Kapka naděje přináší do vysocké nemocnice víc než naději

20.08.2013 11:39:24 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Kapka naděje přináší do vysocké nemocnice víc než naději

Už podruhé pomohl Nadační fond Kapka naděje Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. V pátek 16. srpna předala prezidentka nadace Vendula Svobodová ve vysocké nemocnici dar, který pomůže dětským pacientům. 

 „Od Nadačního fondu Kapka naděje jsme dostali vybavení sloužící především při operacích malých dětí, a to ultrazvukový diagnostický přístroj a mikrochirurgické nástroje,“ říká ředitelka nemocnice Marcela Škodová. 

Poprvé přišla Nadace Kapka naděje do Vysokého nad Jizerou v roce 2011. Tehdy nemocnici darovala vrtačku pro operace drobných dětských kostí v hodnotě téměř půl milionu korun. Ve středu 16. srpna předala prezidentka Kapky naděje Vendula Svobodová společně s ředitelkou nadace Elen Švarcovou a předsedou správní rady Milošem Profousem do rukou ředitelky Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou Marcely Škodové a primářky Aleny Schmoranzové ultrazvukový diagnostický přístroj a mikrochirurgické nástroje v hodnotě 232 434 Kč.

Ultrazvukový diagnostický přístroj pomáhá právě při operacích dětí. „Většina operačních výkonů, které provádíme u velmi malých dětí, je rozsáhlá a pooperační bolesti jsou značné. Tomu se můžeme vyhnout tím, že po úvodu do narkózy a po uspání dítěte anesteziolog aplikuje ke svazku nervů tzv. vysoký blok, čímž dočasně naprosto umrtví například horní končetinu a umožní tak její dostatečné znecitlivění během operace. Potom není třeba používat vysoké dávky anestetik a výkon probíhá klidněji.  Použití přístroje také umožňuje analgesii po operaci a tím zaručuje klidný pooperační průběh,“ vysvětluje primářka Alena Schmoranzová.

Vysoký blok je podle jejích slov aplikace umrtvující látky jehlou přímo ke svazku nervů za pomoci speciálního přístroje: „Obvykle lékař zavádí jehlu k nervům v podpaží nebo nad klíčkem, sleduje elektrické impulsy a odpovědi, aby získal jistotu, že je na správném místě u nervu,“ vysvětluje lékařka a dodává, že tato procedura není příjemná ani pro dospělého. Dětem se však jehla zavádí až po uspání a anesteziolog aplikuje léčivo víceméně podle zkušenosti. K větší jistotě o místě, kam se anestetikum aplikuje, přináší sledování aplikační jehly právě prostřednictvím ultrazvuku. 

„Přístroj jsme potřebovali pro velké spektrum dětských pacientů, u kterých aplikaci bloku potřebujeme s jistotou použít,“ komentuje dar ultrazvukového diagnostického přístroje ředitelka Škodová. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 51 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec opět povede ODS
Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu
Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský
Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
Na neukázněné řidiče v Libereckém kraji dohlížel policejní autobus

Nejčtenější články

18.09.: Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
18.09.: V Desné byl autem sražen chodec
18.09.: Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn