Kalamitní opatření v Jablonci trvá, z chodníků již odvezli 797 tun sněhu

11.01.2019 11:16:46 | Autor: pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Kalamitní opatření v Jablonci trvá, z chodníků již odvezli 797 tun sněhu

Aktualizováno 11. 1. 14.00: Kalamitní opatření vyhlášené v Jablonci nad Nisou ve čtvrtek 10. ledna ráno i nadále trvá. Do rána napadly už jen 3 cm sněhu. Všechny hlavní vjezdy do města jsou volné, bez potíží jsou průjezdné i všechny hlavní tahy. Během noci technické služby jak ručně, tak pomocí techniky odstraňovaly sníh ze zavalených chodníků, na deponii bylo odvezeno celkem 797 tun sněhu.

„Uvolňovala se rozhledová pole na křižovatkách, postupně chodníky kolem škol a školek, Tam, kde bylo volno, se uklízela parkoviště. Odklízecí práce budou pokračovat i během dne prakticky ve stejném rozsahu jako ve čtvrtek. Rýnovická věznice přidala posilu ručních pracovníků v celkovém počtu 20 odsouzených osob. Znovu upozorňujeme, že pro rychlejší a efektivní úklid sídlišť je potřeba aby řidiči odparkovali svá vozidla a uvolnili prostor pro průjezd techniky," dodala tisková mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová.

Kalamitní opatření - aktualizace 11. 1. - 14:00

Úklid sněhu ulice E. Floriánové<br />Autor: Miroslav Gorčík Více než 24hodinový intenzívní úklid v Jablonci nad Nisou už je znát. Komunikace jsou průjezdné. Protažené a kryté posypem už jsou i silnice nižších tříd. Stále se pracuje na odklízení sněhu z chodníků a parkovací ploch, na sídlištích je stále situace kritická. Úklid tam komplikují zaparkovaná auta.

Momentálně zbývá ještě odklidit zhruba čtvrtinu chodníků, které jsou zařazeny v plánu zimní údržby (z celkového množství 143 km chodníků ve městě je v plánu ZÚ zařazeno cca 60 km). „Děláme všechno proto, aby lidé opět mohli bezpečně chodit po chodnících," řekl Pavel Kozák z technického odboru magistrátu. Operativně je proto do zimní údržby zařazen také chodník v ulici SNP v úseku 5. květen-Podhorská, právě touto trasou totiž vede objížďka kvůli uzavřené ulici Podhorská.

„Snaha je odklidit co nejvíce sněhu, protože předpověď slibuje oteplení a déšť, sníh pak bude odtávat a pokud následně zmrzne, bude jeho úklid velmi obtížný až nemožný. I proto jsou technické služby připraveny operativně stahovat rozměklé vrstvy na vozovkách, aby v co největší možné míře zabránily vytváření kolejí. Parkovací automaty ve městě zůstávají vypnuté a i nadále žádáme řidiče, aby v maximální možné míře usnadnili práci úklidové technice. Komise zimní údržby se k posouzení kalamitního stavu sejde v pondělí 14. ledna ráno," upřesnila Markéta Hozová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Energetici odvolali kalamitní stav v okresech Jablonec a Semily
Obrazem: Večerní úklid sněhu v Jablonci po vyhlášení kalamity
Jablonec vyhlásil kalamitní opatření
Energetici vyhlásili v okresech Jablonec a Semily kalamitní stav
Na jabloneckém náměstí aktuálně zaparkujete zdarma, důvodem je sníh
Těžký sníh lámal stromy, neprůjezdné byly silnice i železnice
V Jablonci připadlo dalších 15 cm sněhu
Situaci na jabloneckých silnicích i celém kraji komplikuje nový sníh
Jablonec od 2. ledna zasypává sníh
V jablonecké ulici Jungmannova poškodil padající led ze střech tři auta
Z Jablonce hlásí: Na zimu připraveni

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pietní akce se koná tradičně na Den Horské služby v Krkonoších

Tradiční pietní akcí v rámci Dne Horské služby ČR si v neděli 24. března v 16 hodin u pomníku zesnulých lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty v Krkonoších horští záchranáři připomenou kolegy, kteří zahynuli při záchraně lidských životů. „Tento den je dobrou příležitostí k připomenutí obětavé práce a historie horských záchranářů v naší zemi. Letos zároveň slavíme výročí 84 let činnosti Horské služby," uvedl ústřední náčelník Horské služby Pavel Antl s tím, že spolu s horskými záchranáři se vzpomínky zúčastní i členové Ski Jilemnice a další přátelé hor. Více podrobností

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba
Celkem 2,5 milionu dá Liberecký kraj na ohrožené památky
Lavina se sesula v Malé kotelní jámě. Horská služba hledala muže
Bozkovské jeskyně oslaví 50. výročí setkáním průvodců a zaměstnanců
V reprezentační přestávce se hrál přátelák s juniorkou Sparty

Nejčtenější články

21.03.: Jablonec získal dotaci na judo arénu. Stavět se začne už v dubnu
20.03.: Nová cukrárna domova důchodců Vratislavice je otevřená i veřejnosti
20.03.: Jak bude vypadat Horní Proseč?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT