Jana Havlíčková rozezněla varhany v kostele sv. Anny

20.08.2014 10:11:50 | Autor: Regína Fučíková | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jana Havlíčková rozezněla varhany v kostele sv. Anny

Předposlední podvečerní koncert v rámci cyklu Jablonecké kostely otevřeny se konal v úterý 19. srpna od 17 hodin v kostele sv. Anny v Jablonci nad Nisou. Na koncert zavítalo téměř 150 posluchačů, jejichž potlesk si vyžádal na konci několik přídavků.

Skladby od F. Schuberta, J. K. Kuchaře, A. L. Webera , G. Verdiho, J. Clarka a dalších hudebních skladatelů zahrála Jana Havlíčková, která do Jablonce zavítala až ze Dvora Králové nad Labem. Hře na varhany se věnuje od 10 let a vystupuje zejména na historických památkách, v rámci církevních akcí, festivalů, v lázních, muzeích a dalších památkách. Bylo to již po třetí, co tato mladá umělkyně v Jablonci nad Nisou vystoupila. V rámci loňského ročníku Jablonecké kostely otevřeny ji mohli diváci vidět při varhanním koncertu v kostele Dr. Farského.

Již 7. ročník cyklu Jablonecké kostely otevřeny se blíží ke konci. Zájemci o sakrální památky mohou navštívit čtyři jablonecké kostely v centru města naposledy kromě doby bohoslužeb v úterý 26. 8. od 9 do 17 hodin, kostel sv. Anny pak do konce srpna denně od 10 do 12 a 13 do 17 hodin v rámci Mezinárodního trienále skla a bižuterie.

Poslední úterní koncert se odehraje v duchu dechových nástrojů. Vystoupí Dechová harmonie pod vedením Vladislava Krejčíka a hosté v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním náměstí opět od 17 hodin. Akci pořádá Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s. za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Housle rozezní kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova
Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu
Klarinety a varhany přilákaly do jabloneckého kostela přes 140 posluchačů
Smyčcový kvartet a křehké soprány dojaly posluchače v kostele sv. Anny
Cyklus Jablonecké kostely otevřeny pokračuje kytarovým recitálem
Jablonecké svatostánky se přes prázdniny opět otevřou veřejnosti

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnaj "O pojizerský štít" úspěšně skončil.
FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty
Léto v Harrachově zahájí otevření rybníčků v Anenském údolí
Skryté skvosty přináší zážitky i soutěž o exkluzivní ceny
Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů

Nejčtenější články

06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník
07.07.: Obrazem: Bozkovská pouť 2020 nabízela bohatý program
05.07.: Od října vznikne v Jablonci nová kulturní městská organizace

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn