Již 24. ročník Tanvaldského poháru je minulostí

11.09.2019 14:41:43 | Autor: Karel Bukvic ml. | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald

Již 24. ročník Tanvaldského poháru je minulostí

Městský stadion Výšina se v sobotu 7. září proměnil v hasičský areál pro soutěž v požárním útoku. Sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald ve spolupráci s městem Tanvald pořádaly již 24. ročník soutěže O pohár starosty města Tanvaldu a přivítali zde celkem 46 soutěžních družstev ve čtyřech kategoriích.

Již po páté se tato soutěž pro hasičská družstva konala na městském multifunkčním stadionu, za což patří velké poděkování vedení města Tanvald, vedení ZŠ Sportovní Tanvald a Karlu Soldátovi.

Soutěž začala slavnostním nástupem za účasti pochodu šesti vlajkonošů. Zahájil jí starosta pořádajícího sboru pan Karel Bukvic ml., starosta města Tanvaldu Mgr. Vladimír Vyhnálek, starostka Okresního sdružení hasičů Jablonec nad Nisou Ing. Jiřina Brychcí a velitel stanice profesionálních hasičů Jablonec nad Nisou mjr. Ing. Ladislav Žák. Ti, zde přivítali 24 soutěžních družstev v kategorii žen a mužů, včetně polských kolegů, hasičů z Lubomierze.

<br />Autor: Andrea Vavřichová Kategorii žen ovládly ženy z Olešnice z okresu Semily, s časem 18,60 braly zasloužené první místo z celkových sedmi startujících družstev. Na místě druhém se umístily ženy z libereckých Jeřmanic s časem 19,86 a bronzovou příčku vybojovaly ženy z SDH Pěnčín časem 20,81.

V kategorii mužů odstartovalo celkem 17 družstev a absolutním vítězem se stali muži z Velkých Hamrů, kteří s časem 14,94 brali nejcennější medaile a na rok se stali držitelem putovního poháru této soutěže. Na druhém místě se umístili muži z Jirkova a třetí stupeň vítězů patřil mužům ze Škodějova.

Odpolední část soutěže patřila dětským kategoriím. Na start se postavilo celkem 13 družstev mladších žáků a 9 družstev starších žáků.

Z těch nejmladších účastníků soutěže, kteří se radovali z prvního místa, bylo družstvo z Bratříkova, s výsledným časem 22,87 obhájili loňské prvenství. Druhé místo obsadilo družstvo z Jabloneckých Pasek a třetí byl SDH Tanvald Šumburk. Ve starších žácích vybojovalo prvenství družstvo z SDH Bratříkov s časem 19,83, stříbrné medaile si odváželo družstvo z Lučan a na třetí stupeň vítězů se postavilo družstvo z Tanvaldu - Šumburku.

<br />Autor: Andrea Vavřichová Na 24. ročníku Tanvaldského poháru odstartovalo celkem 46 soutěžních družstev. Pořadatelský sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald byl potěšen, že se soutěž mohla opět konat na městském stadionu a i přes nepřízeň počasí jí navštívilo mnoho diváků.

A jak uvedl starosta pořádajícího sboru a hlavní organizátor soutěže p. Karel Bukvic ml.: „Soutěž takového rozsahu se připravuje více jak dva měsíce, snažíme se, aby byli spokojeni jak všichni závodníci, tak i diváci této akce. Velké poděkování patří všem 58 sponzorům, bez kterých by se tato akce nemohla konat. Poděkování patří všem členům sboru, pracovníkům technických služeb města a ostatním dobrovolníkům, kteří se podíleli na realizaci a průběhu letošního 24. Ročníku Tanvaldského poháru." Pořadatelé se už teď těší na 25. ročník, který se bude konat 12. září 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nepřízeň počasí návštěvníky Tanvaldských slavností neodradila
Dobrovolní hasiči se utkají na tanvaldském stadionu
Na 23. ročníku Tanvaldského poháru startovalo 40 družstev
Obrazem: 22. ročník Tanvaldského poháru je již minulostí
Obrazem: Tanvaldský pohár hasičů 2016

Diskutujte s námi

Ke stažení

Seznam sponzorů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 287 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pozitivní test na koronavirus zavřel jabloneckou školku
O snížení nájmu musí podnikatelé písemně požádat
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn
V kořenovské výtopně zahrají tři kapely, finále obstará Fleret
Kuba a Kája děkují záchranářům po autonehodě v Polubném

Nejčtenější články

01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
01.07.: Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
02.07.: Kuba a Kája děkují záchranářům po autonehodě v Polubném

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn