Kanonýr Kamil Krejčík završil stovku gólů

16.05.2017 10:32:54 | Autor: Ladislav Janata, Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Jiskra Mšeno si snadno poradila s týmem z Doks, kdy událostí byla i jubilejní stá branka domácích v letošní soutěži. Kamilova to byla pětatřicátá branka v letošním krajském přeboru. Výbornou formu si stále udržují i Velké Hamry, které bodovaly v nedalekém Bozkově. Jen Brodu se nepodařilo bodovat v Sedmihorkách.

Jiskra Mšeno - Doksy 8:1 (6:0)

Od úvodního hvizdu rozhodčího Frýdy bylo patrné, kdo bude pánem na hřišti. Domácí investovali dost energie do začátku utkání a už v 5. minutě po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Jiří Bém a překrásnou střelou z voleje z dvaceti metrů do šibenice Kotykovy branky načal skóre zápasu - 1:0. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat a pomalu se začal zastřelovat mšenský kanonýr Kamil Krejčík. Svůj střelecký koncert nastartoval ve 20. min a pokračoval v 22., 30 a 33. minutě vždy po rychlých a přesných kombinacích domácího týmu. Jen ve 24. minutě jej střelecky vystřídal Miroslav Štemberk. Ve 30. minutě Krejčík dostal po hezké akci z pravé strany míč od Štemberka a snadno zvýšil na 5:0. Symbolicky se nejlepší střelec domácích stává i autorem jubilejní sté branky Mšena v tomto ročníku. Ve 33. minutě Král uplatnil svou rychlost s míčem a předložil míč před kasu znovu Krejčíkovi, který uzavřel svůj i mšenský poločas snů na 6:0, což je jeho 35. gól v letošní soutěži krajského přeboru Liberecka.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastoupily Doksy se snahou alespoň trochu vylepšit dojem z předvedené hry. První vlaštovkou byl rychlý protiútok ve 48. min po pravé straně, kdy centr Šimona před dobíhajícím Válkem, vyboxoval do pole domácí gólman Jan Masařík. Hra se trochu vyrovnala, ale domácí byli i nadále střelecky produktivní. Za zmínku stojí dvě krásné gólové střely znovuzrozeného tvůrce hry Rozkovce, který byl oceněn za svou aktivitu. Závěrem došlo i na čestný úspěch hostů z prakticky jediné střely na branku domácího celku. Hosté z Doks ji v 66. min vstřelili Matějem Šimonem, po krásné individuální akci jeho bratra Jakuba.

Branky: 20., 22., 30., 33. Krejčík, 53., 61. Rozkovec, 5. Bém, 24. Štemberk M. - 66. Šimon Matěj. Rozhodčí: Frýda, ŽK: 0:0. Diváků: 90. Sestava Mšena: Masařík (62. Braniš) - Helm, Halama, Váňa, Bém - Pelta, Rozkovec, Koblížek, Král (71. Chropůvka) - Krejčík, Štemberk (46. Veselouš).

Sokol Bozkov - FK Velké Hamry 2:3 (1:1)

Už v první minutě vybojovali domácí rohový kop, ale ten nepřinesl šanci. V 5. minutě došlo ve velkém vápně hostí k faulu na Řeháčka a byl nařízen pokutový kop. K němu se postavil Lakatoš a nemýlil se - 1:0. Jenže radost nevydržela domácím dlouho, už za minutu bylo skóre opět nerozhodné. Po chybě obrany se dostal u velkého vápna míč k Šidlovi, který nedal Kanavalovi šanci střelou do šibenice. Ve 14. minutě prokličkoval ve vápně Landyš a předložil před bránu Řeháčkovi, ale gólman mu míč vykopl. Za minutu na to Lakatoš předložil parádně před půlkruh Landyšovi, a ten vypálil dělovku, ale gólman míč vyrazil před sebe a na dorážku nikdo z domácích nedosáhl. V 19. minutě kopal rohový kop Makula, míč proletěl vápnem a odrazil se od tyče do malého vápna, kde už ho měl gólman. Ve 37. minutě po rohovém kopu domácích se dostal míč k Makulovi, ale ten vysoko přestřelil. Dvě minuty před poločasem opět nevyužili další roh domácí a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

V 51. minutě kopali domácí přímý kop asi pět metrů od vápna, k němu se postavil Bejda a nasměroval ho k pravé tyči, ale výborný Kobachidze míč vyrazil. Za minutu na to se Lakatoš dostal blízko na dostřel brány a i když byl z obou stran těsně obklopen protihráči, vystřelil kousek nad břevno. V 61. minutě přišel pro domácí šok v podobě branky. Dorničák nacentroval do vápna, kde se dostal míč k Štětkářovi, a ten ho hlavičkou uklidil do sítě. V 67. minutě došlo k faulu na Plátka u pravého boku velkého vápna a byl nařízen přímý kop. K němu se postavil výborný Makula a nasměroval ho k levé tyči a bylo srovnáno na 2:2. V 69. minutě to zkusil z velké vzdálenosti Hlubuček a poslal dělovku těsně vedle pravé tyče. Za minutu měli hosté další šanci, když Hlubuček přihrál z vápna před bránu na Šidla, ten hlavičkoval a Kanaval konečky prstů míč vyrazil od tyče ven. V 73. minutě po rohovém kopu domácích Hypius v dobré pozici promáchl a netrefil míč před bránou. Za minutu na to se domácí dožadovali penalty za ruku ve vápně, ale sudího píšťalka zůstala němá. Bozkovští posledních deset minut navýšili tlak a snažili se strhnout vítězství na svoji stranu, ale žádná šance neskončila gólem. V 85. minutě strhli vítězství na svoji stranu naopak hosté po přímém kopu z vlastní poloviny, kdy se míč dostal u hranice velkého vápna k Macháčkovi, a ten střelou k pravé tyči nedal Kanavalovi šanci. Obrovskou šanci ještě měl dvě minuty před koncem Lakatoš, kterému přihrál před bránu Plátek, ale trefil z výborné pozice přímo gólmana.

Branky: 6. Lakatoš z penalty, 68. Makula - 7. Šidlo, 62. Štětkář, 85. Macháček. Rozhodčí: Fencl - Černý, Trojan, ŽK: 1:4. Diváků: 100. Velké Hamry: Kobachidze - Bistiak, Jiříkovský, Macháček, Dorničák, Štětkář (90. Linhart), Šidlo, Dědek (89. Kavan), Mätzelt, Mihálik, Hlubuček.

Sedmihorky - FK Železný Brod 4:2 (2:1)

Brod po dobrém výkonu v minulém týdnu tentokrát zklamal. Sice se ujal vedení ve 14. minutě, když se prosadil Kysela. Jenže výkon Brodu ovlivnilo malé nasazení a hlavně nepřesnost v rozehrávce. Nemá cenu svádět technické neumění na nekvalitní hřiště, na kterém se hrálo. První dva obdržené góly jdou na vrub technickým chybám, díky kterým hosté domácím doslova darovali obrat zápasu, který nastal v 35. minutě. Do poločasu mohl Brod vyrovnat, ale dvě standardní situace dopadly pro soupeře dobře.

Ve druhém poločase pokračoval nepříliš pohledný zápas. Alespoň pro diváka padaly góly. V 65. minutě Brod neuhlídal rohový kop. V 72. minutě se špatně po šanci domácích zorientoval Aubrecht, který míč vrátil zpět před branku Brodu, kde domácí hráč neměl problém dát do prázdné branky. V 77. minutě snížil Šimek na konečných 4:2. Co říci závěrem k zápasu? Domácí nic moc a Brod špatný.

Branky: 25. Vaníček, 35. Kroupa z penalty, 63. M. Marek, 70. Kodr - 15. Kysela, 75. Šimek. Rozhodčí: Paulus - Havel, Řeháček, ŽK: 3:3. Diváků: 100. Železný Brod: Kopal - Král, Kysela (84. Šilhán), Aubrecht, Picek - Havrda, Šefr (64. Š. Makula), Śimek, Maryško - T. Kotlár (73. Musílek), P. Havel.