Je čas se ochladit, 1. srpna odstartovaly registrace na 47. Jizerskou 50

02.08.2013 07:27:40 | Autor: rv | Rubrika: Sport | Obce: Bedřichov

Je čas se ochladit, 1. srpna odstartovaly registrace na 47. Jizerskou 50

Lepší načasování si nemohla Jizerská 50 vybrat. Právě v době, kdy Česko sužují tropická vedra, startují registrace do závodu, který alespoň na chvíli ochladí myšlenky všech milovníků sněhu a běžeckého lyžování. Start registrací byl tento čtvrtek 1. srpna.

Dva roky po sobě se zaplnil start této nejmasovější zimní sportovní akce ve střední Evropě do posledního místečka, a protože již není možné kapacitu nejprestižnějšího českého závodu v běhu na lyžích dále navyšovat, dá se očekávat, že i letos bude brzy vyprodáno.

Pořadatelé zachovali rozdělení startu závodů na 25 a 50 kilometrů. Hlavní závod vyrazí na trať v neděli 13. ledna v 9 hodin, na poloviční distanci vyjedou závodníci ve stejný čas v sobotu 12. ledna. Nově bude posunut start Bedřichovské 30, která bude startovat v pátek 11. ledna již v 9 hodin, tedy o dvě hodiny dříve než letos.

Kapacita jednotlivých závodů zůstává stejná, 4 800 závodníků na padesátikilometrový závod, 1 200 na 25 kilometrů a 600 závodníků pro závod Bedřichovské 30. Součástí 47. ročníku Jizerské 50 budou rovněž dětské závody. Ty jsou na programu první závodní den, v pátek odpoledne po úvodním závodě dospělých.

Kdo nezaváhá s registrací, může výrazně ušetřit. V srpnu a v září je startovné za nejvýhodnější cenu, 1 200 korun na 50kilometrovou trať, 900 korun na 25 kilometrů a ještě o sto korun méně na Bedřichovskou 30. Registrace na 47. ročník Jizerské 50, která se koná od 11. do 13. ledna 2014, probíhá na webu http://www.jiz50.cz/.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Bauer na Jizerské 50 nestačil pouze na Auklanda

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žádosti o dotaci na obnovu památek je nutné podat do konce února
O Jizerskohorskou železnici budou znovu soutěžit dopravci
Jablonečtí řidiči přeparkujte, je třeba uklidit sníh
FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
19.01.: Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti
20.01.: Na zasněžené silnici v Desné se po smyku srazil s protijedoucím autem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn