Kalamitní opatření v Jablonci k sobotnímu ránu

12.01.2019 10:45:49 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Kalamitní opatření v Jablonci k sobotnímu ránu

Kalamitní opatření 1. stupně stále trvá, Jablonec nad Nisou je už ale v sobotu 12. ledna ráno průjezdný a z velké části i průchodný. Zbývá uklidit necelých 10 % z udržovaných chodníků. Z města bylo odvezeno od pátku dalších 1400 tun sněhu, celkem už je to 2200 tun.

V Jablonci začalo opět sněžit v pátek po poledni, do sobotního rána 9.00 napadlo 12 cm sněhu. Mírné sněžení se má znovu objevit dnes po poledni. „Situaci spolu se správou komunikací monitorujeme a v případě jakékoli změny jsme připraveni operativně svolat Komisi zimní údržby i během víkendu," řekl náměstek primátora pro ekonomiku Štěpán Matek.

Zatím stále platí, že komise se k vyhodnocení a případnému odvolání kalamitního stavu sejde v pondělí 14. ledna v 8 hodin ráno. Komise se skládá ze zástupců města, technických služeb, policie, provozovatele MHD, zástupců krajské správy silnic i hasičů.

Situace ve městě se zlepšuje, plné nasazení všech zúčastněných je vidět. I přes odstranění sněhových závalů jsou ale některé chodníky schůdné obtížně a s opatrností. Podle Lucie Holubové z TSJ bude v sobotu dopoledne technika pracovat na zprůchodnění chodníku v Rychnovské ulici (úsek IMP a dolní škola) a na noc jsou naplánovány odvozy sněhu z horní části Rychnovské ulice.

„Během víkendu pracují technické služby včetně dodavatelů na plný výkon. V pohotovosti jsou i pracovníci VPP, ti by měli případě potřeby uklízet hlavně kolem stanovišť s kontejnery na separovaný odpad. Na sídlišti ve Mšeně včera pomáhali s odstraňováním sněhu dvě šestičlenné skupiny odsouzených osob. Na pondělí Věznice Rýnovice přislíbila dalších 18 lidí, technické služby je využijí na sídlištích. Parkovací automaty ve městě zůstávají vypnuté, a i nadále žádáme řidiče, aby v maximální možné míře usnadnili práci úklidové technice. Upozorňujeme také, že sníh, kteří lidé shodí se střech na chodník, jsou povinni si uklidit," doplnila tisková mluvčí jaboneckého magistrátu Markéta Hozová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po vyhlášení kalamity došlo v pátek k dalším dopravním nehodám
Kalamitní opatření v Jablonci trvá, z chodníků již odvezli 797 tun sněhu
Energetici odvolali kalamitní stav v okresech Jablonec a Semily
Obrazem: Večerní úklid sněhu v Jablonci po vyhlášení kalamity
Jablonec vyhlásil kalamitní opatření
Energetici vyhlásili v okresech Jablonec a Semily kalamitní stav
Na jabloneckém náměstí aktuálně zaparkujete zdarma, důvodem je sníh
Těžký sníh lámal stromy, neprůjezdné byly silnice i železnice
V Jablonci připadlo dalších 15 cm sněhu
Situaci na jabloneckých silnicích i celém kraji komplikuje nový sníh
Jablonec od 2. ledna zasypává sníh
V jablonecké ulici Jungmannova poškodil padající led ze střech tři auta
Z Jablonce hlásí: Na zimu připraveni

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Pozvánka na Pelechovské hry
Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
Liberečtí hasiči nejlepší ve čtyřčlenném raftu na divoké vodě
Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Nejčtenější články

23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
21.06.: Letní kino v Jablonci zahajuje sezonu
21.06.: V Bělé po duelu se Smržovkou převzali pohár pro Mistra I.B třídy!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn