Jubilantce popřál ke stým narozeninám celý domov ve Velkých Hamrech

23.09.2019 17:32:45 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Velké Hamry

Jubilantce popřál ke stým narozeninám celý domov ve Velkých Hamrech

Jako velkou slavnost pojalo vedení Domova důchodců ve Velkých Hamrech sté narozeniny paní Marie Reslové. Zahrát jubilantce přijela ve čtvrtek 19. září hudební skupina Kapelníci ze Zásady, a během slavnosti si s ní přiťuklo takřka padesát obyvatel domova. Mezi gratulanty nechyběl ani náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

Paní Marie Reslová, rozená Červová, se narodila 19. září roku 1919 v Bohumilči u Českého Dubu jako nejmladší dcera kováře Josefa Červy. Měla čtyři sourozence. V Českém Dubu vychodila měšťanku. Po škole ji rodiče poslali do služby v Mnichově Hradišti, kde pracovala jako pradlena. Protože ji tato práce moc nebavila, dodělala si obchodní školu. Skoro celý život potom pracovala v administrativě.

61408/prev_1569252874_100_let_p._Reslova_-_m_(1).JPG„Paní Marie se elegantně oblékala, ráda četla a až do vysokého věku byla hodně aktivní. Všechno si uměla pečlivě zorganizovat. Na zahrádce pěstovala květiny, šila podle poslední módy a už v šedesátých letech si udělala řidičský průkaz, aby mohla jezdit s manželem autem na výlety," prozradil ředitel Domova důchodců Velké Hamry Čestmír Skrbek.

V roce 1950 se paní Marie provdala za Františka Resla, syna rolníka z Kobyl. Děti neměli, přesto žili ve spokojeném manželství téměř 60 let až do roku 2010, kdy paní Reslová ovdověla. Do domova důchodců přišla v roce 2015. „Všechny nesnáze bere s humorem a její životní moudra, kterými častuje své okolí, jsou vzpruhou pro pracovníky našeho domova," doplnil Čestmír Skrbek.

Náměstek Pavel Svoboda popřál jubilantce do dalších let nejen pevné zdraví, a aby byla v domově důchodců i nadále spokojená. Současně jí popřál, aby ji neopouštěl její humor a sarkasmus.

„Paní Marie Reslová je jenom o rok mladší než naše republika. K čemu by ale byl dlouhý život, pokud bychom jej neprožili naplno? Paní Reslová mívala naplněnou nějakou aktivitou každou minutu. Ještě deset let po dosažení důchodového věku chodila do práce. Jak prozradili její příbuzní, dokonce si v 91 letech doma sama věšela záclony. To je obdivuhodné. A zdá se, že právě aktivní stáří je cestou k dlouhověkosti," řekl Pavel Svoboda.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ke Dni matek popřál seniorkám kmen malých indiánů z Jablonce
Senioři soutěžili na Hamrovském kolotoči
Senioři z Domova důchodců Velké Hamry mají novou kavárnu
V domově důchodců ve Velkých Hamrech otevřeli minihřiště pro děti
Senioři z několika domovů prověřili znalosti v soutěži Hamrovský risk

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Zásadská Pralyže 2020
Velkou cenu Jablonce vyhrál kladenský Radek Novák
Letošní výstavu Brody v Brodě doplní historické fotoaparáty
Zahájení tanečních kurzů v Desné je plánováno na únor 2020
Cestovatelská diashow Pavly Bičíkové v Desné o Kyrgyzstánu

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn