Kandidátem na primátora Jablonce za Hnutí ANO je Milan Kroupa

14.06.2018 09:04:13 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Kandidátem na primátora Jablonce za Hnutí ANO je Milan Kroupa

Kandidátem na primátora Jablonce nad Nisou a lídrem kandidátky Hnutí ANO pro podzimní komunální volby je podnikatel Milan Kroupa. Na dalších místech kandidátky jsou: pro oblast ekonomiky Milan Kouřil, pro oblast rozvoje města a investic Jan Zeman a pro humanitní oblast a vzdělávání David Mánek.

„Lidi na kandidátku jsme vybírali dlouho a pečlivě. Jsme přesvědčeni, že osobnosti, které občanům nabízíme, přinesou do úřadu nejen kvalitu, ale také nové a svěží myšlenky. Jsou to lidé se zkušenostmi a lidé, za kterými jsou vidět výsledky. Za své priority považujeme zrychlení regenerace sídlišť, bezpečnost a dopravu v Jablonci," říká kandidát na primátora Milan Kroupa.

Před čtyřmi lety skončilo Hnutí ANO v Jablonci nad Nisou na druhém místě s 18,26 % hlasů a v zastupitelstvu bylo v opozici. Za tu dobu se jeho zástupci dokonale zorientovali v problematice komunální politiky. Navíc bylo ANO konstruktivní opozicí. „Nikdy jsme netorpédovali hlasování o přínosných věcech jen proto, že jsme s nimi nepřišli sami. I díky nám se Jablonec postavil hazardu, komplexně se řeší tramvajová trať včetně terminálu, staví se nový pavilon nemocnice a městu se snížil dluh. Nepřestaneme ovšem kritizovat malou aktivitu městské policie a neúnosný stav sídlišť. To se musí změnit," komentuje práci v opozici kandidát na řízení oblasti ekonomiky Milan Kouřil.

Představení kandidátů hnutí ANO v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Václav Novotný Program Hnutí ANO shrnuje slogan „Chceme hezčí a bezpečnější město". Jablonec má velké rezervy zejména v rychlosti revitalizace. „Stavíme a opravujeme jen velmi pomalu. Regenerace sídlišť je naprosto nedostatečná. Okolí přehrady, které tvoří výkladní skříň města, se za poslední dvě volební období v podstatě nikam neposunulo," říká lídr kandidátky Milan Kroupa.

Hnutí ANO chce také aktivně přispívat ke zvýšení „subjektivního pocitu bezpečí" zejména v centru města. Jde především o větší přítomnost městské policie a případné posílení kamerového systému. „Nesmíme tolerovat ani tzv. malou kriminalitu. Město musí být komplexně čisté a bezpečné pro všechny, a to v kteroukoli denní i noční hodinu." dodává Kroupa.

Končící volební období bylo velice restriktivní v oblasti investic. Nyní Jablonec nad Nisou čekají velké investiční akce, jako je výstavba terminálu nebo oprava tramvajové trati číslo 11. Proto je nutné efektivně využívat hlavně evropské dotace. Město přitom nemá vyjasněnou finanční spoluúčast. „Musíme být připraveni a mít zpracované projekty. Není na co čekat. Chceme přitom využít i zkušenosti, které naše hnutí získalo na celostátní úrovni, například i na ministerstvu pro místní rozvoj," komentuje investiční výhled kandidát na řízení oblasti rozvoje a investic Jan Zeman.

V oblasti urbanistického rozvoje chce Hnutí ANO zpracovat přehled volných parcel, kterými město disponuje, a nabídnout je zájemcům. Hlavně v centru města budeme požadovat, aby na nově plánovanou výstavbu dohlédl odborný tým architektů.

V sociální oblasti plánuje Hnutí ANO větší spolupráci se subjekty, které tyto služby na území města poskytují. Zaměří se přitom na všechny potřebné. Zásadní pozornost hodlá Hnutí ANO věnovat mateřským a základním školám, hlavně zlepšit komunikaci s řediteli a učiteli. ANO také připraví střednědobý investiční plán pro své školy a školky, aby jejich ředitelé věděli, s jakými penězi mohou počítat a připravili si své rozvojové záměry.

Ve vztahu k seniorům bude ctít Hnutí ANO princip rovnosti. „Každý si zkrátka informace na internetu nedohledá. Společnost je natolik vyspělá, nakolik se solidárně staví ke starší generaci. Nemocným seniorům budeme pomáhat, zdravé více zapojovat do aktivního života," říká kandidát na řízení humanitní oblasti a vzdělávání David Mánek.

Kandidát na primátora Milan Kroupa (44) je jablonecký rodák, který v Jablonci nad Nisou podniká od roku 1998 v oblasti telekomunikací. S Hnutím ANO spolupracuje od jeho založení v roce 2013. Přestože je jednou z vůdčích osobností Hnutí ANO v Jablonci nad Nisou už několik let, v komunální politice je novou tváří. „Považuji to za svou výhodu. Nejsem zatížen žádnými vazbami ani vžitými schématy z minulosti. Mohu proto vnést do komunální politiky nový a svěží pohled. Myslím, že dokážu z lidí ve svém okolí dostat to nejlepší, a chci to využít ve prospěch města," říká kandidát na jabloneckého primátora Milan Kroupa.

Kandidátem do senátních voleb za Hnutí ANO je Josef Chuchlík

Představení kandidátů hnutí ANO v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Václav Novotný Podnikatel a rodák z podkrkonošského Libštátu Josef Chuchlík se stal kandidátem Hnutí ANO pro podzimní senátní volby ve volebním obvodě č. 35 Jablonec nad Nisou. Jeho kandidaturu schválil krajský sněm Hnutí ANO.

„Stav společnosti a regionu v Podkrkonoší mi není lhostejný. Své ambice v oblasti podnikání jsem si naplnil, firma může částečně fungovat bez mého přímého dohledu a chtěl bych společnosti vrátit to, co mi dala. Můj cíl je hájit zájmy rodiny, vzdělání a bezpečí našich dětí. Dlouhou dobu se snažíme pomáhat těm, o kterých si myslíme, že pomoc potřebují. Moje výhoda je, že mám dost energie a lidé mi mohou věřit, že mocenské nebo finanční důvody mě do politiky opravdu nevedou!" vysvětluje důvody své kandidatury Josef Chuchlík.

Iniciativa angažovat významného podnikatele z regionu vzešla už minulý rok od krajského vedení Hnutí ANO. Vzájemné rozhovory trvaly několik měsíců. „S panem Chuchlíkem jsme se definitivně shodli letos v březnu. Jsem velmi rád, že za Hnutí ANO bude kandidovat právě on. Jsou za ním výsledky, region zná jako málokdo, je pracovitý, má silnou vůli a je naprosto bezúhonný. Není zatížen politickou minulostí. Za mě ideální kombinace," komentuje nominaci krajský předseda Hnutí ANO Jaroslav Knížek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách oživí tradiční masopust
Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkami
Zkušený Tomáš Pilík posílil Jablonec
Ve Vysokém pořádají 22. ročník závodů postaru
Kvalitní výprava atletů jede do Prahy na Gigant

Nejčtenější články

20.02.: Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
21.02.: Řidička skončila po smyku u Jablonce s autem na střeše

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT