Kateřina Smutná vybojovala 3. místo na Vasově běhu

07.03.2019 11:47:41 | Autor: Ladislav Janata s využitím eD system Bauer team | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Kateřina Smutná vybojovala 3. místo na Vasově běhu

Velmi náročný závod podmínkami i 90kilometrovou distancí zvládla členka eD system Bauer Teamu výborně. Kateřina Smutná brala třetí místo za suverénkou seriálu Brittou Johanssonovou Norgrenovou a další Švédkou Korsgrenovou, se kterou svedla boj do posledních metrů. Do nejrychlejší dvacítky mužů se probojoval její týmový kolega Ilja Černousov, který skončil osmnáctý.

Už 95. ročník Vasova běhu byl ve znamení těžkých podmínek, které se těsně před závodem vinou sněžení dramaticky změnily. I proto se startovní pole drželo hodně dlouho pohromadě a na čele se objevovala i méně známá jména z dalších startovních vln. Vidět ale byli i všichni čtyři členové eD system Bauer Teamu, kteří na prvních prémiích nechyběli v první dvacítce. Kateřina Smutná se pohybovala na medailových pozicích a na ty útočil na první sprinterské prémii i Jan Šrail. Těsně před ní ale bohužel upadl a o prémiové body, které bral loni při svém dlouhém úniku, tentokrát přišel.

I tak se Šrail dokázal několikrát ukázat na samé špici startovního pole, které se začalo natahovat a protrhávat zhruba v polovině závodu, kdy už začala dominovat známá jména.

58401/prev_1551956571_Smutna_stupne.jpg<br />Autor: archiv eD system Bauer team Mezi ženami si ve velkém stylu budovala odstup od ostatních soupeřek Britta Johanssonová Norgrenová, členka eD system Bauer Teamu Kateřina Smutná bojovala s těžkou tratí společně s Linou Korsgrenovou. Švédská vítězka loňského ročníku Vasova běhu měla nakonec ve finiši více sil a brala druhé místo, Smutná skončila na bronzovém stupínku stejně jako loni.

„Je to skvělý výsledek, se kterým panuje jednoznačně spokojenost. Klobouk dolů, jak se s tak těžkým závodem Katka popasovala, druhé místo bylo navíc na dosah. Její třetí místo je bomba!," těšilo šéfa českého týmu Lukáše Bauera.

Mužské pole, ve kterém dokázal ovládnout sprinterskou prémii na 47. kilometru Stanislav Řezáč, se redukovalo na zhruba třicítku závodníků 20 kilometrů před cílem a nechyběl mezi nimi ani Ilja Černousov z eD system Bauer Teamu. Klíčový moment ale přišel až 5 kilometrů před dojezdem do Mory, kdy všem pláchl Tore Berdal a dojel si pro vítězství. Ilja Černousov jako nejlepší z mužského tria eD system Bauer Teamu bral 18. příčku. „To beru jako solidní výsledek, i když asi i Ilju ovlivnilo, že lyže nebyly kvůli extrémním podmínkám optimální," přiznává Bauer.

„Bylo to opravdu hodně extrémní, také se dnes jelo skoro o hodinu déle než obvykle. Změna počasí nastala v pozdějších ranních hodinách, takže to bylo velmi těžké i pro servis a nebyl čas pořádně reagovat. Hodně závodníků se trápilo, zabalilo to. Pro nás z toho byl skvělý výsledek Katky a solidní umístění Ilji, pak už spokojenost není. Kluci byli hodně aktivní do poloviny závodu, ukázalo se ale, že se nám minimálně pro Honzu Šraila a Alexise Jeanneroda nepodařilo úplně dobře vybrat lyže, což mě samozřejmě mrzí," doplňuje Bauer s odkazem na 169. místo Šraila a odstoupení Jeanneroda.

Seriál dálkových běhů Visma Ski Classics pokračuje příští týden ve Švýcarsku, kdy je na programu novinka v podobě Engadin Skimarathonu - jediného závodu volnou technikou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jizerská 50: Dramatický finiš ovládl Nygaard, Kateřina Smutná druhá
Bauerův eD system Team vyhlíží Jizerskou 50
Kateřina Smutná slaví vítězství na La Diagonele
Bauer Ski Team na Ylläs-Levi: Kateřina Smutná šestá
Na Vasově běhu: Smutná třetí, Šrail 60 kilometrů v úniku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě
Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn