Kokonín zůstává součástí Jablonce, petici podepsalo jen 29 lidí

21.09.2013 09:17:22 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Kokonín zůstává součástí Jablonce, petici podepsalo jen 29 lidí

Zastupitelé statutárního města Jablonec nad Nisou se zabývali požadavkem 29 občanů Kokonína na zřízení samostatné městské části statutárního města Jablonec nad Nisou, který obsahovala petice doručená na magistrát 7. 8. 2013.

V diskusi zastupitelé poukazovali na fakt, že jen 29 občanů z celkem 1491 obyvatel Kokonína starších 18 let podepsalo petici ke zřízení místní části s tím, že se jedná o výrazný zásah do života města.

„Domnívám se, že jsme nevyčerpali všechny možnosti, jak narovnat komunikaci mezi radnicí a Kokonínem. Zatím nedošlo k diskusi. Snažme se nejprve dohodnout, definujte vaše problémy," vyzval primátor Kokonínské a dodal, že kromě potíží s čističkou radnice neeviduje výraznější problém.

„Na každoročních besedách s občany v Kokoníně jsem nezaznamenal podnět k osamostatnění. Skutečně nevím, zda se Kokonínští opravdu odtrhnout chtějí. Je to i proti evropskému trendu," připomněl primátor.

Nezanedbatelné nejsou ani ekonomické dopady na rozpočet města. „Musíme počítat s tím, že bychom museli do rozpočtu začlenit další náklady nejen na zřízení, ale i na provoz městského úřadu, který by v Kokoníně vznikl," konstatoval Vele.

Referendum na zřízení samostatné části Kokonín bylo vyhlášeno 19. února 2011. Dostavilo se k němu 360 oprávněných osob, což nesplnilo podmínku 35 % oprávněných osob k tomu, aby bylo referendum platné. V referendu se pro odtržení Kokonína vyslovilo 35 voličů. Na způsob pořádání referenda podalo o.s. Kokonín stížnost k Ústavnímu soudu ČR, který dosud nerozhodl.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Chtěli referendum, teď vyzývají k jeho bojkotu
Krajský soud zamítl referendum v Kokoníně

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rokytničtí záchranáři budou od příštího roku v novém
Basketbalistky oslavily sedmdesátku výhrou nad Spartou
Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun

Nejčtenější články

21.10.: Neznámá šelma se stále pohybuje u Jablonce, vydali povolení k odlovu
22.10.: Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun
21.10.: Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn