Josefodolští ochotníci nastudovali Shakespeara

03.07.2014 16:09:57 | Autor: vev | Rubrika: Kultura | Obce: Josefův Důl

Josefodolští ochotníci nastudovali Shakespeara

Jméno Williama Shakespeara vám určitě není cizí. Josefodolský divadelní spolek pro toto léto nastudoval jeho komedii Dobrý konec vše spraví. Pokud máte rádi šťastné konce, přijďte se pobavit v sobotu 5. července do divadla v Josefově Dole. Představení začíná 19.30 hodin.

Letos je to 450 let, co se narodil nejslavnější anglický dramatik všech dob. Při této příležitosti si divadelní spolek po pečlivém výběru Karla Stuchlíka mladšího nastudoval méně známou komedii. Hra je plná intrik, hořkosti a neopětované lásky. Jestli se hlavní hrdince Heleně podaří za pomoci tajných plánů získat svou životní lásku a jak se ochotnické divadlo zhostilo této nelehké úlohy, se dozvíte tuto sobotu.

Když se Josefodolský spolek rozhodl nastudovat Shakespeara, předcházelo tomu měsíce výběru z jeho děl - velkým pomocníkem bylo souborné vydání všech Shakespearových děl překladatele Martina Hilského. „Po přečtení většiny přeložených textů, se zaměřením na komedie, následoval výběr vhodného titulu. Karel Stuchlík mladší nakonec vybral komedii méně známou a méně hranou. Při realizaci hry jsme pochopili, že přece jenom jde o text náročný a že se s tím bude zapotřebí poprat. Divákům musíme předvést hru živou, textově srozumitelnou a hravou. Divák se musí bavit, musí se v příběhu vyznat, musí hercům rozumět a přitom mít příjemný pocit, že byl na dobrém divadle," uvedli pořadatelé z DS J. K. Tyl Josefův Důl.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FK Jablonec U19 přivezl z dánského Odense stříbro!
Na boj s drogovou závislostí dá letos kraj přes čtyři miliony korun
Trestňák, penalta a body byly fuč
SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
Jablonecké zastupitelstvo odsouhlasilo finance na provoz tramvaje

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu
24.01.: Tomáš Slavík byl do třetice vítězný v Brazílii

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn