Kittelův dům v Krásné se na den výjimečně otevře lidem

19.07.2014 08:13:40 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Volný čas | Obce: Pěnčín

Kittelův dům v Krásné se na den výjimečně otevře lidem

Kittelův dům v Krásné na Jablonecku se letos připojil ke Dnům lidové architektury, které letos probíhají v řadě zajímavých domů podél Jizery v Libereckém kraji již od tohoto pondělí do neděle 20. července.

V rámci této akce bude tedy i Kittelův dům v sobotu 19. 7. výjimečně otevřen pro veřejnost. Proběhnou dvě komentované prohlídky od 13.00 a 15.00 hodin. Jedné z nich se zúčastní i krajská radní Ivana Hujerová. V čase mezi tím a před prohlídkami pak od 9 hodin bude k dispozici zejména mladším návštěvníkům rozestavěný model Burku, kam si každý bude moci připevnit svůj „trám".

Podle pořadatelů jde zatím stále o stavbu, proto chtějí přiblížit návštěvníkům zajímavé konstrukční detaily této unikátní stavby zajímavé zejména svojí unikátní roubenou konstrukcí, která je vlastně předchůdcem podstávkového domu. Zajímavá je stavba také patrovými černými kuchyněmi, dnes dochovanými v roubeném domě opravdu zcela výjimečně. Návštěvníci se mohou také dozvědět o perspektivách záchrany tohoto jedinečného domu.

Krom Kittelova domu bude samozřejmě otevřeno ve svých obvyklých otvíracích hodinách také vedle stojící Kittelovo muzeum a příchozí mohou navštívit také kostel sv. Josefa se Svatými schody, Morový sloup Nejsvětější Trojice či se mohou osvěžit u studánky s léčivou vodou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Dlaskově statku pokřtí průvodce lidovými stavbami Libereckého kraje
Putování za lidovými stavbami je dobrým tipem na prázdniny a dovolené

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2020 s koncertem Anny K.
Město Jablonec nad Nisou zabodovalo v Odpadovém Oskarovi 2020
Tři otázky pro Václava Hudečka
V Libereckém kraji uspělo kouzlo starého skla a obrábění plastů
S libverdským kohoutem na Kočičí kameny

Nejčtenější články

23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
24.09.: Evakuace žáků ZŠ Rýnovice nebyla cvičením, hořelo elektrické vedení
24.09.: Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn