Kalamitní opatření v Jablonci k sobotnímu ránu

12.01.2019 10:45:49 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Kalamitní opatření v Jablonci k sobotnímu ránu

Kalamitní opatření 1. stupně stále trvá, Jablonec nad Nisou je už ale v sobotu 12. ledna ráno průjezdný a z velké části i průchodný. Zbývá uklidit necelých 10 % z udržovaných chodníků. Z města bylo odvezeno od pátku dalších 1400 tun sněhu, celkem už je to 2200 tun.

V Jablonci začalo opět sněžit v pátek po poledni, do sobotního rána 9.00 napadlo 12 cm sněhu. Mírné sněžení se má znovu objevit dnes po poledni. „Situaci spolu se správou komunikací monitorujeme a v případě jakékoli změny jsme připraveni operativně svolat Komisi zimní údržby i během víkendu," řekl náměstek primátora pro ekonomiku Štěpán Matek.

Zatím stále platí, že komise se k vyhodnocení a případnému odvolání kalamitního stavu sejde v pondělí 14. ledna v 8 hodin ráno. Komise se skládá ze zástupců města, technických služeb, policie, provozovatele MHD, zástupců krajské správy silnic i hasičů.

Situace ve městě se zlepšuje, plné nasazení všech zúčastněných je vidět. I přes odstranění sněhových závalů jsou ale některé chodníky schůdné obtížně a s opatrností. Podle Lucie Holubové z TSJ bude v sobotu dopoledne technika pracovat na zprůchodnění chodníku v Rychnovské ulici (úsek IMP a dolní škola) a na noc jsou naplánovány odvozy sněhu z horní části Rychnovské ulice.

„Během víkendu pracují technické služby včetně dodavatelů na plný výkon. V pohotovosti jsou i pracovníci VPP, ti by měli případě potřeby uklízet hlavně kolem stanovišť s kontejnery na separovaný odpad. Na sídlišti ve Mšeně včera pomáhali s odstraňováním sněhu dvě šestičlenné skupiny odsouzených osob. Na pondělí Věznice Rýnovice přislíbila dalších 18 lidí, technické služby je využijí na sídlištích. Parkovací automaty ve městě zůstávají vypnuté, a i nadále žádáme řidiče, aby v maximální možné míře usnadnili práci úklidové technice. Upozorňujeme také, že sníh, kteří lidé shodí se střech na chodník, jsou povinni si uklidit," doplnila tisková mluvčí jaboneckého magistrátu Markéta Hozová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po vyhlášení kalamity došlo v pátek k dalším dopravním nehodám
Kalamitní opatření v Jablonci trvá, z chodníků již odvezli 797 tun sněhu
Energetici odvolali kalamitní stav v okresech Jablonec a Semily
Obrazem: Večerní úklid sněhu v Jablonci po vyhlášení kalamity
Jablonec vyhlásil kalamitní opatření
Energetici vyhlásili v okresech Jablonec a Semily kalamitní stav
Na jabloneckém náměstí aktuálně zaparkujete zdarma, důvodem je sníh
Těžký sníh lámal stromy, neprůjezdné byly silnice i železnice
V Jablonci připadlo dalších 15 cm sněhu
Situaci na jabloneckých silnicích i celém kraji komplikuje nový sníh
Jablonec od 2. ledna zasypává sníh
V jablonecké ulici Jungmannova poškodil padající led ze střech tři auta
Z Jablonce hlásí: Na zimu připraveni

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pietní akce se koná tradičně na Den Horské služby v Krkonoších

Tradiční pietní akcí v rámci Dne Horské služby ČR si v neděli 24. března v 16 hodin u pomníku zesnulých lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty v Krkonoších horští záchranáři připomenou kolegy, kteří zahynuli při záchraně lidských životů. „Tento den je dobrou příležitostí k připomenutí obětavé práce a historie horských záchranářů v naší zemi. Letos zároveň slavíme výročí 84 let činnosti Horské služby," uvedl ústřední náčelník Horské služby Pavel Antl s tím, že spolu s horskými záchranáři se vzpomínky zúčastní i členové Ski Jilemnice a další přátelé hor. Více podrobností

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba
Celkem 2,5 milionu dá Liberecký kraj na ohrožené památky
Lavina se sesula v Malé kotelní jámě. Horská služba hledala muže
Bozkovské jeskyně oslaví 50. výročí setkáním průvodců a zaměstnanců
V reprezentační přestávce se hrál přátelák s juniorkou Sparty

Nejčtenější články

21.03.: Jablonec získal dotaci na judo arénu. Stavět se začne už v dubnu
20.03.: Nová cukrárna domova důchodců Vratislavice je otevřená i veřejnosti
20.03.: Jak bude vypadat Horní Proseč?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT