Koaliční smlouvu podepsali 28. října zástupci tří krajských stran

28.10.2020 18:17:51 | Autor: Andrea Fulková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Koaliční smlouvu podepsali 28. října zástupci tří krajských stran

Liberecký kraj má novou koalici na další čtyři roky. Z krajských voleb, které se uskutečnily 2. a 3. října po vyjednáváních vzešla koalice Starostů pro Liberecký kraj, České pirátské strany a Občanské demokratické strany. Ve sváteční středu 28. října zástupci těchto politických stran a hnutí podepsali Koaliční smlouvu pro volební období Zastupitelstva Libereckého kraje 2020-2024.

„Dohodli jsme se na spolupráci, která bude navazovat na práci v minulých osmi letech a zároveň má ambice věnovat se výzvám, které před Libereckým krajem stojí. Složení koalice odráží naši představu o spolupráci, respektuje rozhodnutí voličů v krajských volbách a je postaveno na podobném vnímání problémů kraje a jejich řešení. Koaliční partneři se shodli na tom, že první úprava Programového prohlášení bude projednána do konce března 2021 a bude vycházet ze skutečnosti a dopadů pandemie koronaviru COVID-19 do rozpočtu kraje na rok 2021. Čekají nás čtyři roky společné práce pro kraj. Přeji si, aby to byly čtyři roky, ve kterých dostojíme Masarykovým slovům: „Svět stál a stojí na práci, ne na náladě, svět udržuje se jen prací, a to prací drobnou, prací stálou," uvedl zástupce vítězné strany v kraji a současný hejtman Martin Půta.

„Jsme rádi, že se podařilo uzavřít tuto koalici. Pevně věřím, že bude také tak úspěšná, jako byla ta předchozí, ve které byla ODS rovněž zastoupena, i když již nyní víme, že nás nečekají lehké časy," řekl lídr Občanské demokratické strany a předseda zastupitelského klubu v Libereckém kraji Dan Ramzer.

Oznámení podpisu Koaliční smlouvy pro volební období Zastupitelstva Libereckého kraje 2020-2024<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje „Dnes jsme svými podpisy uzavřeli společnou koaliční smlouvu, jsme za to rádi a těšíme se na spolupráci. Máme před sebou řadu společných úkolů. Zmíním v dnešní nelehké době jeden z nich. Chtěl bych zavést systém sdružených nákupů kraje. Věřím, že nám to přinese úspory v provozních nákladech. Uděláme vše pro to, aby se nám podařilo splnit maximum cílů programového prohlášení," sdělil Zbyněk Miklík, lídr České pirátské strany za Liberecký kraj.

Koaliční smlouva má šest stran a je rozdělena na dvanáct článků, které se věnují rozměrům spolupráce a také složení devítičlenné Rady Libereckého kraje. Pět členů rady bude mít vítězná strana Starostové pro Liberecký kraj. Po dvou členech bude mít jak Občanská demokratická strana, tak hnutí Česká pirátská strana.

Podle smlouvy koalice navrhuje, aby hejtmanem Libereckého kraje byl Martin Půta, který tak obhájí tento post. Statutárním náměstkem hejtmana pro resort dopravy by měl být Jan Sviták. Náměstkem hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu by se měla stát Květa Vinklátová. U náměstka hejtmana pro resort sociálních věcí je navrženo jméno stávajícího radního Petra Tulpy. Členem rady kraje pro hospodářský a regionální rozvoj, evropské projekty, územní plánování a rozvoj venkova by měl být Jiří Ulvr. Místo náměstka hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky by měl zastat Zbyněk Miklík. Členem rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství by měl být Václav Židek. Náměstkem hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost by dle znění koaliční smlouvy měl být Dan Ramzer a Vladimír Richter by měl jako člen rady zastat resort zdravotnictví. Čtyři stávající radní tak budou v práci krajského radního Libereckého kraje dále pokračovat.

Oznámení podpisu Koaliční smlouvy pro volební období Zastupitelstva Libereckého kraje 2020-2024<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Na Koaliční smlouvu navazuje Programové prohlášení, které vymezuje základní programový rámec pro činnost Rady Libereckého kraje v letech 2020-2024.

V krajských volbách se se ziskem 38,57 % umístili na prvním místě Starostové pro Liberecký kraj. Získali 22 mandátů v Zastupitelstvu Libereckého kraje, čímž si o 4 polepšili. Druhé místo patří hnutí ANO 2011, jež získalo 17,85 %, tedy 10 zastupitelských mandátů, což je o jeden víc, než mělo dosud. Třetí příčku vybojovala Česká pirátská strana s 9,86 %, a to jí vyneslo 5 mandátů. Stejný počet křesel v zastupitelstvu získala i Občanská demokratická strana, pro niž hlasovalo 8,59 % voličů. Posledním hnutím, které překonalo 5% kvórum a získalo 6,09 %, tedy 3 mandáty, je Svoboda a přímá demokracie. Volební účast v Libereckém kraji dosáhla 40,41 %.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Položením květin uctila nová krajská koalice vznik samostatného státu
Liberecký kraj povede koalice SLK, ODS a Pirátů
Obrazem: Volby v Tanvaldě ovládli Starostové pro Liberecký kraj
V krajských volbách zopakovali vítězství Starostové pro Liberecký kraj
V Jablonci nad Nisou hlasovalo na stanovišti drive-in 34 voličů

Diskutujte s námi

Ke stažení

Koaliční smlouva - programové prohlášení

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ Téměř 12 milionů návštěvníků se ročně vystřídá v Krkonošském národním parku, a letos to bude ještě více. Na strážce přírody jsou tak kladeny stále vyšší nároky, protože ne všichni návštěvníci se chovají tak, jak by měli. Nadace ČEZ Správě KRNAP přispěla částkou 455 500 korun na zajištění mobility strážní služby a částkou 302 500 korun na vybavení informační a strážní služby. Více podrobností

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu
O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci
Pardubice vyhrály celorepublikové Město pro byznys, Jablonec devátý
Lovecký zámeček na Nové Louce proslavil prezidentův kancléř Šámal
Liberecký kraj požaduje kompenzaci nákladů kvůli těžbě v dole Turów

Nejčtenější články

24.11.: Opilý řidič nerespektoval v Tanvaldu zákaz jízdy a v Hamrech havaroval
25.11.: Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn