Jeden tisíc měsíčně dostanou rodiče na školné v soukromých školkách

09.06.2020 19:10:26 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jeden tisíc měsíčně dostanou rodiče na školné v soukromých školkách

Tisícikorunovou měsíční podporu poskytuje město Jablonec nad Nisou rodinám dětí, které kvůli nízkému věku nebyly přijaté do městské mateřské školy nebo zapsání brání zdravotní hendikep. Finanční podpora je určená na školné v soukromých zařízeních.

„Soukromá zařízení nabízejí dětem nadstandardní služby v podobě malých kolektivů a s tím související individuální péči, kterou zvláště děti mladší tří let nebo ty hendikepované potřebují. Suplují roli jeslí, které město nezřizuje, a jsou flexibilnější při přijímání dětí i v průběhu školního roku," konstatoval náměstek pro oblast humanitní a sociální David Mánek.

Město rodiny finančně podporuje dle stanovených pravidel už od roku 2014. „Částka tisíc korun měsíčně na jedno dítě je určená jako příspěvek na školné v soukromém zařízení na území města pro děti od dvou let s trvalým bydlištěm v Jablonci nad Nisou, pokud oba rodiče doloží potvrzení o zaměstnání a dítě splní docházku minimálně 80 hodin měsíčně," vysvětlil Mánek.

Na kalendářní rok 2020 počítá městský rozpočet s částkou 284 tis. korun, z nichž bylo od začátku roku už vyčerpáno celkem 55 tisíc. „Čerpání podpory ovlivnil nouzový stav, kdy některé registrované soukromé subjekty od března do května omezily nebo pozastavily provoz," připomněl náměstek Mánek.

Soukromá zařízení, u nichž mohou rodiče uplatňovat měsíční finanční podporu od města, se přihlásí na základě výzvy mezi takzvané registrované subjekty poskytující výchovně vzdělávací služby pro děti od 2 do 5 let. Pro školní rok 2021-2022 je třeba podat přihlášku do 3. července tohoto roku. Pokud zařízení splní daná kritéria, uzavře s ním město na jeden školní rok smlouvu. V době letních prázdnin pak rodiče mohou získat příspěvek jen na jeden měsíc dle svého výběru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
Microsoft ocenil systém na hlídání statiky mostů z Jablonce
Asistenti pomáhali v Jablonci i v době koronavirové
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
02.07.: Kuba a Kája děkují záchranářům po autonehodě v Polubném
03.07.: Pozitivní test na koronavirus zavřel jabloneckou školku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn