Jubilejní přehlídka Made in Jablonec navázala spolupráci s Českou Miss

12.01.2019 17:56:24 | Autor: Irena Malá Svatá, Václav Novotný | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jubilejní přehlídka Made in Jablonec navázala spolupráci s Českou Miss

Ve velkém sále Eurocentra v Jablonci nad Nisou se ve čtvrtek 10. ledna konala premiéra módní přehlídky Made in Jablonec 2019. Opět byla připravena dvě představení a to od 17 a 20 hodin.

Krásné ženy, nádherné šaty a úchvatná bižuterie, tato kombinace od pradávna fungovala a funguje. Své o tom ví Svaz výrobců skla a bižuterie a JBX Promotion, tedy společnosti, které spojily své síly, aby uvedenou trojsymbiózou znovu vzkřísily lesk a slávu nejen jabloneckého bižuterního průmyslu. V roce 2009 tedy spatřila světlo světa módní přehlídka Made in Jablonec, jejíž jubilejní, desátý ročník hostilo ve čtvrtek 10. ledna jablonecké Eurocentrum.

„Čím víc v Jablonci sněží, tím lépe to tady funguje," usmíval se v úvodu předseda Svazu výrobců skla a bižuterie Pavel Kopáček který strávil den vysvětlováním, že zprávy o sněhové kalamitě v Jablonci nejsou příliš opodstatněné. Možná se právě díky tomu akce zúčastnila řada významných osobností české politické i společenské scény, vyrážející především z hlavního města. A tak desátému ročníku Made in Jablonec přihlížela ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, delegace Czech Tourismu, majitel ochranné známky Česká Miss Robert Novotný a řada dalších.

Made in Jablonec 2019<br />Autor: Václav Novotný Jelikož podtitulem letošní přehlídky byl Haute Couture Style, není divu, že modely jedenadvaceti tvůrčích týmů byly doslova dechberoucí. Však se jejich prezentace ujaly ty nejlepší z nejlepších, tedy úspěšné finalistky soutěže Česká Miss.

A ať se již modelky (včetně jednoho muže) předvedly v outfitech studentů uměleckých škol, v prádle, či naopak velkých večerních, pokaždé dokázaly nadchnout přítomné a nesčetněkrát dokázat známou pravdu, že k šatům patří doplněk. A tady byl skutečně ve všech podobách. Prvotřídní krejčovina počítá se štrasem i jinou bižuterií, nechyběly dlouhé lesklé závoje a pásky, samozřejmostí jsou náhrdelníky i originální detaily.

A přestože zaznělo, že uplynulý rok nebyl o nic lepší, než ten předchozí, nebyl ovšem ani horší a já si troufám, dle shlédnutého, tvrdit, že budoucnost přinese sklářům a bižuternímu průmyslu mnohem zajímavější časy.

Moderátorkou večera byla sympatická herečka a zpěvačka (nedávno i tanečnice) Daniela Šinkorová, jenž přehršel modelů proložila i zpěvem. Největší ovace si však za svoji řeč bezesporu vysloužil za pár dní devadesátiletý Jaroslav Hlubůček (někdejší předseda Svazu výrobců skla a bižuterie), který zavzpomínal na dobu, kdy to s bižuterií na Jablonecku vypadalo ztraceně a popsal, jak se jim tehdy vlastně podařilo, postavit se opět na nohy. „Já nekončím, spolupracovat budu i nadále a za rok se tu opět sejdeme," usmíval se Hlubůček a jestli je sklářský a bižuterní průmysl stejně vitální jako on, nemáme se čeho bát.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pozvánka na Made in Jablonec 2019
Přehlídka Made in Jablonec 2018 připomene historii Československa
Obrazem: Made in Jablonec 2017
Obrazem: Made in Jablonec 2016
Made in Jablonec 2015 podle motta Zdobíme svět
Obrazem: Made in Jablonec 2015
Obrazem: Přehlídka Made in Jablonec znovu ukázala křehkou krásu
Obrazem: Made in Jablonec 2013

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 40 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavu Vize pro Ještěd představí studenti ČVUT
Ve finále dopravní soutěže nejlepší Krnov, bronzová domácí Lomnice
Železniční doprava na Frýdlantsku se vrací do normálu
Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací
Obrazem: První den soutěží v atletice na ODM v Jablonci

Nejčtenější články

24.06.: Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
25.06.: Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn