Jubilejní přehlídka Made in Jablonec navázala spolupráci s Českou Miss

12.01.2019 17:56:24 | Autor: Irena Malá Svatá, Václav Novotný | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jubilejní přehlídka Made in Jablonec navázala spolupráci s Českou Miss

Ve velkém sále Eurocentra v Jablonci nad Nisou se ve čtvrtek 10. ledna konala premiéra módní přehlídky Made in Jablonec 2019. Opět byla připravena dvě představení a to od 17 a 20 hodin.

Krásné ženy, nádherné šaty a úchvatná bižuterie, tato kombinace od pradávna fungovala a funguje. Své o tom ví Svaz výrobců skla a bižuterie a JBX Promotion, tedy společnosti, které spojily své síly, aby uvedenou trojsymbiózou znovu vzkřísily lesk a slávu nejen jabloneckého bižuterního průmyslu. V roce 2009 tedy spatřila světlo světa módní přehlídka Made in Jablonec, jejíž jubilejní, desátý ročník hostilo ve čtvrtek 10. ledna jablonecké Eurocentrum.

„Čím víc v Jablonci sněží, tím lépe to tady funguje," usmíval se v úvodu předseda Svazu výrobců skla a bižuterie Pavel Kopáček který strávil den vysvětlováním, že zprávy o sněhové kalamitě v Jablonci nejsou příliš opodstatněné. Možná se právě díky tomu akce zúčastnila řada významných osobností české politické i společenské scény, vyrážející především z hlavního města. A tak desátému ročníku Made in Jablonec přihlížela ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, delegace Czech Tourismu, majitel ochranné známky Česká Miss Robert Novotný a řada dalších.

Made in Jablonec 2019<br />Autor: Václav Novotný Jelikož podtitulem letošní přehlídky byl Haute Couture Style, není divu, že modely jedenadvaceti tvůrčích týmů byly doslova dechberoucí. Však se jejich prezentace ujaly ty nejlepší z nejlepších, tedy úspěšné finalistky soutěže Česká Miss.

A ať se již modelky (včetně jednoho muže) předvedly v outfitech studentů uměleckých škol, v prádle, či naopak velkých večerních, pokaždé dokázaly nadchnout přítomné a nesčetněkrát dokázat známou pravdu, že k šatům patří doplněk. A tady byl skutečně ve všech podobách. Prvotřídní krejčovina počítá se štrasem i jinou bižuterií, nechyběly dlouhé lesklé závoje a pásky, samozřejmostí jsou náhrdelníky i originální detaily.

A přestože zaznělo, že uplynulý rok nebyl o nic lepší, než ten předchozí, nebyl ovšem ani horší a já si troufám, dle shlédnutého, tvrdit, že budoucnost přinese sklářům a bižuternímu průmyslu mnohem zajímavější časy.

Moderátorkou večera byla sympatická herečka a zpěvačka (nedávno i tanečnice) Daniela Šinkorová, jenž přehršel modelů proložila i zpěvem. Největší ovace si však za svoji řeč bezesporu vysloužil za pár dní devadesátiletý Jaroslav Hlubůček (někdejší předseda Svazu výrobců skla a bižuterie), který zavzpomínal na dobu, kdy to s bižuterií na Jablonecku vypadalo ztraceně a popsal, jak se jim tehdy vlastně podařilo, postavit se opět na nohy. „Já nekončím, spolupracovat budu i nadále a za rok se tu opět sejdeme," usmíval se Hlubůček a jestli je sklářský a bižuterní průmysl stejně vitální jako on, nemáme se čeho bát.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pozvánka na Made in Jablonec 2019
Přehlídka Made in Jablonec 2018 připomene historii Československa
Obrazem: Made in Jablonec 2017
Obrazem: Made in Jablonec 2016
Made in Jablonec 2015 podle motta Zdobíme svět
Obrazem: Made in Jablonec 2015
Obrazem: Přehlídka Made in Jablonec znovu ukázala křehkou krásu
Obrazem: Made in Jablonec 2013

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 40 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Členové horské služby uctí na Sněžce tragicky zesnulé kolegy

Jako každý rok členové české a polské horské služby i její příznivci ve středu 16. ledna vystoupají na úbočí Sněžky. Zde si připomenou tragédii z roku 1975, při níž zahynuli dva členové HS Štefan Spusta a Jan Messner. Záchranáři z České republiky a Polska se sejdou v horské boudě Slezský dům a poté se vypraví na úbočí. Zde položí věnec ke křížku, který tragickou událost připomíná. Další informace

Správa KRNAP varuje před nebezpečím pohybu v horách

Vzhledem k vývoji počasí v posledních hodinách varuje Správa KRNAP před nebezpečím při pohybu po Krkonoších. Mokrý sníh na mnoha místech způsobil vrcholové zlomy stromů, na řadě míst jsou stromy polovyvrácené a nahrnuté. Nejvíce postižené jsou západní Krkonoše. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali
V Jilemnici je opět k vidění obří sněhový Krakonoš
Horská služba hledala vyčerpaného turistu pod vrcholem Smrku
První Centrum odborného vzdělávání ve Frýdlantu je dokončené
Horská služba obnovuje v Krkonoších zaváté značení

Nejčtenější články

18.01.: Turnaj Smržovka cup 2019 si užilo 17 rodinných týmů
19.01.: První ročník NERROX cupu se v Tanvaldě povedl
17.01.: Favorit ze Střelnice si zastřílel

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Úsporné sprchové hlavice EcoXygen, díky kterým ušetříte až 75% vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT