Jizerská 50 je svátkem pro sportovce i turisty

07.02.2020 16:03:22 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jizerská 50 je svátkem pro sportovce i turisty

Zimní turistická sezóna je v plném proudu. Akcí, kde se Jizerské hory zviditelňují nejvíce, je bezesporu Jizerská padesátka. Svůj stánek v centru dění má každoročně i jablonecké turistické infocentrum.

Na bedřichovském stadionu můžete během lyžařského svátku potkat známé tváře sportovců, ale i dalších osobností, které si závod každoročně nenechají ujít. Účastníků i diváků jsou tisícovky. Při vstupu do areálu je vítá prezentační stánek města Jablonce nad Nisou.

„Nabízíme zde návštěvníkům propagační materiály o Jablonci, mapy i drobné suvenýry. Do Jablonce je to z Jizerek kousek, a hlavně dámy ocení velký výběr bižuterie ve zdejších obchodech. Účastníci se zajímají i o možnosti ubytování a dalšího vyžití v nedalekém městě," řekl Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které stánek zajišťuje. „Spolupráce s organizátory Jizerské padesátky postupně rozvíjíme. Chtěli bychom k nám do Jablonce dostat více aktivit spojených s tímto závodem. A také Jablonec dostat více do povědomí účastníků lyžařského běhu," dodal Vobořil.

S Jizerskou padesátkou je spjata i aktuální výstava Vilém Heckel - kouzlo hor, kterou Jablonecké kulturní a informační centrum pro zimní návštěvníky Jablonce přichystalo. „Ne vždy vyjde rekreantům v Jizerských horách počasí a pak hledají, jak strávit čas jinak než na lyžích. V Domě Scheybalových si mohou prohlédnout výstavu fotografií s tématikou hor, která je vzpomínkou na horolezce, kteří se postavili na start prvního ročníku Jizerské 50 a zahynuli před 50 lety při expedici v Peru. V rámci výstavy proběhne i předání medailí z dílen České mincovny vdovám horolezců. Tento slavnostní akt bude zároveň první akcí letošní Jizerské padesátky a jejím symbolickým zahájením zde v Jablonci nad Nisou," informovalPetr Vobořil.

Po Jizerské padesátce můžete stánek jabloneckého infocentra navštívit ve svém domovském městě u příležitosti konání jubilejního 20. ročníku veletrhu cestovního ruchu Euroregiontour.

Přehled veletrhů a prezentací 2020
Reisemesse / Zwickau 17. 1.-19. 1.
Reisemesse / Dresden 31. 1.-2. 2.
Jizerská 50 / Bedřichov 7. 2.-9. 2.
Euroregiontour / Jablonec 6. 3.-7. 3.
Velikonoční slavnosti /Jablonec 8. 4.-10. 4.
Konventa / Löbau 24. 4.-25. 4.
Budyšínské jaro / Budyšín 29. 5.-1. 6.
Křehká krása / Jablonec 6. 8.-9. 8.
Podzimní slavnosti / Jablonec 18. 9.-19. 9.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstava připomene fotografa a horolezce Viléma Heckela
Na Jizerskou padesátku se připravují i policisté
Na krajském úřadě zahájí výstavu o Jizerské 50

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do jabloneckého muzea na skleněné pátky
Jablonecký krystal rozzářila designová svítidla
Lidové chaloupky z Železnobrodska představuje výstava Petra Luniaczka
Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
Fungující komunikace je základ spolupráce i v osadních výborech

Nejčtenější články

04.07.: Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
04.07.: Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn