Josefodolští ochotníci nastudovali Shakespeara

03.07.2014 16:09:57 | Autor: vev | Rubrika: Kultura | Obce: Josefův Důl

Josefodolští ochotníci nastudovali Shakespeara

Jméno Williama Shakespeara vám určitě není cizí. Josefodolský divadelní spolek pro toto léto nastudoval jeho komedii Dobrý konec vše spraví. Pokud máte rádi šťastné konce, přijďte se pobavit v sobotu 5. července do divadla v Josefově Dole. Představení začíná 19.30 hodin.

Letos je to 450 let, co se narodil nejslavnější anglický dramatik všech dob. Při této příležitosti si divadelní spolek po pečlivém výběru Karla Stuchlíka mladšího nastudoval méně známou komedii. Hra je plná intrik, hořkosti a neopětované lásky. Jestli se hlavní hrdince Heleně podaří za pomoci tajných plánů získat svou životní lásku a jak se ochotnické divadlo zhostilo této nelehké úlohy, se dozvíte tuto sobotu.

Když se Josefodolský spolek rozhodl nastudovat Shakespeara, předcházelo tomu měsíce výběru z jeho děl - velkým pomocníkem bylo souborné vydání všech Shakespearových děl překladatele Martina Hilského. „Po přečtení většiny přeložených textů, se zaměřením na komedie, následoval výběr vhodného titulu. Karel Stuchlík mladší nakonec vybral komedii méně známou a méně hranou. Při realizaci hry jsme pochopili, že přece jenom jde o text náročný a že se s tím bude zapotřebí poprat. Divákům musíme předvést hru živou, textově srozumitelnou a hravou. Divák se musí bavit, musí se v příběhu vyznat, musí hercům rozumět a přitom mít příjemný pocit, že byl na dobrém divadle," uvedli pořadatelé z DS J. K. Tyl Josefův Důl.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října
Modernizaci skokanských můstků pod Ještědem chce podpořit i kraj
KAM ZA SPORTEM: ve dnech 18. až 20. října 2019
V Plavech chystají setkání se známou spisovatelkou

Nejčtenější články

16.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
14.10.: Gottův dvorní fotograf bude vystavovat v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn