Ještě jednou kolem zápasu v Ostravě

29.02.2020 10:18:46 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ještě jednou kolem zápasu v Ostravě

Trochu jsme se podívali na to, co je psáno, to je dáno na FAČR a zjistili jsme věci neuvěřitelné. Rozhodně nesvědčí o tom, že fotbal vedou profíci, posuďte sami:

Disciplinární řád FAČR nepočítá s tím, že se rozhodčí může plést a že náprava jeho rozhodnutí je možná. Píše se v něm:

§ 46 Vyloučení pro druhé napomenutí 1. Kdo bude jako hráč vyloučen proto, že byl v jednom utkání podruhé napomenut žlutou kartou, bude potrestán zákazem závodní činnosti na jedno soutěžní utkání.
I kdyby se ukázalo, že rozhodčí byl opilý, podplacený, že se zbláznil, nebo třeba nastala libovolná kombinace těchto okolností, § 46 neumožňuje disciplinární komisi zákaz činnosti zrušit - komise by tím porušila řád, kterým se má řídit.

Tak to na světě chodí, že se ukáže, že zákon nebo jiná norma - třeba disciplinární řád - na něco nepamatuje a výsledek rozhodování podle něj je pak nespravedlivý nebo nesmyslný. Zdravá společnost se snaží takové chyby odstraňovat. FAČR ale zdravá společnost není. Namísto, aby svaz přiznal, že jeho řád má nesmyslné ustanovení, nekomunikuje.

Rozhodnutí disciplinární komise není na webu FAČR k dohledání. Novinářům tak podal vysvětlení tiskový mluvčí Ligové fotbalové asociace, organizace, která má hájit zájmy klubů a která by jako první měla FAČR upozorňovat na nespravedlivá ustanovení v řádech. Překvapivě to Ligová fotbalová asociace nedělá, naopak její mluvčí vysvětluje postup disciplinární komise - tedy orgánu, kterému ani nepodléhá, ani jej neřídí, jehož jménem nemůže vystupovat. Přesto jeho prohlášení všechny redakce, které se kauze věnují, bez komentáře otiskly.

Jde navíc o prohlášení, nad kterým rozum zůstane stát. „Komise rozhodčích FAČR shledala, že sice byla hráči Janu Krobovi druhá žlutá karta udělena neprávem, ale k přestupku došlo. Na základě toho nebylo možné v souladu s procesním řádem protestu vyhovět."

Nevím, jak protest Jablonce zněl a kam byl podán. Nicméně se týká disciplinárního řízení, podle kterého by Jan Krob neměl nastoupit proti Plzni. A hned §1 Procesního řádu FAČR ve svém druhém bodě říká: Tento řád se nepoužije pro disciplinární, přestupní, registrační a evidenční řízení a dále pro rozhodování Výkonného výboru FAČR. Pokud nemůže být Procesní řád pro disciplinární řízení použit, nemůže nikdo argumentovat tím, že je důvodem pro zamítnutí protestu.

Proč řády a rozhodování orgánů FAČR vysvětluje tiskový mluvčí jiné organizace, netuším. Proč na to přistupují sportovní redakce velkých médií, netuším. Proč se FAČR nesnaží omluvit za zjevný nesmysl ve svém řádu a proč neohlásí, že se bude snažit rychle řád upravit, netuším. Že je celá věc proti duchu fair-play, tím jsem si naopak úplně jistý,

Tak jsem jenom zvědavý, jestli upadne do zapomnění ten hlavní viník a tím je sudí Ondřej Pechanec. On si nedávno již „odseděl" pětizápasový distanc za „přehmaty" v zápase Bohemky, že by mu to skandální hvízdání v Ostravě prošlo? A taky jsem zvědavý, jestli vůbec FAČR ví, jaké nesmysly ve svých řádech spravuje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FAČR – mistr světa ve spravedlnosti
Rozhodčí Pechanec si pletl hřiště s popravištěm
Zlatý bod fotbalistů z Ostravy, ale…

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Odstávka lanovky na Ještěd

Od čtvrtku 22. října až do 20. listopadu 2020 proběhne odstávka lanové dráhy na Ještěd. O obnovení provozu po ukončení odstávky bude rozhodnuto podle aktuální situace.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ambulantní svoz nebezpečného odpadu proběhne v Jablonci 31. října
Dvanáctiletí chlapci v Jablonci úmyslně zničili hřiště
První listopadová úřední sobota v Jablonci nebude
Krizová centra ČČK jsou opět v provozu!
Středověk i baroko. Výlet údolím Kamenice umožní cestovat v čase

Nejčtenější články

27.10.: Z místa nehody ve Velkých Hamrech ujel, díky svědkovi jej vypátrali
27.10.: Národní titul pečovatelky putoval do Jablonce pro Janu Pácaltovou
29.10.: Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn