Jenišovice sesadily Ruprechtice z vedení v I.A třídě

12.09.2018 13:32:01 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

V této krajské soutěži se o víkendu sehrálo několik zajímavých střetnutí, které stanovily nového lídra tabulky. Ve vedení je nyní rezerva Mšena, hrající v posílené sestavě a vysoko vítězící v Mimoni, které do pozice pomohly skvěle bojující Jenišovice.

Jiskra Mimoň - FK Jiskra Mšeno B 0:5 (0:4)

Dosud neporažená rezerva Mšena si jela pro body i Mimoně, které se zatím příliš nedaří. Realizační tým nenechal nic náhodě a zejména do prvního poločasu postavil velmi silnou sestavu, kde nechybělo několik hráčů z kádru divizního Áčka včetně hráčů s juniorskými ligovými zkušenostmi a nejen s nimi. Úvodní branku vstřelil hned v 5. minutě Helm a hosté tím získali převahu pro zbytek utkání, kterou ještě do poločasu vyjádřili dalšími třemi góly.

Branky: 5. Helm, 20. Novotný, 21. Krejčík, 42. Štěpánek, 55. Brož. Rozhodčí: Mizera. ŽK: 0:0. Diváků: 50. Mšeno B: Polák - Hušek, Pešat, Demín (68.Kuchynka), Helm - Rozkovec (46.Pařík), Štěpánek, Brož, Šich (61. Bradel) - Novotný (54.Pelta), Krejčík (75. Pech).

TJ Sokol Jenišovice - TJ Sokol Ruprechtice 4:3 (1:2)

Ve šlágru kola všechny zůstaly v Jenišovicích a sesadily je z vedoucí pozice v průběžné tabulce 1.A třídy a připravily jim první porážku v soutěži. Už v 18. minutě zatáhl po pravé straně míč Vavřich, byl faulován a z nařízené penalty se nemýlil Poláček. Bohužel pak domácí jakoby přestali hrát a nechali soupeře otočit na poločasových 1:2.

Po bouřce v kabině od domácích trenérů se na hřiště vrátil ten tým, který na podzim doposud poráží soupeře a převzali tak otěže zápasu. Hned v 48. minutě skvělým důrazem po standardní situaci vyrovnával Fedorko a za sedm minut po krásné přihrávce Pekaře otočil skóre Vavřich. Soupeř po jedné z mála šancí opět vyrovnal, ovšem v 80. minutě si našel míč opět Vavřich a ze šestnáctky bombou k tyči překonal svého jmenovce v brance soupeře na konečných 4:3!

Branky: 52. a 77. Vavřich, 20. Poláček (PK), 49. Fedorko - 36. a 68. L. Šrajbr, 44. Kesner (PK)
Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 2:2. Diváků: 150. Jenišovice: Cejnar - Pekař, Bubák, Marek, Holeček (82. Hradecký) - Poláček, D. Hurt (58. Kalousek), Randák, V. Hurt (60. Resl)
- Vavřich, Fedorko.

TJ Desná - FC Pěnčín 0:2 (0:1)

Pěnčín v rámci 6. kola zajížděl na derby do Desné, kde se očekával velmi vyrovnaný zápas. Samotný průběh zápasu to potvrdil. Pěnčín po dvou výhrách venku, jel do Desné s tím, že si chce odvést všechny tři body a to se mu povedlo.

Utkání začalo velmi opatrně z obou stran. První vážnější šanci měli hosté v 11.minutě. Záveský vystihl chybnou rozehrávku domácích, vyslal do úniku Hlubučka, který udělal před velkým vápnem kličku vyběhnutému domácímu gólmanovi Doubkovi, ten ho musel podrazit. Z přímého kupu vyslal střelu Nemyrovskyy, ale Doubek si poradil. V 18. minutě měli domácí velikou šanci, když J. Kořínek vystřelil, Pivrnec pouze vyrazil před sebe a před dorážejícím Veseloušem, na kterého čekala prázdná brána, zachraňoval Pěnčínu Balásek, který uklidil míč na roh. Ve 31. minutě kapitán hostů Matějček P. nasměroval přímý kop z dobré pozice jenom nad. O čtyři minuty později přišel krásný fotbalový moment. Pavel Matějček, dostal přihrávku za vápnem a střelou na zadní tyč do šibenice nedal Doubkovi žádnou šanci 0:1.

Po přestávce poslal hostující trenér Vokál, pro kterého byl zápas s Desnou velmi prestižní, čerstvého Pumrleho, který po minutě na hřišti běžel ze strany sám na Doubka, ale přestřelil. V 50. minutě se trefil z přímého kopu za vápnem hostující Mätzelt a bylo to 0:2. Zbytek utkání Pěnčín kontroloval hru, nedovolil Desné se dostat do vážnější šance. Hosté si zaslouženě z derby odvezli tři body.

Branky: 35. P. Matějček, 60. Mätzelt. Rozhodčí: Vachek. ŽK: 1:1. Diváků: 120. Desná: Doubek - Mladonický, P. Kořínek, Šindelář, Ježek - Kopal, Nguyen (89. Křemen), Sekanina, Karel (81. Kovář) - J. Kořínek, Sekanina. Pěnčín: Pivrnec - Fajfr, Heinrich, J. Matějček, Balásek - Zapadlo (46. Pumrle), Nemyrovskyy, P. Matějček, Mätzelt (Lang) - Záveský (90. Ondrejčík) - Hlubuček.

Další výsledky: VTJ Rapid Liberec - FK Hejnice 1:3 (0:2), Sokol Doubí - SK Semily 8:0 (3:0), Košťálov/Libštát - Lomnice n. P. 2:4 (1:0), FK Rynoltice - FK Stráž pod Ralskem 4:1 (4:1), Krásná Studánka - Horní Branná 2:0 (0:0).