Kalamitní opatření v Jablonci trvá, z chodníků již odvezli 797 tun sněhu

11.01.2019 11:16:46 | Autor: pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Kalamitní opatření v Jablonci trvá, z chodníků již odvezli 797 tun sněhu

Aktualizováno 11. 1. 14.00: Kalamitní opatření vyhlášené v Jablonci nad Nisou ve čtvrtek 10. ledna ráno i nadále trvá. Do rána napadly už jen 3 cm sněhu. Všechny hlavní vjezdy do města jsou volné, bez potíží jsou průjezdné i všechny hlavní tahy. Během noci technické služby jak ručně, tak pomocí techniky odstraňovaly sníh ze zavalených chodníků, na deponii bylo odvezeno celkem 797 tun sněhu.

„Uvolňovala se rozhledová pole na křižovatkách, postupně chodníky kolem škol a školek, Tam, kde bylo volno, se uklízela parkoviště. Odklízecí práce budou pokračovat i během dne prakticky ve stejném rozsahu jako ve čtvrtek. Rýnovická věznice přidala posilu ručních pracovníků v celkovém počtu 20 odsouzených osob. Znovu upozorňujeme, že pro rychlejší a efektivní úklid sídlišť je potřeba aby řidiči odparkovali svá vozidla a uvolnili prostor pro průjezd techniky," dodala tisková mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová.

Kalamitní opatření - aktualizace 11. 1. - 14:00

Úklid sněhu ulice E. Floriánové<br />Autor: Miroslav Gorčík Více než 24hodinový intenzívní úklid v Jablonci nad Nisou už je znát. Komunikace jsou průjezdné. Protažené a kryté posypem už jsou i silnice nižších tříd. Stále se pracuje na odklízení sněhu z chodníků a parkovací ploch, na sídlištích je stále situace kritická. Úklid tam komplikují zaparkovaná auta.

Momentálně zbývá ještě odklidit zhruba čtvrtinu chodníků, které jsou zařazeny v plánu zimní údržby (z celkového množství 143 km chodníků ve městě je v plánu ZÚ zařazeno cca 60 km). „Děláme všechno proto, aby lidé opět mohli bezpečně chodit po chodnících," řekl Pavel Kozák z technického odboru magistrátu. Operativně je proto do zimní údržby zařazen také chodník v ulici SNP v úseku 5. květen-Podhorská, právě touto trasou totiž vede objížďka kvůli uzavřené ulici Podhorská.

„Snaha je odklidit co nejvíce sněhu, protože předpověď slibuje oteplení a déšť, sníh pak bude odtávat a pokud následně zmrzne, bude jeho úklid velmi obtížný až nemožný. I proto jsou technické služby připraveny operativně stahovat rozměklé vrstvy na vozovkách, aby v co největší možné míře zabránily vytváření kolejí. Parkovací automaty ve městě zůstávají vypnuté a i nadále žádáme řidiče, aby v maximální možné míře usnadnili práci úklidové technice. Komise zimní údržby se k posouzení kalamitního stavu sejde v pondělí 14. ledna ráno," upřesnila Markéta Hozová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Energetici odvolali kalamitní stav v okresech Jablonec a Semily
Obrazem: Večerní úklid sněhu v Jablonci po vyhlášení kalamity
Jablonec vyhlásil kalamitní opatření
Energetici vyhlásili v okresech Jablonec a Semily kalamitní stav
Na jabloneckém náměstí aktuálně zaparkujete zdarma, důvodem je sníh
Těžký sníh lámal stromy, neprůjezdné byly silnice i železnice
V Jablonci připadlo dalších 15 cm sněhu
Situaci na jabloneckých silnicích i celém kraji komplikuje nový sníh
Jablonec od 2. ledna zasypává sníh
V jablonecké ulici Jungmannova poškodil padající led ze střech tři auta
Z Jablonce hlásí: Na zimu připraveni

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Pozvánka na Pelechovské hry
Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
Liberečtí hasiči nejlepší ve čtyřčlenném raftu na divoké vodě
Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Nejčtenější články

23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
21.06.: Letní kino v Jablonci zahajuje sezonu
21.06.: V Bělé po duelu se Smržovkou převzali pohár pro Mistra I.B třídy!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn