Jiří Zemler oslavil 75

14.04.2014 15:57:38 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jiří Zemler oslavil 75

Není to tak dávno, pouhých pět let, co jsme s Jirkou oslavili jeho sedmdesátiny. Ano, v kruhu „pondělních" přátel co se pravidelně scházejí kvůli společné lásce - fotbalu. Těch pět let uteklo jako voda a 13. dubna Jirka oslavil další jubileum, tentokrát pětasedmdesátiny ... a slavilo se zase mezi „pondělníky!"

Na svou kariéru s láskou vzpomíná. „To víš, občas jsem chytal motýly" to když vzpomíná na nějaký ten gól co zapadl proti jeho vůli za jeho záda. „Ten Valeš se snad neumí ani obout", komentoval nedělní vystoupení jabloneckého gólmana, který svoji občasnou klouzanou korunoval závěrečným kiksem a gólem, znamenajícím debakl Jirkova milovaného týmu. „Tohle by se za Čulíka či Buchty stát nemohlo, aby se někdo pořádně nepřipravil na zápas", pokračoval, „tenkrát jsme sice měli o kilo těžší kopačky, ale už tehdy se musely šrouby našroubovat podle terénu.."

Nejlepší zápas? „Ten historicky první na čerstvě položeném trávníku jablonecké Střelnice. Bylo to s exligovou Plzní, za ní chytal výborný Hlavatý co nakoukl i do reprezentace, ale moji kolegové mu nasázeli tři fíky a já dostal jenom jeden." říká oslavenec. „A ten první jsem Hlavatému vstřelil já", doplňuje vzpomínky Jirkův kolega Láďa Hnídek, co těch 75 oslavil nedávno ! Jirko a co trenéři? „Tenkrát moc demokracie nebylo. Ani ve fotbale. Takovej Čulda nebo Váza Buchta co řekli, to platilo, jim stačilo se na nás jenom podívat!" A co kolegové hráči? „Měl jsem skvělýho parťáka Jardu Rouska, to byl jiný typ gólmana než já, já hodně dával na efekt, on zase na jednoduchost a důraz. Nezáviděli jsme si a i když jsem více chytal já, Jarda mě podporoval. A kliku jsem měl na stopery, postup do druhé ligy jsme vykopali se stoperem Evženem Otou, to byla osobnost! V lize pak Vašek Hynek a po něm Franta Vítů, za nimi se to chytalo!" Rodák z Anděla Strážce nad Rychnovem začal stejně jako jeho kolega Vašek Halama v Rychnově, tomu se tenkrát přezdívalo „Patkov" neboť jméno Patka tam vždy něco znamenalo. Brzy se stěhovali do jabloneckého dorostu kde s trenérem Šírem vybojovali i dorosteneckou ligu.

Na vojně hráli „vedle sebe", Vašek Halama v Dukle Tábor, Jirka Zemler v Dukle České Budějovice. „Byl jsem rád, že jsem neskončil v Táboře. Tam byl elitní výběr, ale - měli tam šest gólmanů, jeden chytal za áčko, druhý za béčko a čtyři jenom trénovali. V Budějkách byla výborná parta a hlavně, stabilně jsem chytal! Po vojně se kolem mě ometla i Sparta, ale Pakosta či Sajdl byla pro rudé větší jména. A tak jsme s Jiskrou vykopali v Jablonci druhou ligu. Já jako všichni odchovanci jsem na to tak trochu dojel, přednost dostávali buď talenti jako byl Milan Haman a nebo se koupil z Kutné Hory koudelníkův syn Láďa Brabec, co se pak přes Ústí dostal až do Sparty. Já putoval do Liberce, tam jsme také vykopali druhou ligu, byla tam výborná parta a i tam se často dodnes s přáteli scházíme, ti „pondělníci" nejsou jenom v Jablonci, ale i v Liberci. Po Liberci Velké Hamry a pak Libochovice. „Tam jsem jednou dostal góla, že na mě křičeli, Jirko, ten gól jsi dostal až z Německa ... ale i tam byla skvělá parta a scházíme se dodnes."

Oslava 75 Jirky Zemlera? Mezi fotbalovými nadšenci s kuřátkem, pivkem i zpěvem - mnoga ljeta živijó - v čemž hrál prim „pinkal" Jarda Kocour.

Jirka Zemler zcela určitě patří zapsat zlatým písmem do kroniky jabloneckého fotbalu. Mšeno - Dolánky - Střelnice, to jsou místa, kde je jeho aktivita a životní elán k vidění. Tak Jirko, do dalších let Ti přejeme hodně zdraví a štěstí, a jak říká pondělník Jirka Hasan: hlavně to štěstí, ti na Titaniku taky byli zdraví a bylo jim to k ničemu ....

Takže ještě jednou: mnoga ljeta a živijó !

Jarda Hrabák a sbor pondělních fotbalových spiklenců

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 28 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pasecký kostel rozezní písničky o lásce
Mladí hasiči se utkali ve Dvojboji svatého Floriana
Staročeské trhy v Turnově opět uctí mistry řemesel
I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám
Parní vlak pojede z Turnova na slavnosti do Rychnova

Nejčtenější články

24.05.: Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
24.05.: Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn