Jaký je stav jabloneckého rozpočtu po prvním pololetí roku 2020

18.09.2020 15:02:33 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jaký je stav jabloneckého rozpočtu po prvním pololetí roku 2020

Ke konci první pololetí roku 2020 tvořily strukturu portfolia statutárního města Jablonec nad Nisou z 96 % dluhopisy a ze čtyř procent instrumenty peněžního trhu. V současné době město preferuje krátkodobou splatnost instrumentů.

„Stav portfolia k 30. červnu představoval částku 31,5 milionu korun a jeho výnosnost za 1. pololetí roku 2020 přesahuje 740 tisíc korun," řekl ekonomický náměstek Milan Kouřil s tím, že první čtvrtletí ovlivňovala od března koronavirová pandemie. „Tehdy se hodnota portfolia snížila o něco málo přes jeden milion korun. Ve druhém čtvrtletí jsme však zaznamenali nárůst. Aktuálně v procentním vyjádření se jedná celkem o zisk 2,76 % za pololetí," uzavřel náměstek Kouřil.

Stav příjmů za 1. pololetí

V prvním pololetí roku 2020 byly příjmy města Jablonec nad Nisou ve výši 492 milionů korun a výdaje ve výši 508 milionů korun. Výdaje tak přesáhly příjmy o víc jak 16,6 milionu korun.

„Příjmy města Jablonce byly v prvním pololetí roku 2020 splněné ze 46 %, příznivý vývoj v plnění příjmů lze zaznamenat pouze u daně z nemovitostí, poplatků ze psů, za užívání veřejného prostranství a daně z hazardních her," vysvětlil náměstek Kouřil, přičemž v kapitole příjmů se podle Kouřila začíná projevovat propad v daňových příjmech kvůli koronavirové krizi.

Více jak padesátiprocentní plnění vykazují příjmy nedaňové, nejvyšší položkou této třídy příjmů jsou ty z pronájmů pozemků, budov, bytů, nebytových prostor včetně služeb apod. včetně příjmů za svoz a likvidaci komunálního odpadu. Kapitálové příjmy z prodeje pozemků a objektů jsou plněny ve výši 161 %, dotace z více jak 56 %.

„Výdaje odpovídají předem schválenému plánu a za první pololetí byly vyčerpány ze 41,7 %, přičemž běžné jsou vyčerpané téměř ze 40 %, kapitálové dosahují téměř 50 %. Do kapitálových výdajů patří výdaje odboru rozvoje, např. pavilon intenzivní medicíny - navazující investice za 42 milionů korun, dopravní terminál 4,6 milionu, MŠ Arbesova - 16,7 milionu, ZŠ Kokonín - 12,5 milionu, Judo aréna - 15,6 milionu, dešťová kanalizace centrum 11,2 milionu," jmenoval Milan Kouřil.

Detailní informace o hospodaření města jsou uvedeny v rozklikávacím rozpočtu na webu města na https://rozpocet.mestojablonec.cz/greportviewer/.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Miliony z fondu na lepší bydlení přesunul Jablonec do rezervy
Jaké jsou dotační programy z rozpočtu města Jablonec pro rok 2020
Jablonec tvoří finanční rezervy
Jablonečanům pomáhají fond a programy v rozpočtu
Fond na zlepšení úrovně bydlení je občanům k dispozici už 16 let

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Obnovení dvou zastávek autobusů v Jablonci

Od čtvrtka 29. října budou obnovené v Jablonci nad Nisou zastávky MHD pro linku č. 109 jedoucí na trase nádr. Jablonecké Paseky přes Mšeno do Rýnovic. Konkrétně jde o zastávky Jeronýmova a Březová, náhradní zastávka Paseky, linka č. 109 se vrací na standardní trasu a náhradní zastávka ElektroPraga se ruší.

Další oranžové hřiště vyrostlo ve Vrchlabí, otevřeno bylo virtuálně

Další oranžové hřiště vyrostlo ve Vrchlabí, otevřeno bylo virtuálně V prostoru fotbalového areálu Vejsplachy ve Vrchlabí vyrostlo další oranžové hřiště. Konkrétně se jedná o skatepark, po kterém již řadu let toužili místní, hlavně mladí příznivci skatu. Nadace ČEZ podpořila výstavbu částkou 750 tisíc korun. Jeho otevření bylo díky opatřením proti šíření epidemie koronaviru virtuální. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za podzimními závody ve sportovním aerobiku
Z místa nehody ve Velkých Hamrech ujel, díky svědkovi jej vypátrali
Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!
Klienti kvitovali redukci vstupu do budovy v Komenského ulici kladně
Národní titul pečovatelky putoval do Jablonce pro Janu Pácaltovou

Nejčtenější články

26.10.: Zlodějka ukradla v Jablonci ořechy a hrozí jí až osm let za mřížemi
26.10.: Řídil dodávku po Loužnici a měl v dechu 2,73 promile
25.10.: Na trati do Harrachova bude v úseku Dolní Polubný - Kořenov výluka

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn