Koncert proti násilí na seniorech doprovodí vyhlášení Pečovatelky roku

07.06.2014 14:05:55 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Koncert proti násilí na seniorech doprovodí vyhlášení Pečovatelky roku

Koncert u příležitosti Dne proti násilí na seniorech se v jabloneckém divadle koná letos již počtvrté. Letos jsou na programu světové operetní melodie. V úvodu koncertu náměstkyně Soňa Paukrtová a primátor Petr Beitl předají ocenění za práci pečovatelů v sociálních službách. Letos poprvé vyhlašují i Cenu veřejnosti. Tu získá pečovatelka, která dostala nejvíce hlasů ve veřejné anketě.

Poprvé se ocenění za práci pečovatelů a pracovníků v sociálních službách předávalo vloni. Tehdy se zapojily tři organizace, které tento typ služeb poskytují - Diakonie ČCE, Centrum sociálních služeb a Domov důchodců Jablonecké Paseky. Vzhledem k pozitivním ohlasům nejen mezi pečovatelkami, ale hlavně mezi těmi, kteří jejich služby využívají, rozhodlo se vedení města ceny Jablonecká pečovatelka udělit v letošním roce znovu a založit tak tradici.

„Oceněním Jablonecká pečovatelka chceme přiblížit veřejnosti důležitou a mnohdy podceňovanou práci lidí, kteří ve své profesi pomáhají seniorům a zdravotně postiženým a podpořit prestiž této profese. Pečovatelky odvádějí ohromný kus práce a pomáhají potřebným jak fyzicky tak psychicky," vysvětlila Soňa Paukrtová.

Do letošní kampaně se ve městě zapojilo šest organizací. Ty ze svého středu vybraly pečovatelku nebo osobní asistentku, která by měla být dle jejich názoru oceněna za práci s klienty. Šest pečovatelek a osobních asistentek, které byly navrženy na ocenění Jablonecká pečovatelka, jsme představili na webu města a v Jabloneckém měsíčníku. V dubnu a květnu pak probíhala anketa, ve které mohli lidé udělit hlas jedné z nich.

O Cenu veřejnosti se hlasovalo elektronicky na webových stránkách města a prostřednictvím hlasovacích lístků na recepci Spolkového domu. Celkem se sešlo 645 hlasů.

Pečovatelka, která získá Cenu veřejnosti, bude vyhlášena na koncertě ke Dni proti násilí na seniorech v pátek 13. června v 15 hodin v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. Jak probíhalo vyhlášení vloni se podívajete zde v článku: Jablonec zná své nejlepší pečovatelky.

Organizace, které nominovaly svou nejlepší pečovatelku:

· Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o.

· Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, o. p. s.

· Diakonie CČE, středisko Jablonec nad Nisou

· Domov důchodců Jablonecké Paseky, p. o.

· Hospicová péče sv. Zdislavy, o. p. s.

· Rodina 24

Koncert proti násilí na seniorech

Koncert u příležitosti Světového dne proti násilí na seniorech se v Jablonci nad Nisou koná již tradičně. O jeho pořadatelství se spolu s městem dělí Diakonie ČCE a Centrum sociálních služeb. Vstup na koncert je zdarma a setkává se s pozitivními ohlasy. „O násilí je vždy potřeba hovořit, ať už je fyzické či to skrytější psychické. Špatné zacházení se starými lidmi není v současné společnosti novým fenoménem, snažíme se ale změnit postoj k této problematice, upozornit na ni a vyvolat společenskou debatu. Koncert ke Světovému dni proti násilí na seniorech v Jablonci organizujeme již počtvrté a děkuji Centru sociálních služeb i Diakonii, že se tohoto úkolu spolu s námi opět ujaly," uzavřel primátor Petr Beitl.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Ke stažení

oficiální plakát na koncert proti násilí na seniorech

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Na přihlášení staveb do Soutěže Karla Hubáčka zbývá už jen měsíc

Uzávěrka se blíží. Poslední měsíc mají lidé na to, aby přihlásili novostavby, rekonstrukce a projekty do dalšího, již sedmnáctého ročníku architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Všechny potřebné informace se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Závěrečný den pro podávání přihlášek je 14. února. „Rád bych vyzval všechny projektanty, stavitele i investory, aby se přihlásili. Letos se navíc podařilo zkoordinovat regionální soutěž s celostátní Stavbou roku, do které bude mít vítěz Soutěže Karla Hubáčka rovněž možnost se přihlásit," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Předchozí podrobný článek o soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti
Od 18. ledna začalo platit dopravní omezení v úseku Rádlo - Jeřmanice
Podzemní chodba i loupežníci. Skalní hrad v Oldřichově halí tajemno
Preciosa Lighting: z Křišťálového údolí do celého světa
Jablonec obhájil Oskara za nízkou produkci komunálního odpadu

Nejčtenější články

16.01.: Jablonecká Podhorská ulice bude od neděle 17. ledna průjezdná
18.01.: V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn