Již 24. ročník Tanvaldského poháru je minulostí

11.09.2019 14:41:43 | Autor: Karel Bukvic ml. | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald

Již 24. ročník Tanvaldského poháru je minulostí

Městský stadion Výšina se v sobotu 7. září proměnil v hasičský areál pro soutěž v požárním útoku. Sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald ve spolupráci s městem Tanvald pořádaly již 24. ročník soutěže O pohár starosty města Tanvaldu a přivítali zde celkem 46 soutěžních družstev ve čtyřech kategoriích.

Již po páté se tato soutěž pro hasičská družstva konala na městském multifunkčním stadionu, za což patří velké poděkování vedení města Tanvald, vedení ZŠ Sportovní Tanvald a Karlu Soldátovi.

Soutěž začala slavnostním nástupem za účasti pochodu šesti vlajkonošů. Zahájil jí starosta pořádajícího sboru pan Karel Bukvic ml., starosta města Tanvaldu Mgr. Vladimír Vyhnálek, starostka Okresního sdružení hasičů Jablonec nad Nisou Ing. Jiřina Brychcí a velitel stanice profesionálních hasičů Jablonec nad Nisou mjr. Ing. Ladislav Žák. Ti, zde přivítali 24 soutěžních družstev v kategorii žen a mužů, včetně polských kolegů, hasičů z Lubomierze.

<br />Autor: Andrea Vavřichová Kategorii žen ovládly ženy z Olešnice z okresu Semily, s časem 18,60 braly zasloužené první místo z celkových sedmi startujících družstev. Na místě druhém se umístily ženy z libereckých Jeřmanic s časem 19,86 a bronzovou příčku vybojovaly ženy z SDH Pěnčín časem 20,81.

V kategorii mužů odstartovalo celkem 17 družstev a absolutním vítězem se stali muži z Velkých Hamrů, kteří s časem 14,94 brali nejcennější medaile a na rok se stali držitelem putovního poháru této soutěže. Na druhém místě se umístili muži z Jirkova a třetí stupeň vítězů patřil mužům ze Škodějova.

Odpolední část soutěže patřila dětským kategoriím. Na start se postavilo celkem 13 družstev mladších žáků a 9 družstev starších žáků.

Z těch nejmladších účastníků soutěže, kteří se radovali z prvního místa, bylo družstvo z Bratříkova, s výsledným časem 22,87 obhájili loňské prvenství. Druhé místo obsadilo družstvo z Jabloneckých Pasek a třetí byl SDH Tanvald Šumburk. Ve starších žácích vybojovalo prvenství družstvo z SDH Bratříkov s časem 19,83, stříbrné medaile si odváželo družstvo z Lučan a na třetí stupeň vítězů se postavilo družstvo z Tanvaldu - Šumburku.

<br />Autor: Andrea Vavřichová Na 24. ročníku Tanvaldského poháru odstartovalo celkem 46 soutěžních družstev. Pořadatelský sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald byl potěšen, že se soutěž mohla opět konat na městském stadionu a i přes nepřízeň počasí jí navštívilo mnoho diváků.

A jak uvedl starosta pořádajícího sboru a hlavní organizátor soutěže p. Karel Bukvic ml.: „Soutěž takového rozsahu se připravuje více jak dva měsíce, snažíme se, aby byli spokojeni jak všichni závodníci, tak i diváci této akce. Velké poděkování patří všem 58 sponzorům, bez kterých by se tato akce nemohla konat. Poděkování patří všem členům sboru, pracovníkům technických služeb města a ostatním dobrovolníkům, kteří se podíleli na realizaci a průběhu letošního 24. Ročníku Tanvaldského poháru." Pořadatelé se už teď těší na 25. ročník, který se bude konat 12. září 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nepřízeň počasí návštěvníky Tanvaldských slavností neodradila
Dobrovolní hasiči se utkají na tanvaldském stadionu
Na 23. ročníku Tanvaldského poháru startovalo 40 družstev
Obrazem: 22. ročník Tanvaldského poháru je již minulostí
Obrazem: Tanvaldský pohár hasičů 2016

Diskutujte s námi

Ke stažení

Seznam sponzorů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 287 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října
Modernizaci skokanských můstků pod Ještědem chce podpořit i kraj
KAM ZA SPORTEM: ve dnech 18. až 20. října 2019
V Plavech chystají setkání se známou spisovatelkou

Nejčtenější články

16.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
14.10.: Gottův dvorní fotograf bude vystavovat v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn