Koncert kvarteta Amabile podpoří opravu lučanského kostela

20.09.2018 11:14:32 | Autor: pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Lučany nad Nisou

Koncert kvarteta Amabile podpoří opravu lučanského kostela

Koncert komorní hudby v lučanském kostele Navštívení Panny Marie se koná v sobotu 22. září od 18 hodin. V rámci 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha vystoupí kvarteto Amabile.

Amabile zahraje ve složení: Yuna Shinokara - housle, Chihiro Kitada - housle, Meguna Naka - viola a Tatsuki Sasanuma - violoncello. Zazní sklady Josepha Haydna, Leoše Janáčka a Maurice Ravela.

Koncert se koná pod záštitou Města Lučan a lučanské farnosti a dobrovolné vstupné bude použito pro pokračující restaurátorské práce na výmalbě lučanského kostela. „Právě v těchto dnech byla dokončena pátá etapa prací. Jedná se o obnovu a restaurování výmalby celé jižní stěny. Při koncertě japonského kvarteta Amabile bude znít krásná hudba a zároveň bude možné poprvé shlédnout dílo restaurátorů, kteří tentokrát do původního stavu uvedli jednu z hlavních částí lučanského kostela," zve na koncert do kostela knihovnice Městské knihovny Lučany nad Nisou Helena Sejkorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT