Inzerce NJ

Kalabis Quintet nabídl hudbu i informace

12.10.2017 16:36:04 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Kalabis Quintet nabídl hudbu i informace

Krásná hudba z pera mistrů, jakými byli Antonín Rejcha, Giorgy Ligeti, Pavel Haas či Malcolm Arnold, rozezněla Městské divadlo v Jablonci nad Nisou tóny flétny, klarinetu, hoboje, fagotu a lesního rohu.

Nelze zobrazit. Prosím nainstalujte si Flash plugin.

Zmíněné nástroje vzaly do rukou osoby více než povolané - Zuzana Bandúrová (flétna), Nela Durníková (klarinet), Jarmila Vávrová (hoboj), Denisa Beňovská (fagot) a Adéla Trebeneklová (lesní roh), které daly v roce 2012 vzniknout tělesu Kalabis Quintet, s nímž od té doby úspěšně koncertují nejen v České republice, ale i za našimi hranicemi.

Mezi největší úspěchy tohoto ryze dámského kvinteta patří zcela jistě třetí cena a titul laureáta na Mezinárodní soutěži dechových kvintet v Marseille - Concours International de Quintette a vent v únoru 2015.

Pětice sličných a především prvotřídních hudebnic předvedla v Jablonci klasické i novodobější melodie, hudbu těžší i veselou, a to vše doplnila milým projevem a ´mekkou slovenčinou´ Zuzany Bandúrové, která se během večera představila rovněž v roli moderátorky a ke každé skladbě přidala nejenom stručný životní příběh autora hudby, ale i pár pikantností z jeho života. A tak jsme se například dozvěděli, že hudební skladatel Pavel Haas vychovával dítě svého bratra Huga Haase, který mu jej svěřil předtím, než s manželkou prchli do Ameriky.

Hlavní náplní večera ovšem byla hudba, a ta se Kalabis Quintetu podařila na jedničku. Po zásluze se tak hudebnicím dostalo bouřlivého a srdečného potlesku nejen v závěru večera, ale i po každé skladbě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v říjnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jilemnici oslaví 125 od zavedení lyžování

Slavnostní večer k výročí 125 let od zavedení lyží na Jilemnicku se koná v úterý 24. října. Oslavy zahájí ve 14 hodin putování po místech spojených s lyžováním v Jilemnici. Začátek je v informačním středisku, kde si vyzvednete mapu. V 16 hodin bude slavnost pokračovat kladením věnců u pomníku na Tyršově náměstí a na hřbitově. V 18 hodin zakončí akci slavnostní večer v Erbovním sále Krkonošského muzea. Více podrobností na Našem Pojizeří

O post ředitele krajské záchranky usiluje deset uchazečů

Celkem deset uchazečů se přihlásilo do výběrového řízení na ředitele Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Možnost měli do pátku 13. října 2017. V současné době je posuzováno, zda splnili veškeré podmínky. „Ve středu 18. října uchazeči podstoupí pohovor s psychologem a o týden později, 25. října, je bude devítičlenná výběrová komise hodnotit. Následně radě kraje navrhne pořadí kandidátů a ta poté dle doporučení vybere vítěze," komentuje postup Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jilemničtí v referendu odmítli koupaliště podle návrhu radnice
Sídla krajských organizací ze sociální oblasti se dočkají vylepšení
Střípky z městské policie: Žena s pivem v tramvaji a host bez peněz
Hannelore Singer oslavila v rodném Jablonci 90 let
Tanvaldský hasič obhájil zlato na Mistrovství Evropy v mushingu

Nejčtenější články

21.10.: Volby 2017 v Jablonci nad Nisou
21.10.: Jak jste hlasovali v parlamentních volbách?
22.10.: Obrazem: Sedmá Podzimní zábava v Tanvaldě

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT