Kdokoli může dělat cokoli vyprodalo a pobavilo divadlo

03.06.2019 20:09:59 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Kdokoli může dělat cokoli vyprodalo a pobavilo divadlo

Že Kdokoli může dělat cokoli bylo Betty McDonaldové jasné vždycky. A tak si sedla a napsala román, který si ihned získal svoji popularitu. S humorem sobě vlastním v něm Betty popisuje neradostné období uprostřed hospodářské krize tak, jako by to byla hra, během níž se hráči (běžní lidé) budou od začátku do konce hlavně bavit.

Já sama znám humoristické dílo Betty McDonaldové do puntíku a po jejích knihách sahám opakovaně a hlavně ve chvílích, kdy je mi smutno. A ony vždycky zaberou. O to větší bylo mé očekávání, když jsem se dozvěděla, že do Jablonce míří Divadlo Ungelt, které veze dramatizaci Bettyina románu v režii Petera Gábora. A tak se na prknech místního kulturního stánku sešli Jitka Smutná, Tereza Kostková, Máša Málková, Eva Josefíková, Jiří Hána a Jaromír Nosek a společně rozehráli příběh jedné pospolu držící rodiny s podnikavou sestrou a svéráznou maminkou. To se pak dá zvládnout i starost o dvě děti, absence kvalifikace a hospodářská krize? Nad ní můžete klidně mávnout rukou.

Jak jsem říkala, měla jsem obavy, aby se Ungeltu podařilo uchopit román za správný konec a teď dodám, mohla jsem být v klidu. Z díla vytěžili, co se dalo, všechny hlavní vtipné momenty z pódia zazněly tak, aby vynikla charakteristika jednotlivých postav, herecké obsazení se ukázalo jako velmi šťastné a vedle skvělých dam se neztratil fenomenální Jiří Hána. A co je hlavní, Peteru Gáborovi se podařilo zachovat jakousi lehkost, švih a dobrou náladu, která dělá příběhy Betty McDonaldové tak typickými.

A tak jsme se ve vyprodaném divadle večerem všichni prosmáli a nelze nesouhlasit s paní Zdeňkou z Jablonce, která se foyer hlasitě pronesla: „Na přehradě jsem si z prvního pořádného slunce spálila záda a myslela si, že divadlo tentokrát vynechám. Ještě, že jsem šla, záda mě už nebolí, zato pusa a bránice jo. Celou dobu jsem se totiž smála nahlas." A tak, pokud chcete vidět chytře zábavnou letní komedii, je právě ´Kdokoli může dělat cokoli´ pro vás tím pravým.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v červnu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend křišťálového údolí připravují v Muzeu skla a bižuterie
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
V Jablonci otevřou novou galerii Pouzar&ová
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla

Nejčtenější články

19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
18.10.: Liberečtí hasiči slavili 110. výročí své první budovy
18.10.: Pohledávky mezi Grepou a městem Jablonec jsou vyrovnané

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn