Kapka naděje přináší do vysocké nemocnice víc než naději

20.08.2013 11:39:24 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kapka naděje přináší do vysocké nemocnice víc než naději

Už podruhé pomohl Nadační fond Kapka naděje Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. V pátek 16. srpna předala prezidentka nadace Vendula Svobodová ve vysocké nemocnici dar, který pomůže dětským pacientům. 

 „Od Nadačního fondu Kapka naděje jsme dostali vybavení sloužící především při operacích malých dětí, a to ultrazvukový diagnostický přístroj a mikrochirurgické nástroje,“ říká ředitelka nemocnice Marcela Škodová. 

Poprvé přišla Nadace Kapka naděje do Vysokého nad Jizerou v roce 2011. Tehdy nemocnici darovala vrtačku pro operace drobných dětských kostí v hodnotě téměř půl milionu korun. Ve středu 16. srpna předala prezidentka Kapky naděje Vendula Svobodová společně s ředitelkou nadace Elen Švarcovou a předsedou správní rady Milošem Profousem do rukou ředitelky Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou Marcely Škodové a primářky Aleny Schmoranzové ultrazvukový diagnostický přístroj a mikrochirurgické nástroje v hodnotě 232 434 Kč.

Ultrazvukový diagnostický přístroj pomáhá právě při operacích dětí. „Většina operačních výkonů, které provádíme u velmi malých dětí, je rozsáhlá a pooperační bolesti jsou značné. Tomu se můžeme vyhnout tím, že po úvodu do narkózy a po uspání dítěte anesteziolog aplikuje ke svazku nervů tzv. vysoký blok, čímž dočasně naprosto umrtví například horní končetinu a umožní tak její dostatečné znecitlivění během operace. Potom není třeba používat vysoké dávky anestetik a výkon probíhá klidněji.  Použití přístroje také umožňuje analgesii po operaci a tím zaručuje klidný pooperační průběh,“ vysvětluje primářka Alena Schmoranzová.

Vysoký blok je podle jejích slov aplikace umrtvující látky jehlou přímo ke svazku nervů za pomoci speciálního přístroje: „Obvykle lékař zavádí jehlu k nervům v podpaží nebo nad klíčkem, sleduje elektrické impulsy a odpovědi, aby získal jistotu, že je na správném místě u nervu,“ vysvětluje lékařka a dodává, že tato procedura není příjemná ani pro dospělého. Dětem se však jehla zavádí až po uspání a anesteziolog aplikuje léčivo víceméně podle zkušenosti. K větší jistotě o místě, kam se anestetikum aplikuje, přináší sledování aplikační jehly právě prostřednictvím ultrazvuku. 

„Přístroj jsme potřebovali pro velké spektrum dětských pacientů, u kterých aplikaci bloku potřebujeme s jistotou použít,“ komentuje dar ultrazvukového diagnostického přístroje ředitelka Škodová. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 51 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajské dotace míří i do oblasti cyklistické dopravy

Liberecký kraj vyhlásil dva dotační programy v oblasti dopravy. Peníze mohou zájemci využít například na projektové přípravy, rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu, opravy cyklostezek či budování cykloturistických tras a terénních cyklistických stezek. „Na rozvoj cyklistické dopravy jsme letos vyčlenili 6 milionů korun. Chceme podpořit zejména výstavbu a rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu. Žadatelům můžeme pokrýt až 70% způsobilých výdajů projektu. Na jeden projekt pak lze čerpat dle podmínek dotačního programu nejvýše dva miliony korun," uvedl Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. Projektovou přípravu staveb a rekonstrukcí půjde letos podpořit maximálně 800 tisíci korun na jeden projekt. Na tento dotační program vyčlenil kraj celkově 3 miliony. Žádosti mohou zájemci podávat od 20. ledna do 7. února 2020. Bližší informace k jednotlivým dotačním programům najdete na webu: https://dotace.kraj-lbc.cz/doprava.

V čele jabloneckého Eurocentra stojí dočasný jednatel

Rada statutárního města Jablonec nad Nisou odvolala jednatelku Eurocentra Jablonec, s.r.o., Janu Pěnčíkovou. Na její místo dočasně jmenovala Jana Zemana, aby tak zajistila stabilitu společnosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Anketa: Platí starší očipování psa a musí se registrovat?
Pecková s Hrzánovou jako Carmen uchvátily publikum
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Kateřina Smutná na La Diagonele vybojovala 3. místo i s pádem
Třetí ročník NERROX Cupu 2020 proběhl úspěšně

Nejčtenější články

16.01.: V Jablonci se střetlo auto s tramvají
18.01.: Obrazem: Made in Jablonec 2020
16.01.: Benecko poměřilo výkonnost lyžařů Liberecka s jinými kluby

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn