Ještě jednou kolem zápasu v Ostravě

29.02.2020 10:18:46 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ještě jednou kolem zápasu v Ostravě

Trochu jsme se podívali na to, co je psáno, to je dáno na FAČR a zjistili jsme věci neuvěřitelné. Rozhodně nesvědčí o tom, že fotbal vedou profíci, posuďte sami:

Disciplinární řád FAČR nepočítá s tím, že se rozhodčí může plést a že náprava jeho rozhodnutí je možná. Píše se v něm:

§ 46 Vyloučení pro druhé napomenutí 1. Kdo bude jako hráč vyloučen proto, že byl v jednom utkání podruhé napomenut žlutou kartou, bude potrestán zákazem závodní činnosti na jedno soutěžní utkání.
I kdyby se ukázalo, že rozhodčí byl opilý, podplacený, že se zbláznil, nebo třeba nastala libovolná kombinace těchto okolností, § 46 neumožňuje disciplinární komisi zákaz činnosti zrušit - komise by tím porušila řád, kterým se má řídit.

Tak to na světě chodí, že se ukáže, že zákon nebo jiná norma - třeba disciplinární řád - na něco nepamatuje a výsledek rozhodování podle něj je pak nespravedlivý nebo nesmyslný. Zdravá společnost se snaží takové chyby odstraňovat. FAČR ale zdravá společnost není. Namísto, aby svaz přiznal, že jeho řád má nesmyslné ustanovení, nekomunikuje.

Rozhodnutí disciplinární komise není na webu FAČR k dohledání. Novinářům tak podal vysvětlení tiskový mluvčí Ligové fotbalové asociace, organizace, která má hájit zájmy klubů a která by jako první měla FAČR upozorňovat na nespravedlivá ustanovení v řádech. Překvapivě to Ligová fotbalová asociace nedělá, naopak její mluvčí vysvětluje postup disciplinární komise - tedy orgánu, kterému ani nepodléhá, ani jej neřídí, jehož jménem nemůže vystupovat. Přesto jeho prohlášení všechny redakce, které se kauze věnují, bez komentáře otiskly.

Jde navíc o prohlášení, nad kterým rozum zůstane stát. „Komise rozhodčích FAČR shledala, že sice byla hráči Janu Krobovi druhá žlutá karta udělena neprávem, ale k přestupku došlo. Na základě toho nebylo možné v souladu s procesním řádem protestu vyhovět."

Nevím, jak protest Jablonce zněl a kam byl podán. Nicméně se týká disciplinárního řízení, podle kterého by Jan Krob neměl nastoupit proti Plzni. A hned §1 Procesního řádu FAČR ve svém druhém bodě říká: Tento řád se nepoužije pro disciplinární, přestupní, registrační a evidenční řízení a dále pro rozhodování Výkonného výboru FAČR. Pokud nemůže být Procesní řád pro disciplinární řízení použit, nemůže nikdo argumentovat tím, že je důvodem pro zamítnutí protestu.

Proč řády a rozhodování orgánů FAČR vysvětluje tiskový mluvčí jiné organizace, netuším. Proč na to přistupují sportovní redakce velkých médií, netuším. Proč se FAČR nesnaží omluvit za zjevný nesmysl ve svém řádu a proč neohlásí, že se bude snažit rychle řád upravit, netuším. Že je celá věc proti duchu fair-play, tím jsem si naopak úplně jistý,

Tak jsem jenom zvědavý, jestli upadne do zapomnění ten hlavní viník a tím je sudí Ondřej Pechanec. On si nedávno již „odseděl" pětizápasový distanc za „přehmaty" v zápase Bohemky, že by mu to skandální hvízdání v Ostravě prošlo? A taky jsem zvědavý, jestli vůbec FAČR ví, jaké nesmysly ve svých řádech spravuje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FAČR – mistr světa ve spravedlnosti
Rozhodčí Pechanec si pletl hřiště s popravištěm
Zlatý bod fotbalistů z Ostravy, ale…

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dezinfekce do jabloneckých obchodů

Statutární město v rámci péče o zdraví svých občanů oslovilo obchodní řetězce v Jablonci nad Nisou a nabídlo jim dezinfekční tekutiny na očistu rukou. „Dva z nich, Lidl a Penny, této nabídky využily. Nyní jednají s městem o převzetí devíti litrů dezinfekce pro své zákazníky," řekla Jana Matěchová, vedoucí kanceláře primátora. Dezinfekční prostředky budou vždy u vchodů do obchodů a zákazníci si před nákupem budou moci vydezinfikovat ruce a po té použít jednorázové rukavice, které prodejny nabízí.

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Město Jablonec nabízí dezinfekci podnikatelům
Jizerská 50 poprvé v historii závodem roku v seriálu Visma Ski Classics
Roušky komplikují komunikaci lidem s poruchou sluchu
Ministerstvo průmyslu podpoří podnikatele a spouští program COVID II
V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat

Nejčtenější články

27.03.: V Libereckém kraji je už 46 nakažených, nárůst je o 12 osob
27.03.: Hasiči zachránili z hořícího bytu v Jablonci dvě osoby
29.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 68 lidí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn