Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení

27.11.2020 22:50:46 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Jízdou v protisměru u Turnova ohrozil 13 aut, nyní mu hrozí vězení

Z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti se zodpovídá 77letý muž, který 18. srpna 2020 projel po rychlostní komunikaci R 35 téměř čtyři kilometry v protisměru. Řidič vozidla Hyundai ohrozil nejméně třináct posádek aut a hrozí mu za to vězení až na pět let.

Zarážející na celé dopravní události je to, že ho po chybném nájezdu na rychlostní silnici u Paceřic dva řidiči zastavili a upozornili ho, že se dostal do protisměru, odkud musí vycouvat. On ale nepochopitelně jejich vozidla objel a pak pokračoval v jízdě protisměrem do doby, než mu v Ohrazenicích jeden řidič pomohl přejet do správného jízdního pruhu. To se podařilo díky tomu, že v tomto místě nejsou svodidla.

„V průběhu jeho jízdy protisměrem ohrozil nejméně třináct posádek motorových vozidel, z nichž nás na něj devět upozornilo prostřednictvím tísňové linky 158. Policisté ho dojeli až poté, co už sjel z pětatřicítky a měl namířeno do Turnova. Poznali ho nejen podle typu a barvy auta, ale především podle velmi nejistého stylu jízdy. Jeho Hyundai se pohyboval po prostředku komunikace mezi dvěma jízdními pruhy nápadně pomalou jízdou a problémy dělalo v Turnově řidiči i zaparkování. Na místě provedená dechová zkouška ukázala, že pod vlivem alkoholu není," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Policistům se muž svěřil s tím, že si s kamarádem vyjeli na slavnostní oběd do Vlastibořic, odkud se pak vraceli přes Sychrov na dálnici do Turnova, na kterou najížděli u autobazaru v Paceřicích. „Do protisměru se řidič dostal z nepozornosti, což prý pochopil až ve chvíli, kdy na něj ostatní auta troubila a blikala. Bez pomoci muže, který ho v Ohrazenicích jistil při otáčení do správného jízdního pruhu, by jeho další jízda mohla mít fatální následky," dodala policejní mluvčí.

 

Varovné ruce na silnicích v kraji zabrání jízdě v protisměru Za přečin obecného ohrožení z nedbalosti mu nyní hrozí odnětí svobody od šesti měsíců do pěti let. Malou ukázku jeho jízdy v protisměru, tak jak ji zaznamenala palubní kamera jednoho z řidičů, můžete zhlédnout v přiloženém videu.

Zabránit vjíždění řidičů do protisměru má nová dopravní značka s přeškrtnutou varovnou rukou, která byla v říjnu umístěna například u sjezdu z dálnice D 10 nedaleko obce Příšovice. Podrobnosti zde

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Řidiče náklaďáků v Libereckém kraji opět kontroloval policejní autobus
Řidička nedala v Jablonci U Přehrady přednost v jízdě a došlo ke střetu
Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
Opilý řidič nerespektoval v Tanvaldu zákaz jízdy a v Hamrech havaroval
Policisté dohlíželi i na provoz silnice u křižovatky Rádelský mlýn
Varovné ruce na silnicích v kraji zabrání jízdě v protisměru

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Peníze na moderní medicínské centrum si chce kraj půjčit

Liberecký kraj vyhlásil soutěž, která má za cíl vybrat poskytovatele bankovního úvěru v celkové výši 1 300 000 000 korun. Kraj chce úvěrem financovat první etapu stavby Centra urgentní medicíny, která bude nejmodernější částí Krajské nemocnice Liberec. Částku by měl kraj splatit nadvakrát během devíti let. „Banky mohou posílat své nabídky do soutěže elektronicky, a to do 30. listopadu tohoto roku. Na výběru nejvhodnějšího úvěru spolupracujeme s odborníky ze společnosti Deloitte Advisory, kteří celou soutěž organizují i společně hodnotí," uvedl náměstek Zbyněk Miklík za resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Předchozí článek k tématu

Příspěvek z jablonecké pokladny na hodiny

Statutární město Jablonec nad Nisou daruje místní Náboženské obci Církve československé husitské 15 tisíc korun na provoz a údržbu věžních hodin kostela Dr. Farského na stejnojmenném náměstí. „Jde o tradičního žadatele s dlouholetou podporou ze strany města, které vždy mělo a nadále má zájem, aby byly věžní hodiny městských kostelů plně funkční," konstatoval náměstek pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pozvánka na talentové zkoušky do tanvaldské sportovky
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu
Zastupitelé Harrachova schválili rozpočet a navýšení nájemného
Mladá naděje na zimní olympiádu 2022 jezdí na Tanvaldském Špičáku
Zápas v Plzni pro kardiaky nebyl

Nejčtenější články

16.04.: Na jablonecké křižovatce se srazily dvě auta a autobus
18.04.: Mladá naděje na zimní olympiádu 2022 jezdí na Tanvaldském Špičáku
17.04.: Od začátku roku zemřeli na silnicích v Libereckém kraji dva lidé

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn