Jarda Dočkal – 80!

22.11.2019 09:15:40 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jarda Dočkal – 80!

V poklidu svého rychnovského zázemí slaví právě dnes (22. listopadu 2019) své významné životní jubileum Jarda Dočkal. Ač rozený Moravák, přes Spartu a Teplice se dostal až do Jablonce, aby se tu usadil nadobro a stal se pravověrným Jablonečanem.

Talentovaného Přerovana si vyhlédla Sparta, to bylo za éry slavného trenéra Ježka, aby s Kvašňákem či Maškem a spol. lámal obrany soupeře. Ze Sparty se přesunul do Teplic, a když Tepličtí v roce 1965 zatoužili po jabloneckém stoperovi Františkovi Vítů, bafíci ze Střelnice podmínili svůj souhlas tím, že Teplice pustí na Střelnici právě Jardu Dočkala. Na hřišti pod trenéry Buchtou, Kolským či později řádil, tvořil tady hru a nejčastěji v tandemu s Jirkou Vávrou nebo Vaškem Halamou bojovali dokonce o postup do nejvyšší soutěže.

Té se nakonec v Jablonci stejně dočkal, byť v roli asistenta trenéra Ládi Nováka, se kterým vytvořil skvělý trenérský tandem. A protože fotbal byl vždy jeho životní láskou, vystudoval trenérskou licenci a pokračoval jako trenér. Trénoval i na Kypru a nezapomenu na jeho nadšení z anglické ligy, kterou tam mohl na rozdíl od domova sledovat v televizi. Jeho idolem trenér byl Brian Clough a jeho umění dobíjet hráčům baterky, jak říkal. První velkou trenérskou šanci dostal v Jablonci v roce 1976 po sestupu z první ligy, dostal za úkol dostat omlazený tým zpět, ovšem to bylo nereálné. Asistenta mu dělal Luboš Šrejma, další jablonecká legenda.

Jarda pomohl do fotbalového světa mnoha jabloneckým talentům, ale v létě z velitelství národního podniku LIAZ zaznělo jasné: chceme na Střelnici zkušeného trenéra! Tak přišel Vlastimil Chobot, ne všichni byli z této změny nadšeni. A tak to Jarda zkoušel v Plzni, zkoušel to v Olomouci, zkoušel to v dalších menších klubech. S manželkou Janou vychovali dceru, není tajemstvím, že Jardova manželka je sestrou manželky dalšího velkého sparťana, Ládi Táborského. Jardova fotbalová kariéra byla bohatá, naplněná fotbalem, fotbalem a zase fotbalem. Byl vždy pro fotbalovou modernu, „nabité baterky" hráčů, u kterých vyžadoval na hřišti rojení a žádnou statiku. Svůj důchod tráví v Rychnově, občas se vypraví na Střelnici, kde prožil tolik nádherných chvil.

Jardo, osmdesátka, to ještě není uzavřená kapitola. Dnes už nemusíš jezdit na Kypr, abys viděl anglickou ligu, je jiná doba. Naštěstí. A tak k Tvému životnímu jubileu přeji spolu s celým houfem Tvých přátel a fotbalových kamarádů co nejvíce zdraví a ještě co nejvíce fotbalových zážitků!

Přeje Jarda Hrabák a řada kamarádů!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hejtman ocenil za společenskou odpovědnost čtyři organizace
Pavla Kumstátová doběhla v Třinci pro zlatou medaili
Stále stejné: záloha ani dopředu, ani dozadu
Princové jsou na draka, zato jablonecké divadlo žije
Ohlédnutí za letní turistickou sezonou v Krkonoších

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
21.09.: VIDEO: Běh Přes desenské kopce 2020
20.09.: Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn