Kateřina Smutná na La Diagonele vybojovala 3. místo i s pádem

19.01.2020 13:21:59 | Autor: eD system Bauer Team, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Kateřina Smutná na La Diagonele vybojovala 3. místo i s pádem

Navzdory nepříjemnému pádu na 22. kilometru a zlomené hůlce zajela jablonecká lyžařka Kateřina Smutná na La Diagonele výborný výsledek. Velkou stíhací jízdou vybojovala bronzovou příčku a podruhé v sezoně se postavila na stupně vítězů.

Její týmový kolega z eD system Bauer Teamu Alexis Jeannerod skončil 15., a zaznamenal tak svůj nejlepší výsledek v letošní sezoně Visma Ski Classics. Nejlepším Čechem byl opět nestárnoucí Jablonečan Stanislav Řezáč na 32. místě ze Slavia Pojišťovny.

První třetinu 62 kilometrů dlouhého závodu absolvovaly ženy v početné skupině, která se začala trhat až v prvním stoupání. V následném sjezdu pak ale přišel pád, který postihl i Kateřinu Smutnou nebo vedoucí ženu seriálu Brittu Johanssonovou Norgrenovou. „My se blížily ke štědře dotované sprinterské prémii a najednou se tam přiřítili zezadu muži. Max Novak mě bohužel regulérně napálil zezadu a už jsem ležela. Měla jsem zlomenou hůlku a navíc mě začaly bolet záda," popisovala po dojezdu nepříjemný moment Smutná.

Česká závodnice hájící barvy eD system Bauer Teamu tak musela měnit zlomenou hůl a potýkat se s bolestí, přesto se vydala na velkou stíhací jízdu. Z osmého místa, které jí patřilo na zmiňované sprinterské prémii na 24. kilometru, postupně sjížděla své soupeřky a prodrala se až na 3. pozici. „Za to jsem hrozně ráda! Jak se mi hnuly záda, tak jsem si asi po šesti kilometrech říkala, že končím. Pak ale přišel delší sjezd, kde se to srovnalo a dojela jsem až do cíle - navíc na bronzové pozici. Těžko říct, jak by to vypadalo bez toho pádu," líčila své pocity v cíli Smutná. Ta ve Švýcarsku nakonec potvrdila, že La Diagonela je jejím oblíbeným závodem, když ani při svém šestém startu nechyběla na stupních vítězů.

Pro prvenství si suverénně dojela Astrid Slindová, která se odpoutala od svých soupeřek ještě před pádem Smutné už zhruba na 20. kilometru. Roxane Lacroixová z eD system Bauer Teamu dojela při své premiéře na La Diagonele na 15. místě.

Muži Bauerova týmu byli v průběhu závodu několikrát vidět na čele - Jan Šrail se na prvních 10 kilometrech pohyboval na samé špici početného pole, Alexis Jeannerod pak od 25. kilometru dlouho vedl stíhací skupinu za v tu chvíli vedoucí dvojicí Jespersen, Eliassen. Ve velké skupině do 30. místa jel i Ilja Černousov, neudržel se v ní ale Jan Šrail, který nakonec ze závodu odstoupil. Nejrychlejším mužem eD system Bauer Teamu v cíli byl Jeanerod na 15. místě, Černousov skončil 26. La Diagonelu dokončil i jejich týmový kolega Pawel Klisz, který bral 56. příčku.

O tři kilometry zkrácený závod ovládl Chris Andre Jespersen, který si po skvělém výkonu připsal první triumf v seriálu Visma Ski Classics. Ten bude pokračovat hned příští víkend, kdy je na programu třetí z pěti závodů v řadě - slavná Marcialonga. Ta se pojede v neděli 26. ledna v Itálii.

Výsledky:

La Diagonela Engadin, závod seriálu Ski Classics v dálkovém lyžování (65 km) v Zuozu (Švýcarsko):

Muži: 1. Jespersen (Nor./Koteng) 2:48:22,1, 2. Gjerdalen (Nor./Ragde Eiendom) -2:47,7, 3. Šemjakin (Rus./Russian Winter) -2:49,1, ...32. Řezáč (ČR/Slavia Pojišťovna) -7:32,2, 33. Pliska (ČR/Silvini Madshus) -8:48,3, 39. Štoček (ČR/Vltava Fund) -11:17,5.

Průběžné pořadí: 1. Hoelgaard (Nor./Koteng) 585, 2. Persson (Švéd./Lager 157) 559, 3. Pedersen (Nor./Kaffebryggeriet) 553, ...37. Štoček 157, 41. Šrail (ČR/eD system Bauer) 124, 42. Pliska 123.

Ženy: 1. Slindová 3:11:52,8, 2. Gjeitnesová (obě Nor./Koteng) -3:30,2, 3. Smutná (ČR/eD system Bauer) -6:59,2, ...21. Klementová (ČR/Vltava Fund) -29:55,7, 24. Blažková (ČR/Silvini Madshus) -32:21,5.

Průběžné pořadí: 1. Slindová 775, 2. Johanssonová Norgrenová (Švéd./Lager 157) 770, 3. Gjeitnesová 675, 4. Smutná 660, ...21. Klementová a Moravcová (ČR/Slavia pojišťovna) obě 197.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kateřina Smutná si na Kaiser Maximilian Laufu dojela pro páté místo
Kateřina Smutná v Livignu druhá na 35 km prologu
Kateřina Smutná vybojovala 3. místo na Vasově běhu
Jizerská 50: Dramatický finiš ovládl Nygaard, Kateřina Smutná druhá

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Překážky na jabloneckých ulicích

Tři dny, od 3. do 6. dubna, bude v jablonecké ulici Křížová stát lešení, které zabere zhruba metr široký a 12 metrů dlouhý pás. Od 6. do 9. dubna se budou v ulici Zlatá stavebníci provádět čtyři metry dlouhý výkop pro položení kabelu nízkého napětí.

Josef Šír: Smrt si jej našla mezi knihami

Letos uplyne 100 let od úmrtí „spisovatele Krkonoš" Josefa Šíra (1859-1920). Knihovna Krkonošského muzea Správy KRNAP, která vlastní Šírovo mnohosvazkové dílo, chce v letošním roce tuto výjimečnou osobnost různými cestami připomenout. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Platby nájmů v nebytových prostorách se v Jablonci odloží do července
Kraj se zapojí do kampaně na podporu autistů alespoň symbolicky
Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry
Skútry řádily v první zóně Krkonošského národního parku
Místní poplatky se v době nouzového stavu posouvají do 30. června

Nejčtenější články

30.03.: V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
31.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob
02.04.: Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn