Kalendář opět pomáhá Jizerkám

06.11.2013 07:41:37 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jizerské hory

Kalendář opět pomáhá Jizerkám

Již třetím rokem mohou lidé pomoci Jizerským horám zakoupením kalendáře Zaostřeno na Jizerky. Ten vznikl ze stejnojmenné fotografické soutěže a výtěžek z jeho prodeje bude použit na výsadby původních druhů dřevin do Jizerských hor.

Ty byly již zahájeny a prvních 9 000 sazenic buků je již v zemi. Zároveň bylo vybudováno 3,5 km oplocenek, které budou malé stromky chránit před zvěří. „Celkově jich bude podle projektu vysázeno přes 90 000 na 331 ha ploch ve třech jizerskohorských biocentrech," řekl ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor Ondřej Petrovský,.

Většinu prostředků na výsadby poskytly fondy EU, ale na povinný vlastní spolupodíl jsou získávány finance mimo jiné právě z prodaných kalendářů. Ty je možné si objednat přímo u nadace emailem: jizerky@ecn.cz, telefonicky 605 701 503 nebo osobně v kanceláři, kterou naleznete na liberecké adrese Matoušova 453/21. Cena je 300 Kč, v případě zasílání poštou je nutné ještě připočíst poštovné ve výši 70 Kč. „Celá myšlenka fotosoutěže byla koncipována tak, aby potěšila nejen oko návštěvníka, ale aby pomohla i Jizerkám, které naši podporu stále potřebují," vysvětlil Petrovský.

Výstupem fotosoutěže je i soubor fotografií, které si mohou lidé prohlédnout na výstavě v prostorách obchodního centra Fórum Liberec. K vidění je zde celkem 38 snímků a to až do konce listopadu. Ty vybrala odborná porota a z 13 nejlepších byl sestaven i nástěnný kalendář Zaostřeno na Jizerky 2014. „Rozhodli jsme se představit krásu Jizerských hor i lidem, kteří do nich zavítají jen občas. Fotografové dokázali zachytit pohledy, které mohou běžnému návštěvníkovi uniknout. Vstupné na výstavu je samozřejmě zdarma, ale přispět na Jizerky je možné do připravené pokladničky," doplnil Petrovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky již zná svého vítěze
Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor oslaví 20 let od vzniku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na jablonecké radnici rozjedou po opravě páternoster

Ve středu 12. srpna po 15. hodině se znovu na radnici města Jablonec nad Nisou slavnostně rozjede po roční generální opravě páternoster.

Fotbalisté FC Lomnice jsou s přípravou na sezonu spokojení

V přípravě hráli fotbalisté FC Lomnice nad Popelkou většinou s týmy z krajského přeboru. Ze všech devíti přípravných zápasů zaznamenali jedinou prohru, proto vládne spokojenost s výsledky i celou přípravou. Cílem do nové sezony je umístění do 3. místa a postup do krajského přeboru. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

No sláva! Jovo dorazil na Střelnici
Aneta Langerová zazpívá v Harrachově
Nový páternoster na jablonecké radnici voní dřevem a leskne se mosazí
USAR tým je zpět, jaké jsou dojmy z jejich první zahraniční mise?
Bára Hůlková byla v dálce dva centimetry od bronzové medaile

Nejčtenější články

11.08.: Fotografové z Jablonecka se setkali na Novoveském koupališti
11.08.: Stavba okružní křižovatky Ostrý roh pokračuje druhou etapou
10.08.: Obrazem: Fotbalisté Jiskry Mšeno zvítězili v Pěnčíně

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn