Josefodolští ochotníci nastudovali Shakespeara

03.07.2014 16:09:57 | Autor: vev | Rubrika: Kultura | Obce: Josefův Důl

Josefodolští ochotníci nastudovali Shakespeara

Jméno Williama Shakespeara vám určitě není cizí. Josefodolský divadelní spolek pro toto léto nastudoval jeho komedii Dobrý konec vše spraví. Pokud máte rádi šťastné konce, přijďte se pobavit v sobotu 5. července do divadla v Josefově Dole. Představení začíná 19.30 hodin.

Letos je to 450 let, co se narodil nejslavnější anglický dramatik všech dob. Při této příležitosti si divadelní spolek po pečlivém výběru Karla Stuchlíka mladšího nastudoval méně známou komedii. Hra je plná intrik, hořkosti a neopětované lásky. Jestli se hlavní hrdince Heleně podaří za pomoci tajných plánů získat svou životní lásku a jak se ochotnické divadlo zhostilo této nelehké úlohy, se dozvíte tuto sobotu.

Když se Josefodolský spolek rozhodl nastudovat Shakespeara, předcházelo tomu měsíce výběru z jeho děl - velkým pomocníkem bylo souborné vydání všech Shakespearových děl překladatele Martina Hilského. „Po přečtení většiny přeložených textů, se zaměřením na komedie, následoval výběr vhodného titulu. Karel Stuchlík mladší nakonec vybral komedii méně známou a méně hranou. Při realizaci hry jsme pochopili, že přece jenom jde o text náročný a že se s tím bude zapotřebí poprat. Divákům musíme předvést hru živou, textově srozumitelnou a hravou. Divák se musí bavit, musí se v příběhu vyznat, musí hercům rozumět a přitom mít příjemný pocit, že byl na dobrém divadle," uvedli pořadatelé z DS J. K. Tyl Josefův Důl.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Přednáška ve Vratislavicích poučí seniory o bezpečnosti na silnicích

Chystaná vzdělávací přednáška Senior bez nehod ukáže, jak se chovat v silničním provozu. Akce, která je určena především pro občany seniorského věku, se uskuteční v úterý 18. června od 17 hodin v Kulturním centru Vratislavice 101010. K vidění budou divadelní scénky na téma bezpečnost seniorů na silnicích v roli řidičů, spolujezdců, vlivu nemocí či medikamentů na výkon řidiče. Ty budou spojené s odborným výkladem a audiovizuální prezentací. Řeč bude i o tom, jak se správně chovat jako chodec, cyklista nebo jak správně cestovat autobusem či tramvají. To vše nevšední - interaktivní, velmi přístupnou a zábavnou formou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohár běžce Tanvaldu dosáhl „cílové mety“
Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou
Výpadky vlaků na Frýdlantsku a Tanvaldsku ohrožují důvěru v železnici
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Ve středu se poběží v Bedřichově Olympijský běh

Nejčtenější články

15.06.: Obrazem: Vrcholí přípravy na Noc Slovanských bojovníků
15.06.: Běháním u přehrady můžete pomoci psím útulkům
15.06.: Obrazem: Zahradní slavnost ve Vikýři 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn