Koncert kvarteta Amabile podpoří opravu lučanského kostela

20.09.2018 11:14:32 | Autor: pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Lučany nad Nisou

Koncert kvarteta Amabile podpoří opravu lučanského kostela

Koncert komorní hudby v lučanském kostele Navštívení Panny Marie se koná v sobotu 22. září od 18 hodin. V rámci 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha vystoupí kvarteto Amabile.

Amabile zahraje ve složení: Yuna Shinokara - housle, Chihiro Kitada - housle, Meguna Naka - viola a Tatsuki Sasanuma - violoncello. Zazní sklady Josepha Haydna, Leoše Janáčka a Maurice Ravela.

Koncert se koná pod záštitou Města Lučan a lučanské farnosti a dobrovolné vstupné bude použito pro pokračující restaurátorské práce na výmalbě lučanského kostela. „Právě v těchto dnech byla dokončena pátá etapa prací. Jedná se o obnovu a restaurování výmalby celé jižní stěny. Při koncertě japonského kvarteta Amabile bude znít krásná hudba a zároveň bude možné poprvé shlédnout dílo restaurátorů, kteří tentokrát do původního stavu uvedli jednu z hlavních částí lučanského kostela," zve na koncert do kostela knihovnice Městské knihovny Lučany nad Nisou Helena Sejkorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Pozvánka na Pelechovské hry
Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
Liberečtí hasiči nejlepší ve čtyřčlenném raftu na divoké vodě
Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Nejčtenější články

23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
21.06.: Letní kino v Jablonci zahajuje sezonu
21.06.: V Bělé po duelu se Smržovkou převzali pohár pro Mistra I.B třídy!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn