Karviná – obrovské zklamání, tisící gól a spíše ostuda

10.12.2018 09:26:53 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Karviná – obrovské zklamání, tisící gól a spíše ostuda

Do Karviné jel jablonecký tým jako jasný favorit. Výbornými výsledky a kvalitními výkony se probojoval na třetí místo v lize, ze kterého vypakoval Spartu.

Pozlínská euforie vzala v Karviné brzy za své. V sestavě musel trenér Rada nahradit vykartovaného Trávníka, do sestavy se vrátil Jovovič, podhrota hrál opět Kubista a Kratochvíl dostal tentokrát šanci u pravé lajny. Od počátku se jablonecký tým ujal role favorita, pohledem na hřiště bylo vidět, kdo chce být na hřišti pánem. První gól však vstřelili domácí, ti využili, že si jablonecká defenziva vzala svačinu, domácí prakticky bez odporu zakombinovali a ani exjablonecký kanonýr Wagner nebyl obtěžován a vstřelil levačkou první gól zápasu. Jablonec rychle vyrovnal a stálo to za to. Doležal na hrotu narazil Holešovi a jablonecký pravý bek vstřelil svůj pátý, v historii jablonecké ligy pak dokonce jubilejní tisící gól.

A opět pokračoval jablonecký herní kafemlejnek, kdy se po půli úplně vytratil ze hry Kratochvíl, kapitán Hübschman přihrál prakticky přesně snad jen dvakrát - a to se hodně tlačil do rozhodujících míst pro ofenzivu. Bílou vránou té fotbalové hrůzy či spíše bohorovnosti byla výtečná průniková přihrávka na Doležala, ovšem Doli si v souboji s domácím gólmanem Berkovcem neporadil a superšanci zazdil. Další šance na zvrat umíraly na neuvěřitelnou nepřesnost přihrávek. Už o poločase se čekalo střídání, ale Rada tak dlouho váhal, až se povedla domácím po strkanici ve vápně střela, tu Hrubý ještě vyrazil, ale pak v souboji s hlavičkujícím Gubou zaváhal a domácí borec zajistil poslednímu týmu tabulky všechny body.

Jablonecký tým, nikoli poprvé, v ofenzívě propadl, tentokrát i v kázni, od sudího Orla dostal sedm žlutých karet - Jovovič, Lischka, Doležal, Kubista, Považanec, Kratochvíl a Hovorka - a to už je naprostá hrůza. Prohrát krátce po sobě dvakrát (a celkově třikrát) s jedním z nejslabších týmů ligy, to také jabloneckým kvalitám určitě neodpovídá. A aby toho nebylo dost, tak Doležalova karta byla v pořadí čtvrtá a Doli si proti Slávii v posledním podzimním domácím utkání nezahraje. Do Karviné přijel jablonecký tým až příliš bohorovně, víc než na agresivitu a rychlost spoléhal na technickou vyspělost - a to bylo málo.

Od začátku do toho většina hráčů nedala to, co je v lize zapotřebí a po zásluze přišli o všechny body. Ta skvělá gólová akce či Považancova průnikovka, to bylo skutečně málo na to, aby se v Karviné urodilo, takhle se prostě přistupovat k utkání nesmí. Co je platné, když Radův tým uchvátí výsledky se silnými soupeři na čele s Plzní, když pak dovedou odehrát zápas, s jehož hodnocením se ani nechci unáhlit, slova se hledají těžko. A těžko chápat, když dohrají hráči, jimž se absolutně nedaří hra na soupeřově polovině. K čemu je střídání? Tím myslím včasné střídání.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí fotbalisté již podruhé nestačili na Karvinou
Šach i mat v závěru poločasu
Báječná podívaná na Střelnici
Jablonec Spartě euforii nedovolil
Ve hře dozadu složili Jablonečtí na Spartě maturitu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pietní akce se koná tradičně na Den Horské služby v Krkonoších

Tradiční pietní akcí v rámci Dne Horské služby ČR si v neděli 24. března v 16 hodin u pomníku zesnulých lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty v Krkonoších horští záchranáři připomenou kolegy, kteří zahynuli při záchraně lidských životů. „Tento den je dobrou příležitostí k připomenutí obětavé práce a historie horských záchranářů v naší zemi. Letos zároveň slavíme výročí 84 let činnosti Horské služby," uvedl ústřední náčelník Horské služby Pavel Antl s tím, že spolu s horskými záchranáři se vzpomínky zúčastní i členové Ski Jilemnice a další přátelé hor. Více podrobností

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba
Celkem 2,5 milionu dá Liberecký kraj na ohrožené památky
Lavina se sesula v Malé kotelní jámě. Horská služba hledala muže
Bozkovské jeskyně oslaví 50. výročí setkáním průvodců a zaměstnanců
V reprezentační přestávce se hrál přátelák s juniorkou Sparty

Nejčtenější články

21.03.: Jablonec získal dotaci na judo arénu. Stavět se začne už v dubnu
20.03.: Nová cukrárna domova důchodců Vratislavice je otevřená i veřejnosti
20.03.: Jak bude vypadat Horní Proseč?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT