebo je tady nějaké možná?

Hlavní důvod proč jsem se takto rozhodl, je množství rekordů v mém držení. Nyní jich je tolik, že už není nutné se zavírat v tělocvičně a nutně jich lámat pět najednou. Už dříve jsem vystupoval na festivalech, v televizních show a nedávno i na Staroměstském náměstí. Vždy to bylo před velkým publikem a nyní už bych rád předváděl své rekordy jen v takovémto duchu. V Jablonci, ale třeba za pár let nějaký zase vytvořím, jak se říká: „nikdy neříkej nikdy".

Kde tedy chystáte překonávání nebo vylepšování svých rekordů?

Letos bych měl rekordy lámat v Asii a Americe. Větší akci také připravuji v Praze. Jde mi o to ukázat své kousky širší veřejnosti, protože doteď byly spíše regionálního charakteru.


Jste kouzelníkem s nejvíce zápisy v Guinnessově knize. Podle čeho si vybíráte, který další rekord překonáte?

Vždycky jsem se soustředil na rekordy v žonglování, karetní manipulaci, kouzlech a eskapologii. Inspirace vycházela až na pár vyjímek z Guinnessovy knihy rekordů. Já sám jsem moc nových rekordů nevymyslel, protože to většinou ani Guinnessova organizace neakceptuje. Z toho důvodů je jednodušší a hlavně mnohem zábavnější překonat někoho jiného.

Žonglování vzhůru nohama se jeví jako hodně fyzicky náročná disciplína, proč jste se do ní vlastně pustil?

Když jsem při studiu v Anglii tenhle rekord objevil, tak mě doslova trknul a říkal jsem si: „To je přesně ono. To chci zkusit překonat!" Bylo to zajímavé vzhledem k provedení vzhůru nohama, dost náročné a navíc se to týkalo mého oblíbeného žonglování. Byl to můj první Guinnessův rekord a jsem rád, že i když ho překonalo několik žonglérů, nyní ho opět držím já.

V repertoáru máte plno kouzel s mincemi, kartami, bankovkami, šátky a dokonce předvádíte i levitaci, telekinezi či mentální experimenty. Máte nějaké své oblíbené kouzlo, které nikdy nezapomenete předvést?

Oblíbených kouzel mám spoustu a tím, že se každému divákovi může líbit něco jiného, snažím se toho předvádět co nejvíc. Řeknu Vám jednu věc, často se mi na vystoupeních stává, že přetahuju čas, abych měl jistotu, že si každý divák odnesl to nejlepší.

V květnu loňského roku jste předpověděl výsledek fotbalového utkání Gambrinus ligy. Jak jste tohle dokázal? A chystáte něco podobného?

Můžu prozradit, že nešlo o černou magii, ale samotné tajemství triku Vám neřeknu. Můžu ale slíbit, že v budoucnu se pokusím o podobný kousek.

Zpátky k Vašemu rozlučkovému rekordu s Jabloncem. Unikal jste ze svěrací kazajky v normální poloze i vzhůru nohama. V normální poloze jste unikl v neuvěřitelném čase 4,22 sekundy, ale během rekordu jste se zranil. Čím to bylo?

I když jsem se na oba rekordy připravoval několik měsíců, v samotný den pokusu bylo vše ve spěchu. Jablonec byl pod sněhem a byla vyhlášena kalamita. Do haly jsem dorazil se zpožděním a uspěchal jsem protažení, což se mi nakonec pěkně vymstilo.

Před časem jste účinkoval v japonské populární televizní show "ItteQ", kterou sleduje okolo 20 milionů lidí. Jak probíhalo natáčení?

Tato show se natáčí po celém světě a v květnu zavítala do Prahy. Hvězdě pořadu Imoto Ayako jsem ukázal pár svých kouzel a poté jsem ji zkoušel naučit žonglovat vzhůru nohama. Za necelé dva dny dokázala tři chyty (Zdeňkův aktuální rekord je 1742 chytů, pozn. red.), což je poměrně úspěch. Spolupráce s japonským štábem byla zajímavá zkušenost.

Setkal jste se také s Ashritou Furmanem, což je člověk s nejvíce zápisy v Guinnessově knize vůbec. Jak setkání probíhalo?

Ashrita je milý chlapík a měli jsme opravdu o čem mluvit. Říkal jsem si, jestli mě bude znát, protože mám stejně jako on hodně rekordů a některé jsem zlomil dokonce přímo jemu. Poznal mě už od pohledu, ale prát jsme se nezačali (smích). Vzájemně se bereme jako zdravou konkurenci. V Praze měl tehdy přednášku a nejen naše setkání bylo zábavné a inspirující.

Vystupujete na plesech, večírcích, v kasinech, v televizi a to nejen v Česku ale i v zahraničí. Kam všude se letos chystáte?

V současné době se řeší nějaká vystoupení v Hongkongu, Německu a plánuji i cestu do USA. Tak uvidíme, co všechno se nakonec letos povede. Brzy bych měl být také hostem v jednom z ranních televizních vysílání.

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Evropští odborníci na ochranu alejí se sjedou do Liberce

Pátý ročník mezinárodní konference Aleje 2019 bude koncem dubna hostit zástupce ministerstva životního prostředí, silničáře a úředníky za účasti odborníků z celé Evropy. Diskutovat budou o systematické ochraně a obnově alejí v krajině. Konferenci pořádá spolek Arnika ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a polskou organizací Fundacja Ekorozwoju. Cyklus přednášek odstartuje 25. dubna na Krajském úřadu Libereckého kraje. Přednášet budou zástupci ministerstva životního prostředí, krajského úřadu, správy a údržby silnic a odborníci na ochranu stromů. O své zkušenosti s obnovou, ochranou a údržbou alejí se podělí i zahraniční hosté z Francie, Německa, Polska, Ruska a Švédska.

Nominovat nejlepší Památku kraje můžete do konce dubna

Už jen do 30. dubna mohou lidé nominovat stavby do soutěže Památka roku 2018 Libereckého kraje. Cílem klání, které Liberecký kraj pořádá poprvé, je ocenit nejlepší obnovu nemovité kulturní památky. Podmínkou účasti v soutěži je dokončení obnovy nemovité kulturní památky v kalendářním roce nebo etapě obnovy a zároveň musí být dodržen minimální vlastní podíl vlastníka na obnově ve výši 50 000 korun. Podrobnosti v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O prodlouženém velikonočním víkendu policisté kontrolovali řidiče
Policie hledá svědky nehody v Nové Vsi, při níž srazili kočárek s dítětem
Liberec uvítá volejbalové superveterány na Svijany cupu 2019
Pod Ještědem hořelo kvůli nedopalku cigarety, hasiči zasahují i jinde
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2018 získalo devět osobností

Nejčtenější články

21.04.: Místo odpalu ohňostroje na jablonecké přehradě se mění
22.04.: Vlak narazil před Železným Brodem do stromu
21.04.: V anketě Dřevěná stavba 2019 uspěla hřiště z Libereckého kraje

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT