Jeden tisíc měsíčně dostanou rodiče na školné v soukromých školkách

09.06.2020 19:10:26 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jeden tisíc měsíčně dostanou rodiče na školné v soukromých školkách

Tisícikorunovou měsíční podporu poskytuje město Jablonec nad Nisou rodinám dětí, které kvůli nízkému věku nebyly přijaté do městské mateřské školy nebo zapsání brání zdravotní hendikep. Finanční podpora je určená na školné v soukromých zařízeních.

„Soukromá zařízení nabízejí dětem nadstandardní služby v podobě malých kolektivů a s tím související individuální péči, kterou zvláště děti mladší tří let nebo ty hendikepované potřebují. Suplují roli jeslí, které město nezřizuje, a jsou flexibilnější při přijímání dětí i v průběhu školního roku," konstatoval náměstek pro oblast humanitní a sociální David Mánek.

Město rodiny finančně podporuje dle stanovených pravidel už od roku 2014. „Částka tisíc korun měsíčně na jedno dítě je určená jako příspěvek na školné v soukromém zařízení na území města pro děti od dvou let s trvalým bydlištěm v Jablonci nad Nisou, pokud oba rodiče doloží potvrzení o zaměstnání a dítě splní docházku minimálně 80 hodin měsíčně," vysvětlil Mánek.

Na kalendářní rok 2020 počítá městský rozpočet s částkou 284 tis. korun, z nichž bylo od začátku roku už vyčerpáno celkem 55 tisíc. „Čerpání podpory ovlivnil nouzový stav, kdy některé registrované soukromé subjekty od března do května omezily nebo pozastavily provoz," připomněl náměstek Mánek.

Soukromá zařízení, u nichž mohou rodiče uplatňovat měsíční finanční podporu od města, se přihlásí na základě výzvy mezi takzvané registrované subjekty poskytující výchovně vzdělávací služby pro děti od 2 do 5 let. Pro školní rok 2021-2022 je třeba podat přihlášku do 3. července tohoto roku. Pokud zařízení splní daná kritéria, uzavře s ním město na jeden školní rok smlouvu. V době letních prázdnin pak rodiče mohou získat příspěvek jen na jeden měsíc dle svého výběru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na projekt Dětské univerzity opět přispěje i Liberecký kraj

Dětská univerzita při Technické univerzitě v Liberci bude v příštím školním roce pokračovat. Liberecký kraj podpoří její činnost již pošesté půl milionem korun. Stejnou částku odsouhlasili krajští radní i v předchozích letech. Finanční podporu musí projednat Zastupitelstvo Libereckého kraje. „Projekt Dětské univerzity je skvělým počinem. Rozšiřuje totiž nabídku kvalitních volnočasových vzdělávacích aktivit technického a přírodovědného zaměření na území celého Libereckého kraje. V prvních ročnících Dětské univerzity byly náklady hrazeny z prostředků Evropské unie, v posledních letech je provoz možný pouze díky dotaci Libereckého kraje, která dovoluje účast zájemcům bez ohledu na jejich socioekonomický status," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí. Cílovou skupinou Dětské univerzity jsou žáci základních a středních škol od 9 do 18 let. Roční hodinová dotace přímé výuky na jednoho účastníka bude v rozsahu od 50 do 100 hodin dle varianty celoročních kurzů.

V Jablonečku můžete navštívit četnickou stanici

Již od května je v Jablonci nad Jizerou každý víkend mezi 10.30 a 16 hodin nebo ve všední dny po domluvě 606 088 155, Vladimír Petříček otevřeno četnické muzeum. Najedete ho na náměstí v přízemí radnice. Četnická stanice otevřela v Jablonci nad Jizerou před 130 lety.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

S očkováním neváhejte, od 9. srpna dojde v Jablonci ke snížení kapacit
Návštěvnost Harrachova v červenci velká, akce na srpen jsou připravené
Zastávka Jablonex směr centrum bude v srpnu zrušena
Od srpna nechoďte v noci do Srnčího dolu. Bude se tu lovit
Country Sisters zazpívají na Černé Studnici

Nejčtenější články

23.07.: Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku
24.07.: Hasiči evakuovali devět lidí kvůli požáru bytu v Jablonci
24.07.: Obrazem: Velké Hamry v přípravě přehrály Rychnov nad Nisou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn