Kalabis Quintet nabídl hudbu i informace

12.10.2017 16:36:04 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Kalabis Quintet nabídl hudbu i informace

Krásná hudba z pera mistrů, jakými byli Antonín Rejcha, Giorgy Ligeti, Pavel Haas či Malcolm Arnold, rozezněla Městské divadlo v Jablonci nad Nisou tóny flétny, klarinetu, hoboje, fagotu a lesního rohu.

Zmíněné nástroje vzaly do rukou osoby více než povolané - Zuzana Bandúrová (flétna), Nela Durníková (klarinet), Jarmila Vávrová (hoboj), Denisa Beňovská (fagot) a Adéla Trebeneklová (lesní roh), které daly v roce 2012 vzniknout tělesu Kalabis Quintet, s nímž od té doby úspěšně koncertují nejen v České republice, ale i za našimi hranicemi.

Mezi největší úspěchy tohoto ryze dámského kvinteta patří zcela jistě třetí cena a titul laureáta na Mezinárodní soutěži dechových kvintet v Marseille - Concours International de Quintette a vent v únoru 2015.

Pětice sličných a především prvotřídních hudebnic předvedla v Jablonci klasické i novodobější melodie, hudbu těžší i veselou, a to vše doplnila milým projevem a ´mekkou slovenčinou´ Zuzany Bandúrové, která se během večera představila rovněž v roli moderátorky a ke každé skladbě přidala nejenom stručný životní příběh autora hudby, ale i pár pikantností z jeho života. A tak jsme se například dozvěděli, že hudební skladatel Pavel Haas vychovával dítě svého bratra Huga Haase, který mu jej svěřil předtím, než s manželkou prchli do Ameriky.

Hlavní náplní večera ovšem byla hudba, a ta se Kalabis Quintetu podařila na jedničku. Po zásluze se tak hudebnicím dostalo bouřlivého a srdečného potlesku nejen v závěru večera, ale i po každé skladbě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v říjnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pietní akt v Liberci připomene padesát let od invaze vojsk Varšavské smlouvy

Půl století uplynulo od invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. V úterý 21. srpna si Liberečané na náměstí Dr. Edvarda Beneše toto výročí připomenou. Program akce s názvem Jednadvacátého přinese promítání autentických záběrů z okupace, koncert písní Karla Kryla či výstavu dobových fotografií, která potrvá do 29. srpna. Partnerem události je Liberecký kraj. Město pod Ještědem bylo jedno z prvních velkých měst republiky, kudy se kolony tanků a obrněných vozů prohnaly směrem k Praze. Vojska za sebou nechala devět mrtvých a pětačtyřicet zraněných.

Jablonečtí strážníci se vypořádali s agresívním zlodějíčkem

S fyzicky i verbálně agresivním zlodějíčkem si poradili strážníci Městské policie Jablonec nad Nisou ve středu odpoledne v prodejně Billa v Jehlářské ulici. Neplatícího zákazníka zajistila ostraha prodejny, zpacifikovat se ho ale podařilo až strážníkům, kteří ho předali Policii ČR k dořešení. Další krimi zprávy z Jablonecka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K vážné nehodě motorkáře došlo v Harrachově
Konference o znalosti první pomoci se koná na krajském úřadě
Mistři tradiční rukodělné výroby na Kraji
Na jablonecké křižovatce ulic Růžová a Sokolí došlo k nehodě
Liberecký kraj ocenil hrdinství vězňů z období nacismu

Nejčtenější články

15.08.: Vandal přes noc poškodil ve Velkých Hamrech osmnáct aut!
16.08.: Štěpánův jarmark oživí 126. výročí rozhledny Štěpánka
15.08.: Festival ZasTenRock posedmé přivítá fanoušky v Zásadě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT