Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2017 opět pomůže Jizerským horám

17.11.2016 11:08:22 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jizerské hory

Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2017 opět pomůže Jizerským horám

Zakoupením kalendáře Zaostřeno na Jizerky 2017 můžete již pošesté pomoci Jizerských horám. Sestavila ho Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor z nejlepších snímků fotografické soutěže. V letošním roce bude výtěžek věnován na obnovu rašeliniště v přírodní rezervaci Nová louka a na opravy turistických stezek v Jizerských horách.

„Naším dlouhodobým cílem bylo nejen vydávat kalendář pro všechny milovníky Jizerských hor, ale zároveň tomuto pohoří pomoci. A jsem přesvědčen, že se povedlo obě věci skloubit. Lidé si mohou přinést domů pěkné fotografie ve formě kalendáře a zároveň přispějí na dobrou věc," řekl Ondřej Petrovský, ředitel nadace.

Nástěnné kalendáře ve formátu A2 jsou za 30 Kč k dostání v infocentrech v Liberci, Bedřichově, Josefově Dole, Tanvaldu a Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Zároveň je můžete objednávat u nadace telefonicky (605 701 503), emailem jizerky@ecn.cz nebo osobně v liberecké kanceláři Matoušova 453/21. Při zasílání poštou je potřebné přičíst ještě 100,- Kč na poštovné a balné. V minulosti pomohl výtěžek z prodeje kalendářů například s výsadbou necelých 84 000 sazeniček buků, dubů a jedlí, dále pak s revitalizací toku Smědé a vybudování rybího přechodu v jeho horní části nebo obnovou návštěvnické infrastruktury v Jizerských horách. Za dobu konání fotografické soutěže bylo celkově vytištěno již 7 000 kalendářů. Jen v loňském roce nechala nadace zhotovit 1 400 kusů a ty byly rozebrány prakticky do posledního. „Vzhledem k velikému zájmu jsme se letos rozhodli náklad ještě navýšit. Lidé oceňují nejen nádherné snímky, ale i to že je sestaven z fotografií různých autorů a každý má trochu jiné nahlížení na Jizerské hory," přiblížil Petrovský.

Fotografická soutěž, ze které kalendář vzniká, se konala již pošesté a v letošním ročníku vybírala odborná porota z celkem 222 snímků od 64 autorů. Z širšího výběru vznikla putovní výstava, která je po celý listopad k vidění v OC Forum Liberec. Jeden snímek si zvolila také široká veřejnost prostřednictvím internetového hlasování, které probíhalo po celou dobu letních prázdnin. Fotografie zavedou návštěvníky výstavy na nejrůznější zákoutí Jizerských hor, nabízí pohledy tradiční i zcela neznámé ve všech ročních obdobích. Za její historii poslali fotografové již přes 800 snímků a autorů každým rokem přibývá. „Zájem o soutěž každým rokem stoupá, což mě těší. Kvalita snímků neustále narůstá a porota to má čím dál tím těžší. Věřím, že krásné pohledy na toto pohoří podpoří i zájem o jejich ochranu," doplnil ředitel nadace.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstavu Zaostřeno na Jizerky 2016 zahájili vernisáží v Babylonu
Vernisáž Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babyloně
Lidé vybrali nejhezčí fotku v soutěži Zaostřeno na Jizerky
Nadace vyhlásila fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky pro rok 2016
Výstava představuje nejkrásnější fotografie Jizerských hor

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Pozvánka na Pelechovské hry
Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
Liberečtí hasiči nejlepší ve čtyřčlenném raftu na divoké vodě
Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Nejčtenější články

23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
21.06.: Letní kino v Jablonci zahajuje sezonu
23.06.: Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn