Kalabis Quintet nabídl hudbu i informace

12.10.2017 16:36:04 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Kalabis Quintet nabídl hudbu i informace

Krásná hudba z pera mistrů, jakými byli Antonín Rejcha, Giorgy Ligeti, Pavel Haas či Malcolm Arnold, rozezněla Městské divadlo v Jablonci nad Nisou tóny flétny, klarinetu, hoboje, fagotu a lesního rohu.

Zmíněné nástroje vzaly do rukou osoby více než povolané - Zuzana Bandúrová (flétna), Nela Durníková (klarinet), Jarmila Vávrová (hoboj), Denisa Beňovská (fagot) a Adéla Trebeneklová (lesní roh), které daly v roce 2012 vzniknout tělesu Kalabis Quintet, s nímž od té doby úspěšně koncertují nejen v České republice, ale i za našimi hranicemi.

Mezi největší úspěchy tohoto ryze dámského kvinteta patří zcela jistě třetí cena a titul laureáta na Mezinárodní soutěži dechových kvintet v Marseille - Concours International de Quintette a vent v únoru 2015.

Pětice sličných a především prvotřídních hudebnic předvedla v Jablonci klasické i novodobější melodie, hudbu těžší i veselou, a to vše doplnila milým projevem a ´mekkou slovenčinou´ Zuzany Bandúrové, která se během večera představila rovněž v roli moderátorky a ke každé skladbě přidala nejenom stručný životní příběh autora hudby, ale i pár pikantností z jeho života. A tak jsme se například dozvěděli, že hudební skladatel Pavel Haas vychovával dítě svého bratra Huga Haase, který mu jej svěřil předtím, než s manželkou prchli do Ameriky.

Hlavní náplní večera ovšem byla hudba, a ta se Kalabis Quintetu podařila na jedničku. Po zásluze se tak hudebnicím dostalo bouřlivého a srdečného potlesku nejen v závěru večera, ale i po každé skladbě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v říjnu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hudební jaro zavítá do Lomnice

V sobotu 21. dubna proběhne v Lomnici nad Popelkou 24. ročník Mezinárodního festivalu hudby, tance a zpěvu Lomnické hudební jaro 2018, na kterém každoročně vystoupí tisícovka mladých umělců z České republiky i zahraničí. Další podrobnosti na Našem Pojizeří

Stavba expozice horolezectví v Muzeu Českého ráje v Turnově pokračuje

Hrubá stavba nové expozice turnovského muzea Horolezectví je dokončena. V současné době probíhají práce v interiéru, konkrétně stavba výtahu, vnitřních schodišť, příček, rekonstrukce sociálního zařízení a rozvody vnitřních sítí. Následovat bude rekonstrukce části střechy, obložení stěn směrem do atria muzea a zasklení okenních ploch. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

A-Styl Dragons se představí v Americe na šampionátu v cheerleadingu
Novým ředitelem České mincovny je Michal Drtina
Projekt Abeceda peněz pokračoval dětskými jarmarky
Program kin v Jablonci nad Nisou od 19. dubna do 2. května
Fotbalisté Velkých Hamrů i Brodu v krajském přeboru vyhrávali

Nejčtenější články

18.04.: Během krajské dopravní akce použili policisté nové dalekohledy
20.04.: Cyklista utrpěl zranění v Janově nad Nisou po střetu s autobusem
20.04.: Michalovi mazlíčci navštíví jablonecké Eurocentrum

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT