Jubilejní 10. hejtmanský ples vynesl takřka dvě stě tisíc korun na charitu

02.03.2015 15:45:32 | Autor: Jiří Langer, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Jubilejní 10. hejtmanský ples vynesl takřka dvě stě tisíc korun na charitu

Jubilejní 10. hejtmanský ples, který se konal v pátek 27. února v Clarion Grandhotelu Zlatý lev v Liberci, vynesl na dobročinné účely téměř 200 000 korun.

Zástupcům pěti humanitárních společností - Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, o.p.s., Liberec, MAJÁK, o. p. s., Liberec, Tyfloservis, o.p.s., Krajské ambulantní středisko Liberec, SLUNCE VŠEM, zapsaný spolek, Turnov a Farní charita Česká Lípa, předal hejtman LK Martin Půta a radní Petr Tulpa po 35 070 Kč (1 celkem 75 350 Kč). Dalších 20 000 Kč poputuje do Kryštofova Údolí na opravu sochy čurajícího voříška, kterou v minulých měsících poničil zatím neznámý vandal.

„Ukazuje se, že pořádání podobných charitativních akcí jako je hejtmanský ples, má svůj nepochybný význam. Za deset ročníků už bylo rozděleno a na podporu činnosti nejrůznějších zařízení sociálních služeb v kraji se rozdělilo již více než milion dvě stě tisíc korun, a proto budeme v pořádání hejtmanských plesů pokračovat," zdůraznil hejtman.

Ti, kteří se plesu, přes horlivé výzvy k bojkotu této benefice z pera jednoho osamoceného komunálního politika, zúčastnili a zaplnili příjemně renovovaný sál a ostatní prostory hotelu, určitě nelitovali.

10. hejtmanský ples v Clarion Grandhotelu Zlatý lev v Liberci<br />Autor: Archív KÚ Libereckého kraje Slavnostním večerem slovem i zpěvem provázela Daniela Šinkorová, k tanci a poslechu hrál skvělý orchestr Big‘O‘Band Marka Ottla, který kromě vlastního repertoáru dokázal výborně doprovázet i již jmenovanou Danielu Šinkorovou, ale také swingovými melodiemi Jana Smigmatora, muzikálové vystoupení Jana Kříže. Rockové písně si s muzikanty s vervou sobě vlastní zazpívala i Marta Jandová, skutečná hvězda večera a podle mínění moderátorky i Sluníčko.

Přítomní rovněž žasli nad kouzelnickými triky mistra České republiky v mikromagii Štěpána Šmída, tleskali vystoupení A - stylu, módní přehlídce i popůlnočnímu překvapení hejtmana, který s orchestrem věrohodně zahrál na saxofon (z playbacku).

Bohatý byl tradičně raut, nechyběly kulinářské speciality a regionální tombola, které vévodily hlavní ceny v podobě živého selátka, kvalitně oškubané krůty, piva z místních pivovarů a samozřejmě ojedinělé sklářské a bižuterní výrobky z celého Libereckého kraje.

„Na 11. hejtmanském plese na shledanou," rozloučil se Martin Půta s hosty, mezi nimiž nechyběli krajský ředitel policie, velvyslanci, starostové obcí a měst Libereckého kraje i ze Saska, primátor Liberce, ředitelé krajských příspěvkových organizací a další vzácní hosté.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V únoru je na Jablonecku nejširší nabídka plesů a bálů

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 27 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu
Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
Tip na výlet v našem kraji, tentokrát na Čertovy kameny u Josefova Dolu
Na led vyjedou jablonečtí hokejisté až v polovině srpna

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
10.07.: Do Jablonce míří Pilař a Hrubý

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn