Kapka naděje přináší do vysocké nemocnice víc než naději

20.08.2013 11:39:24 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kapka naděje přináší do vysocké nemocnice víc než naději

Už podruhé pomohl Nadační fond Kapka naděje Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. V pátek 16. srpna předala prezidentka nadace Vendula Svobodová ve vysocké nemocnici dar, který pomůže dětským pacientům. 

 „Od Nadačního fondu Kapka naděje jsme dostali vybavení sloužící především při operacích malých dětí, a to ultrazvukový diagnostický přístroj a mikrochirurgické nástroje,“ říká ředitelka nemocnice Marcela Škodová. 

Poprvé přišla Nadace Kapka naděje do Vysokého nad Jizerou v roce 2011. Tehdy nemocnici darovala vrtačku pro operace drobných dětských kostí v hodnotě téměř půl milionu korun. Ve středu 16. srpna předala prezidentka Kapky naděje Vendula Svobodová společně s ředitelkou nadace Elen Švarcovou a předsedou správní rady Milošem Profousem do rukou ředitelky Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou Marcely Škodové a primářky Aleny Schmoranzové ultrazvukový diagnostický přístroj a mikrochirurgické nástroje v hodnotě 232 434 Kč.

Ultrazvukový diagnostický přístroj pomáhá právě při operacích dětí. „Většina operačních výkonů, které provádíme u velmi malých dětí, je rozsáhlá a pooperační bolesti jsou značné. Tomu se můžeme vyhnout tím, že po úvodu do narkózy a po uspání dítěte anesteziolog aplikuje ke svazku nervů tzv. vysoký blok, čímž dočasně naprosto umrtví například horní končetinu a umožní tak její dostatečné znecitlivění během operace. Potom není třeba používat vysoké dávky anestetik a výkon probíhá klidněji.  Použití přístroje také umožňuje analgesii po operaci a tím zaručuje klidný pooperační průběh,“ vysvětluje primářka Alena Schmoranzová.

Vysoký blok je podle jejích slov aplikace umrtvující látky jehlou přímo ke svazku nervů za pomoci speciálního přístroje: „Obvykle lékař zavádí jehlu k nervům v podpaží nebo nad klíčkem, sleduje elektrické impulsy a odpovědi, aby získal jistotu, že je na správném místě u nervu,“ vysvětluje lékařka a dodává, že tato procedura není příjemná ani pro dospělého. Dětem se však jehla zavádí až po uspání a anesteziolog aplikuje léčivo víceméně podle zkušenosti. K větší jistotě o místě, kam se anestetikum aplikuje, přináší sledování aplikační jehly právě prostřednictvím ultrazvuku. 

„Přístroj jsme potřebovali pro velké spektrum dětských pacientů, u kterých aplikaci bloku potřebujeme s jistotou použít,“ komentuje dar ultrazvukového diagnostického přístroje ředitelka Škodová. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 51 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Chodník z Růžové hory na Sněžku je s omezením otevřen

Od pátku 19. července od 14 hodin bude otevřený chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku od Traverzu nahoru. Práce na opravách budou pokračovat v místech, kde je možné cestáře s opatrností bokem obejít. Další omezení bude v září kvůli štětování v nejnižším úseku, jak aktuálně informovala Správa KRNAP. Více o letních opravách cest v Krkonoších

Jak se chovat při zdravotním omezení v silničním provozu bezpečně

Třicítka osob se zdravotním hendikepem se v Centru denních služeb v ulici U Balvanu zúčastnila besedy s preventistou a okrskářem městské policie. Téma besedy se soustředilo především na bezpečnost v dopravě. Městští strážníci se věnovali v krátké přednášce především oblasti dopravy, a to zvláště chodcům, cyklistům a dopravnímu značení. „Součástí byla i ukázka používání donucovacích prostředků, pout, zastavovacího terče a reflexních vest," popsal setkání v centru preventista jablonecké městské policie Miloslav Lejsek a dodal: „Seniorům a občanům se zdravotním postiženým se městská policie věnuje soustavně již několik let, aktivně spolupracujeme s kluby a svazem seniorů, Českým červeným křížem nebo Jablonecký klubem onkologických pacientů (JAKOP)."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nový odbavovací systém Opuscard má přinést cestujícím víc pohodlí
Areál firmy Kitl ožil díky ochutnávkám a křtu knihy
Obhájí Tomáš Slavík vítězství ve finále JBC 4X Revelations?
Rybářské povolenky cizinci zakoupí v turistickém infocentru v Jablonci
Agroturistika funguje v Libereckém kraji na farmě Vysoká u Chrastavy

Nejčtenější články

18.07.: Cyklisté nedbají na výbavu svých kol, zjistili jablonečtí strážníci
19.07.: Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 19. až 21. července
19.07.: Vlaky Arriva se v pátek a sobotu představí v Libereckém kraji

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn