Již 24. ročník Tanvaldského poháru je minulostí

11.09.2019 14:41:43 | Autor: Karel Bukvic ml. | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald

Již 24. ročník Tanvaldského poháru je minulostí

Městský stadion Výšina se v sobotu 7. září proměnil v hasičský areál pro soutěž v požárním útoku. Sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald ve spolupráci s městem Tanvald pořádaly již 24. ročník soutěže O pohár starosty města Tanvaldu a přivítali zde celkem 46 soutěžních družstev ve čtyřech kategoriích.

Již po páté se tato soutěž pro hasičská družstva konala na městském multifunkčním stadionu, za což patří velké poděkování vedení města Tanvald, vedení ZŠ Sportovní Tanvald a Karlu Soldátovi.

Soutěž začala slavnostním nástupem za účasti pochodu šesti vlajkonošů. Zahájil jí starosta pořádajícího sboru pan Karel Bukvic ml., starosta města Tanvaldu Mgr. Vladimír Vyhnálek, starostka Okresního sdružení hasičů Jablonec nad Nisou Ing. Jiřina Brychcí a velitel stanice profesionálních hasičů Jablonec nad Nisou mjr. Ing. Ladislav Žák. Ti, zde přivítali 24 soutěžních družstev v kategorii žen a mužů, včetně polských kolegů, hasičů z Lubomierze.

<br />Autor: Andrea Vavřichová Kategorii žen ovládly ženy z Olešnice z okresu Semily, s časem 18,60 braly zasloužené první místo z celkových sedmi startujících družstev. Na místě druhém se umístily ženy z libereckých Jeřmanic s časem 19,86 a bronzovou příčku vybojovaly ženy z SDH Pěnčín časem 20,81.

V kategorii mužů odstartovalo celkem 17 družstev a absolutním vítězem se stali muži z Velkých Hamrů, kteří s časem 14,94 brali nejcennější medaile a na rok se stali držitelem putovního poháru této soutěže. Na druhém místě se umístili muži z Jirkova a třetí stupeň vítězů patřil mužům ze Škodějova.

Odpolední část soutěže patřila dětským kategoriím. Na start se postavilo celkem 13 družstev mladších žáků a 9 družstev starších žáků.

Z těch nejmladších účastníků soutěže, kteří se radovali z prvního místa, bylo družstvo z Bratříkova, s výsledným časem 22,87 obhájili loňské prvenství. Druhé místo obsadilo družstvo z Jabloneckých Pasek a třetí byl SDH Tanvald Šumburk. Ve starších žácích vybojovalo prvenství družstvo z SDH Bratříkov s časem 19,83, stříbrné medaile si odváželo družstvo z Lučan a na třetí stupeň vítězů se postavilo družstvo z Tanvaldu - Šumburku.

<br />Autor: Andrea Vavřichová Na 24. ročníku Tanvaldského poháru odstartovalo celkem 46 soutěžních družstev. Pořadatelský sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald byl potěšen, že se soutěž mohla opět konat na městském stadionu a i přes nepřízeň počasí jí navštívilo mnoho diváků.

A jak uvedl starosta pořádajícího sboru a hlavní organizátor soutěže p. Karel Bukvic ml.: „Soutěž takového rozsahu se připravuje více jak dva měsíce, snažíme se, aby byli spokojeni jak všichni závodníci, tak i diváci této akce. Velké poděkování patří všem 58 sponzorům, bez kterých by se tato akce nemohla konat. Poděkování patří všem členům sboru, pracovníkům technických služeb města a ostatním dobrovolníkům, kteří se podíleli na realizaci a průběhu letošního 24. Ročníku Tanvaldského poháru." Pořadatelé se už teď těší na 25. ročník, který se bude konat 12. září 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nepřízeň počasí návštěvníky Tanvaldských slavností neodradila
Dobrovolní hasiči se utkají na tanvaldském stadionu
Na 23. ročníku Tanvaldského poháru startovalo 40 družstev
Obrazem: 22. ročník Tanvaldského poháru je již minulostí
Obrazem: Tanvaldský pohár hasičů 2016

Diskutujte s námi

Ke stažení

Seznam sponzorů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 287 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.

Koncert kapely Prak je přesunutý na listopad

Koncert rockových harcovníků a špičkových muzikantů z kapely Prak je v klubu Na Rampě zrušen. „Velmi nás to mrzí, ale kapela Prak, která měla vystoupit v pátek 18. 9. v jabloneckém Klubu Na Rampě, byla nucena dnes koncert ze zdravotních důvodů jednoho svého člena zrušit. Koncert se přesouvá na listopad," sdělila za pořadatele Milena Bauerová. Zářijový program klubu Na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

B tým Jablonce dovezl tři body z Bohemky
Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
Nádražní ulice v Turnově dostala v okolí viaduktu finální koberec
VIDEO: Běh Přes desenské kopce 2020
Město podpoří Ski Klub Jablonec jedním milionem korun

Nejčtenější články

18.09.: Nejdříve naděje, potom debakl
18.09.: KAM ZA SPORTEM: 19. 9. – 20. 9. 2020
19.09.: Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn