Kalabis Quintet nabídl hudbu i informace

12.10.2017 16:36:04 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Kalabis Quintet nabídl hudbu i informace

Krásná hudba z pera mistrů, jakými byli Antonín Rejcha, Giorgy Ligeti, Pavel Haas či Malcolm Arnold, rozezněla Městské divadlo v Jablonci nad Nisou tóny flétny, klarinetu, hoboje, fagotu a lesního rohu.

Zmíněné nástroje vzaly do rukou osoby více než povolané - Zuzana Bandúrová (flétna), Nela Durníková (klarinet), Jarmila Vávrová (hoboj), Denisa Beňovská (fagot) a Adéla Trebeneklová (lesní roh), které daly v roce 2012 vzniknout tělesu Kalabis Quintet, s nímž od té doby úspěšně koncertují nejen v České republice, ale i za našimi hranicemi.

Mezi největší úspěchy tohoto ryze dámského kvinteta patří zcela jistě třetí cena a titul laureáta na Mezinárodní soutěži dechových kvintet v Marseille - Concours International de Quintette a vent v únoru 2015.

Pětice sličných a především prvotřídních hudebnic předvedla v Jablonci klasické i novodobější melodie, hudbu těžší i veselou, a to vše doplnila milým projevem a ´mekkou slovenčinou´ Zuzany Bandúrové, která se během večera představila rovněž v roli moderátorky a ke každé skladbě přidala nejenom stručný životní příběh autora hudby, ale i pár pikantností z jeho života. A tak jsme se například dozvěděli, že hudební skladatel Pavel Haas vychovával dítě svého bratra Huga Haase, který mu jej svěřil předtím, než s manželkou prchli do Ameriky.

Hlavní náplní večera ovšem byla hudba, a ta se Kalabis Quintetu podařila na jedničku. Po zásluze se tak hudebnicím dostalo bouřlivého a srdečného potlesku nejen v závěru večera, ale i po každé skladbě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v říjnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od ledna je U Zlatého beránka k vidění výstava krajin Českého ráje

Galerie U Zlatého beránka v Turnově nabízí prodejní výstavu akvarelů, které zachycují krásy Českého ráje. Autorkou akvarel je turnovská rodačka a malířka Libuše Šmejcová. Autorka učila mnoho let na učňovské škole v Turnově zlatnické technologie, výtvarné kreslení a modelování. Nyní žije a tvoří jako důchodkyně v Rovensku pod Troskami. Výstavu můžete zhlédnout od 8. ledna do 3. dubna 2018 v prvním patře turnovského infocentra. Vstup na výstavu je zdarma.

Liberecký kraj hledá nového ředitele Domova důchodců v Jindřichovicích

Ředitel Domova důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem Petr Pávek, který v říjnových volbách získal mandát v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, se kvůli práci poslance vzdal místa ředitele domova důchodců. Rada kraje proto v úterý 9. ledna odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na nového ředitele. Nového ředitele Domova důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem by měla odborná komise vybrat a doporučit Radě Libereckého kraje ke schválení do 20. února tohoto roku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonecký primátor se už sešel v roce 2018 i s představiteli církví
Vlak narazil ve Smržovce do zábrany na konci kolejiště
Při střetu s vlakem na přejezdu v Tanvaldě zemřela žena
Ve skiareálu Ještěd startuje legendární Winter Spartan Race
Silný vítr nadělal v noci práci hasičům i energetikům

Nejčtenější články

19.01.: Při střetu s vlakem na přejezdu v Tanvaldě zemřela žena
18.01.: Sníh komplikuje nadále dopravu v Libereckém kraji
18.01.: Silný vítr přinesl výpadky proudu i kácí stromy. Přesně 11 let po Kyrillu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT