Jubilantce popřál ke stým narozeninám celý domov ve Velkých Hamrech

23.09.2019 17:32:45 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Velké Hamry

Jubilantce popřál ke stým narozeninám celý domov ve Velkých Hamrech

Jako velkou slavnost pojalo vedení Domova důchodců ve Velkých Hamrech sté narozeniny paní Marie Reslové. Zahrát jubilantce přijela ve čtvrtek 19. září hudební skupina Kapelníci ze Zásady, a během slavnosti si s ní přiťuklo takřka padesát obyvatel domova. Mezi gratulanty nechyběl ani náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

Paní Marie Reslová, rozená Červová, se narodila 19. září roku 1919 v Bohumilči u Českého Dubu jako nejmladší dcera kováře Josefa Červy. Měla čtyři sourozence. V Českém Dubu vychodila měšťanku. Po škole ji rodiče poslali do služby v Mnichově Hradišti, kde pracovala jako pradlena. Protože ji tato práce moc nebavila, dodělala si obchodní školu. Skoro celý život potom pracovala v administrativě.

61408/prev_1569252874_100_let_p._Reslova_-_m_(1).JPG„Paní Marie se elegantně oblékala, ráda četla a až do vysokého věku byla hodně aktivní. Všechno si uměla pečlivě zorganizovat. Na zahrádce pěstovala květiny, šila podle poslední módy a už v šedesátých letech si udělala řidičský průkaz, aby mohla jezdit s manželem autem na výlety," prozradil ředitel Domova důchodců Velké Hamry Čestmír Skrbek.

V roce 1950 se paní Marie provdala za Františka Resla, syna rolníka z Kobyl. Děti neměli, přesto žili ve spokojeném manželství téměř 60 let až do roku 2010, kdy paní Reslová ovdověla. Do domova důchodců přišla v roce 2015. „Všechny nesnáze bere s humorem a její životní moudra, kterými častuje své okolí, jsou vzpruhou pro pracovníky našeho domova," doplnil Čestmír Skrbek.

Náměstek Pavel Svoboda popřál jubilantce do dalších let nejen pevné zdraví, a aby byla v domově důchodců i nadále spokojená. Současně jí popřál, aby ji neopouštěl její humor a sarkasmus.

„Paní Marie Reslová je jenom o rok mladší než naše republika. K čemu by ale byl dlouhý život, pokud bychom jej neprožili naplno? Paní Reslová mívala naplněnou nějakou aktivitou každou minutu. Ještě deset let po dosažení důchodového věku chodila do práce. Jak prozradili její příbuzní, dokonce si v 91 letech doma sama věšela záclony. To je obdivuhodné. A zdá se, že právě aktivní stáří je cestou k dlouhověkosti," řekl Pavel Svoboda.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ke Dni matek popřál seniorkám kmen malých indiánů z Jablonce
Senioři soutěžili na Hamrovském kolotoči
Senioři z Domova důchodců Velké Hamry mají novou kavárnu
V domově důchodců ve Velkých Hamrech otevřeli minihřiště pro děti
Senioři z několika domovů prověřili znalosti v soutěži Hamrovský risk

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun
Začíná hlasování o nejoblíbenější knihovníky a knihovnice v kraji
Béčko Jablonce již patří ke špici ČFL

Nejčtenější články

21.10.: Neznámá šelma se stále pohybuje u Jablonce, vydali povolení k odlovu
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
21.10.: Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn