Jednoznačná porážka Mšena v Kolíně

09.05.2018 11:24:28 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Postavení na třetím místě, jarní domácí neporazitelnost i podzimní výhra 5:3 v Jablonci, to vše pasovalo Kolínské do role favorita, což se také potvrdilo.

FK Kolín - Jiskra Mšeno 3:0 (2:0)

Domácí měli raketový nástup, když po šesti minutách již vedli 2:0. Už ve třetí minutě domácí chytře rozehráli rohový kop podél autové čáry, následoval centr Váchy, po kterém se prosadil hlavou Seifert. V šesté minutě přišel ze stejné strany další podobný centr, proti střele Veselého ještě Masařík stačil zasáhnout, ale na dorážku Mlynka už reagovat nemohl. Vedení domácích mohlo být vyšší, ale další dvě šance domácí hráči promarnili. Nejprve Vácha sebral míč váhajícímu Helmovi, běžel sám na brankáře, kterého se pokoušel přelobovat. jeho pokus ale neměl potřebnou výšku a Masařík míč lapil. V další šanci nepotrestal nedorozumění Masaříka s Houserem Němeček, hostující gólman chybu vzápětí napravil. Jablonecký tým se ani za dvoubrankového manka nevzdával a stále se snažil vymyslet kontaktní branku, o dobré pozice se ale sám připravoval častými nepřesnostmi.

Po změně stran měli jablonečtí velkou šanci na snížení nepříznivého skóre po trestném kopu Čížka, míč letěl přes zeď do kolínské šibenice, jenže domácí gólman Pellegrini perfektním zákrokem dokázal míč vyrazit. V 62. minutě Mšenští neuhlídali po rohovém kopu náběh Biška, a ten prostřelil zblízka Masaříka na 3:0. Jablonečtí dál zkoušeli štěstí, v dobré pozici mířil těsně vedle kolínské branky Čížek.

Jiskra Mšeno neuspěla na pažitu Kolína, který po nedělním vítězství nad Jiskrou 3:0 už sedm zápasů v řadě nebyl poražen. O porážce jabloneckých barev rozhodl samotný úvod, kdy červení dvakrát v rychlém sledu inkasovali. Hosty ale lze pochválit, protože hráli pořád stejně i za nepříznivého stavu. Jeho kombinační styl domácím vyhovoval, ale smutné je, že k ohrožení branky dostávali hosté minimálně.

Branky: 3. Seifert, 6. Mlynka, 61. Biško. Rozhodčí: Langmajer. ŽK: 2:2. Diváků: 150. Sestava Jiskra Mšeno: Masařík - Helm, Houser, Váňa, Hrnčíř - Štemberk (75. Pařík), Koblížek, Rozkovec, Krejčík - Čížek, Nulíček.