Jizerská 50 hlásí už dva měsíce před startem vyprodáno

11.11.2013 16:48:03 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov

Jizerská 50 hlásí už dva měsíce před startem vyprodáno

Počtvrté v řadě vyprodáno, opět v rekordním termínu. Přesně dva měsíce před startem uzavřeli pořadatelé registrace na 47. ročník Jizerské 50, která se pojede v termínu 10. až 12. ledna 2014. Posledních několik desítek volných čísel je v prodeji ještě v síti Intersport. Mimořádný zájem je i o doprovodné závody na 25 km klasicky a 30 km volně.

Na start 47. Jizerské 50 se v lednu postaví 4 800 závodníků z 30 různých zemí, pro čtvrtinu z nich to bude na legendárním závodě premiéra. Chybět nebudou ani hvězdy dálkového běžeckého lyžování jako Thomas Alsgaard, Stanislav Řezáč, bratři Auklandové a ve hře je i účast Lukáše Bauera, který v roce 2013 dojel na třetím místě. Česká jednička bude startovat v případě, že odstoupí z Tour de Ski.

„Máme obrovskou radost, že se nám opět podařilo hlavní závod vyprodat a navíc oproti loňsku s měsíčním předstihem," řekl Marek Tesař ze společnosti Mather Activation, která se na pořádání Jizerské 50 podílí jako marketingový partner. „V posledních letech jsme koncentrovali na servis pro běžné účastníky - rozšířili jsme trať, oddělili od sebe závody na 50 a 25 kilometrů klasicky - a novinky chystáme i na rok 2014."

Jizerská 50 se vyprodáním zařadila po bok nejelitnějších akcí v dálkovém běžeckém lyžování, jako jsou Vasův běh ve Švédsku, italská Marcialonga či norský Birkebeinerrennet, s nimiž zároveň tvoří seriál Swix Ski Classics. Právě ten závod v Bedřichově otevře.

Součástí víkendu 47. Jizerské 50 jsou i doprovodné závody Intersport Jizerská 25 klasickým stylem, kde počet přihlášených závodníků atakuje tisícovku; Bedřichovská 30 volně s více než čtyřmi stovkami přihlášených; dětské závody, a také štafetový závod Jizerská firemní.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Je čas se ochladit, 1. srpna odstartovaly registrace na 47. Jizerskou 50
Obrazem: Bauer na Jizerské 50 nestačil pouze na Auklanda

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žádosti o dotaci na obnovu památek je nutné podat do konce února
O Jizerskohorskou železnici budou znovu soutěžit dopravci
Jablonečtí řidiči přeparkujte, je třeba uklidit sníh
FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
19.01.: Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti
20.01.: Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn