Jiskra nestačila na Kolín, i když vedla o dva góly

08.10.2017 13:27:55 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V Břízkách se představil třetí tým divizní tabulky FK Kolín, který měl před zápasem zajímavou bilanci. Ze čtyř zápasů doma čtyři porážky a naopak ze čtyř zápasů venku čtyři vítězství a bohužel pátou výhru vybojoval tuto sobotu v Jablonci.

FK Jiskra Mšeno - FK Kolín 3:5 (1:1)

Zápas byl svým průběhem jako na houpačce. Nejdříve však promarnil domácí bek Helm, který nevyužil zajímavého centru Čížka a poslal hlavou míč vedle šibenice hostující branky. Poté se ujali vedení Kolínští, kteří Mlynkem využili kolmici za obranu domácích. Poslali tak první varování svěřencům trenéra Josefa Justa a připomněli, že se jim venku nadmíru daří. Špatného výkonu domácích v prvním poločase využívali hosté k ohrožování Masaříka, který předvedl několik vynikajících zákroků. Jednou se mu to ale nepovedlo, Janecký v dresu Kolína šanci poslal nad břevno jeho branky. To již ale bylo za vyrovnaného stavu 1:1. Po půlhodině hry dokázali domácí srovnat, Štemberkovu akci zakončil do odkryté branky Krejčík a vyrovnal skóre.

Do druhé půle začal trávník v Břízkách smáčet déšť, lépe do druhé poloviny zápasu, ale vstoupili svěřenci trenéra Justa. Krejčík v dobré pozici netrefil ideálně skákající pobídku od Štemberka. V 52. minutě hostům nezafungoval ofsajd systém, Rozkovec poslal přihrávku za obranu Krejčíkovi a ten zkušeně podél vybíhajícího brankáře Kadlece otočil vývoj skóre pro domácí - 2:1.

O tři minuty později zahrával zkušený Čížek přímý kop z levé strany, kopl ho tak šikovně na vzdálenější tyč, že míč proskákal kolem chlumu hráčů a zřejmě po jemné teči skončil u tyče kolínské branky - 3:1. To již vypadlo na výhru, ale soupeř stále bojoval a to se mu vyplatilo. Domácí jim svými chybami a nevýrazným výkonem k tomu vydatně pomohli.

V 58. minutě obral o balon chybujícího stopera Housera Janecký, přihrál nabíhajícímu Veselému, který snížil na 3:2. Hosty branka posadila zpět do sedla, Veselého prudkou přihrávku skrz vápno nezasáhl ve skluzu ani jeden z dvojice kolínských hráčů. V 72. minutě vyšel po Váchově centru ideální volej Janeckému a rázem bylo srovnáno. Kolín však toužil po třech bodech a rozhodl o nich v samém závěru. Pět minut před koncem napřáhl za vápnem k parádní ráně Veselý a hosté šli do vedení. V první minutě nastavení pak hokejovou přestřelku a vítězství hostů korunoval závěrečnou brankou na 3:5 Jindřich.

Branky: 32. a 52. Krejčík, 55. Čížek - 58. a 85. Veselý, 13. Mlynka, 71. Janecký, 91. Jindřich. Rozhodčí: Fojtík. ŽK: 0:1. Diváků: 118. Sestava Mšena: Masařík - Helm, Váňa, Houser, Žemba - Štemberk (81. Chropůvka), Rozkovec, Just, Pelta (71. Hartman) - Krejčík, Čížek.