12.08.2019 20:54:55 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

S Evropou se jablonecký tým rozloučil rychle a nečekaně, zbývá liga. A proti týmu, který v loňské sezoně Jablonec neporazil, to nebylo zrovna lehké.

FK Jablonec - SFC Opava 2:1 (0:0)

Trenéři poslali do utkání svoje svěřence v těchto sestavách:

• FK Jablonec: Hrubý - Holík, Jugas, Plechatý, Krob - Hübschman , Považanec - Jovović (87. Pilík), Matoušek (83. Chramosta), Sýkora (90+3. Petrović) - Doležal. Náhradníci: Hanuš - Petrović, Chramosta, Pilík.

• SFC Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Schaffartzik (78. Juřena), Žídek - Svozil, Zavadil, Jursa (64. Mondek), Jurečka, Zapalač (76. Stáňa) - Dedič. Náhradníci: Šrom - Helebrand, Jan Řezníček, Souček

Do zápasu vstoupili domácí dobře a hned ve 4. minutě Matoušek po Krobově centru trefil hlavou břevno. V 18. minutě sehráli domácí hezký signál, ale zatímco v prvním případě minule promáchl Sýkora, tentokrát se totéž povedlo Matouškovi. Cvičit hoši!

Ve 35. minutě to zase hořelo před Hrubým, Dědičova rána třela břevno naštěstí z té pro Jablonec správné strany. Do půle se již nic nestalo, s výbornou defenzívou Opavy si domácí moc rady nevěděli, hráli hodně do vzduchu a tam kralovali výškově „vzdělanější" Opavané.

FK Jablonec - CSC Opava 2:1 (0:0)Po změně stran se tempo přece jenom trochu zvedlo. Ve 49. minutě jablonecký odchovanec v opavské bráně Vilém Fendrich zachránil po šanci Doležala. V 52. minutě neunesl Jurečka neodpískaný zákrok po souboji s Krobem, trochu si zamrmlal směrem k sudí Adámkové a ta ho s červenou poslala do sprch. Čekal se jablonecký nápor, ale hosté i v deseti drželi vyrovnanou hru.

V 56. minutě nevyužil Sýkora možnost spadnout a získat penaltu, ale faul soupeře dohrál a ustál, míč do sítě dopravil na 1:0. V 59. minutě Hübschman nešťastně „nabil" Dědičovi, ale nikoli poprvé dostal kotel šanci vyvolávat Hrubého jméno po skvělém zákroku. Po pěti minutách však Hrubý zažil potupu po Zavadilově majstrštyku z trestného kopu a hosté i v deseti srovnali na 1:1.

Naštěstí v 71. minutě předvedl své schopnosti Matoušek a levačkou poslal do Fendrichovy brány pěkný projektil, Vilda se stačil jenom ohlédnout. Fotbalová nádhera a hlavně vedení. Opava i v deseti hodně zlobila a v 78. minutě byla blízko k vyrovnání, ale Stáňova střela šla od břevna dolů, naštěstí pro domácí nebyl na lajně Bachramov, ale Moláček a hrálo se dál. Závěr zápasu pak byl koncertem tří šancí Chramosty. Přišel na hřiště v 83. mintě po Považancově skvělé kolmici šel sám na Fendricha, nedal, v 91. minutě ho Fendrich vychytal podruhé a po minutě ze tří metrů Chram netrefil bránu. To mohla být desetiminutovka! A tak se domácí museli docela třást až do konce, Opava byla kvalitním soupeřem, a to 2:1 nakonec na Střelnici v útrobách i v ochozech určitě brali.

Zápasová statistika:

Branky: 56. Sýkora, 71. Matoušek (Jovović) - 63. Zavadil.
Karty: 25. Jurečka (OPA), 42. Svozil (OPA) červená 52. Jurečka (OPA).
Rozhodčí: Adámková - Moláček, Vodrážka. Diváci: 2 843.

Liga bude rychle pokračovat, na Střelnici uvidíme další fotbal již v neděli 18. července v 17 hodin s Mladou Boleslaví, která v senzačním utkání porazila Spartu 4:3, když hattrick se povedl bývalému hráči Jablonce Mešanovičovi. Ten zápas tedy bude mít náboj!