Kateřina Smutná v Livignu druhá na 35 km prologu

03.12.2019 13:13:08 | Autor: eD system Bauer Team | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Kateřina Smutná v Livignu druhá na 35 km prologu

Členka eD system Bauer Teamu jablonecká Kateřina Smutná se blýskla hned v prvním individuálním závodě Visma Ski Classics, když v Livignu vybojovala stříbrnou příčku v 35kilometrovém prologu. Do nejrychlejší desítky žen se vešla i 8. Roxane Lacroixová ze stejného teamu. Mezi muži byl z týmu nejrychlejší 19. Alexis Jeannerod, Jan Šrail byl zase v cíli nejlepším z českých mužů na 42. pozici.

Ženy se na šest okruhů v italském Livignu vydaly jako první a dlouho bylo k vidění poměrně početné pole jedoucí pohromadě. Pro body na jedné ze sprinterských prémií si dojela členka eD system Bauer Teamu Roxane Lacroixová, její týmová kolegyně Kateřina Smutná zase brala body na vrchařské prémii. „Na prémie se vždycky závodilo, pak se tempo zase uklidnilo a sjely jsme se. Trošku jsem s tím počítala, protože ujet na těch rovinách neměl nikdo úplně šanci," komentovala průběh závodu Smutná.

Stoupání přesto zredukovala vedoucí skupinu na polovinu a před těmi posledními, zhruba 2,5 km před cílem, zaútočila suverénka posledních sezón Britta Johanssonová Norgrenová. Tu se pak vydala pronásledovat Kateřina Smutná a postupně sjížděla její náskok. Smazat ho už nedokázala, s přehledem si ale dojela pro skvělé 2. místo - 2,2 sekundy za vítěznou Švédkou.

„Pořád tomu nemůžu uvěřit! Zase jsem na začátku sezony trochu laborovala se zády, tak jsem si nebyla jistá, jak na tom budu a byl to masakr, prostě bomba!" radovala se v cíli Smutná.

„I ve stoupáních jsem se cítila dobře. Vždycky jsem využila stromečku, tím jsem pošetřila síly a myslím, že to bylo rozhodující. Britta na konci odjela docela dost v prvním kopci, až jsem si říkala, že je to ztracené a budu se soustředit na 2. místo. Pak jsem ale cítila, že ve sjezdu ji sjíždím, tak jsem si říkala, že to ještě zkusím. Bylo to pár vteřin, ale ona je fakt silná. Sice měla pomalejší lyže než já - já je dnes měla připravené skvěle - ale holt je pořád ještě ta jednička," hodnotila povedený závod Smutná. Její kolegyně z eD system Bauer Teamu Roxane Lacroixová navíc vybojovala umístění v první desítce díky 8. místu.

Na posledních stoupáních v závěrečných 2 kilometrech se o vítězích rozhodovalo i mezi muži. V čele startovního pole se během závodu několikrát ukázali členové eD system Bauer Teamu Jan Šrail a Alexis Jeannerod. Ten se dokázal ve vedoucí skupině udržet do posledních kilometrů, ve zmiňovaných posledních stoupáních už ale na nejrychlejší nestačil a jako nejlepší z týmu Lukáše Bauera dojel na 19. místě. Nejlepším z Čechů v cíli byl na 42. pozici člen eD system Bauer Teamu Jan Šrail, jeho kolegové Jan Antolec a Pawel Klisz dojeli na 61., respektive 69. místě. Ze zdravotních důvodů bohužel na startu chyběl poslední z členů týmu Ilja Černousov.

Visma Ski Classics bude po úvodním týmovém a individuálním prologu pokračovat opět v Itálii. 14. prosince se jede nově zařazený podnik La Venosta na 40 kilometrů klasicky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 25. června do 8. července
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!
KAM ZA SPORTEM 4. 7. - 8. 7. 2020
Od 4. července propojí nová linka Liberec přes Bedřichov s Tanvaldskem

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn