Kateřina Smutná si na Kaiser Maximilian Laufu dojela pro páté místo

12.01.2020 11:17:53 | Autor: eD system Bauer Team, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Kateřina Smutná si na Kaiser Maximilian Laufu dojela pro páté místo

Stejně jako loni skončila Kateřina Smutná v Seefeldu na 5. místě, kterým odstartovala novoroční sérii pěti závodů Visma Ski Classics v řadě. Nejlepší Češka dokázala smazat manko z úvodních kilometrů a byla nejlepší z osmičky členů eD system Bauer Teamu v 60kilometrovém závodě. Nejrychlejší muži Bauerova týmu uhájili umístění v první třicítce, když Ilja Černousov dojel na 25. a Alexis Jeannerod na 29. příčce.

O tom, které ženy budou v prvním závodě nového roku bojovat o stupně vítězů, se rozhodlo hned na prvních kilometrech. Už na vrchařskou prémii na sedmém kilometru přijelo startovní pole velmi potrhané a do čela se prodrala trojice severských závodnic Norgrenová, Korsgrenová a Slindová. Kateřina Smutná na ně nabrala ztrátu přes minutu a projela na osmém místě, pak ale začala její skvělá stíhací jízda a česká závodnice v barvách eD system Bauer Teamu se postupně probojovávala kupředu.

Kateřina Smutná dokázala v dalších 35 kilometrech smazat manko na své soupeřky před sebou a prodrat se až na dohled 4. místa. To nakonec uhájila Dahlová a Kateřina Smutná tak 5. příčkou zopakovala své umístění v Kaiser Maximilian Laufu z loňska. „Začátek nevypadal úplně dobře, ale zdálo se mi, že to holky malinko přepálily. Řekla jsem si, že to risknu, pojedu si svoje tempo a počkám si, až někomu třeba dojde, což se vyplatilo. Trošku mě mrzí, že se mi v posledních kilometrech vzdálilo 4. místo, ale já jsem tady vždycky kolem toho pátého, tak proč to měnit," smála se v cíli nejlepší Češka, která na trati cítila i následky tréninkového pádu. „Upadla jsem před Vánocemi, vypla mi lyže. Nejdřív to vypadalo dobře, ale další dny mě začaly bolet záda a ruka. Ruka je naštěstí dobrá, ale záda jsem dolů z kopce ještě trochu cítila. Tak snad se to bude zlepšovat," věří Smutná směrem k dalším závodům.

Pro první tři místa mezi ženami si dojela od začátku vedoucí trojice Korsgrenová, Norgrenová a Slindová, která se ale zhruba po dvou společně strávených hodinách roztrhala a Lina Korsgrenová najela na druhou Norgrenovou přes 3 minuty. Další ženy eD system Bauer Teamu dojely na 15. místě, které patří Anně Sixtové, a na 19. příčce, kterou brala Roxane Lacroixová.

V závodě mužů se drželo hlavní, zhruba 40členné pole dlouho pohromadě - až do druhé sprinterské prémie na 42. kilometru - a nechyběli v něm ani členové eD system Bauer Teamu Alexis Jeannerod a Ilja Černousov. Pak se začalo čelo natahovat a vedoucí skupina do posledních kilometrů prořídla. O vítězi se nakonec rozhodovalo v hromadném dojezdu 12 závodníků, ve kterém triumfoval Emil Persson. Nejrychlejším mužem eD system Bauer Teamu byl 25. Ilja Černousov, který absolvoval svůj první individuální závod v letošní sezoně Visma Ski Classics. O čtyři příčky za ním dojel jeho týmový kolega Alexis Jeannerod, který bral 29. místo. Český závodník v barvách eD systemu Jan Šrail dojel na 39. pozici a závod dokončila i polská dvojice Antolec (46.), Klisz (55.). Nejlepším Čechem byl na 30.místě Jablonečan Stanislav Řezáč startující za Slavia Pojišťovnu.

Kaiser Maximilian Lauf, závod seriálu Ski Classics v dálkovém lyžování (60 km klasicky):

Muži: 1. Persson (Švéd./Lager 157) 2:30:17,6, 2. Nygaard (Nor./Ragde Eiendom) -0,1, 3. Johansson (Švéd./Lager 157) -0,4, ...30. Řezáč (ČR/Slavia pojišťovna) -3:15,9, 34. Sedláček (ČR/Silvini Madshus) -4:35,3, 39. Šrail (ČR/eD system Bauer) -8:39,2.
Průběžné pořadí: 1. Persson 559, 2. Pedersen 505, 3. Thyli (oba Nor./Kaffebryggeriet) 463, ...36. Štoček (ČR/Vltava Fund) 135, 37. Šrail 124, 45. Sedláček 103.

Ženy: 1. Korsgrenová (Švéd./Ramudden) 2:49:59,7, 2. Johanssonová Norgrenová (Švéd./Lager 157) -3:11,6, 3. Slindová (Nor./Koteng) -3:33,0, ...5. Smutná (ČR/eD system Bauer) -5:05,5, 12. Grohová (ČR/Silvini Madshus) -13:29,5, 15. Sixtová (ČR/eD system Bauer) -15:51,2.

Průběžné pořadí: 1. Johanssonová Norgrenová 640, 2. Slindová 575, 3. Smutná 510, ...19. Moravcová (ČR/Slavia pojišťovna) 197, 22. Grohová 174.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kateřina Smutná v Livignu druhá na 35 km prologu
Kateřina Smutná vybojovala 3. místo na Vasově běhu
Jizerská 50: Dramatický finiš ovládl Nygaard, Kateřina Smutná druhá

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn