Jaký bude systém prázdninového provozu školek v Jablonci

13.02.2020 19:52:04 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jaký bude systém prázdninového provozu školek v Jablonci

Jablonečtí radní projednali a schválili provoz mateřských škol o letních prázdninách, který se od roku 2018 nemění. Každá školka se stará o své děti první dva týdny v červenci a poslední dva týdny v srpnu. V ostatní dny nahradí školky Prázdninové týdny s Vikýřem, na které město přispívá 300 korunami na týdenní pobyt dítěte.

„Tento systém školkám vyhovuje, děti se nepřesouvají na neznámá místa a v každé školce je pět týdnů, kdy je možné provést řadu drobných oprav či rekonstrukcí. Navíc zaměstnanci mohou čerpat dovolenou," vysvětlila systém vedoucí oddělení školství Zdeňka Květová.

Období, kdy jsou školky zavřené, řeší tzv. Prázdninové týdny s Vikýřem v ZŠ Sokolí. „Služba je určená výhradně dětem z jabloneckých mateřských škol a má program podobný režimu MŠ. Cena pro letošní rok byla stanovena na 1050 Kč/1 dítě/1 týden," doplnila Květová s tím, že dětem, které bydlí v Jablonci a navštěvují některou z místních školek, přispívá město částkou 300 Kč za dítě a týden.

V roce 2019 byly v každém z termínů naplněny dvě třídy, v roce 2018 to byly tři třídy.

Příspěvky na příměstské tábory

Od roku 2009 mohou rodiče předškoláků a žáků prvních tříd ZŠ využít nabídku příměstských táborů, které organizují městem registrované soukromé subjekty. Na pětidenní pobyt mohou rodiče čerpat 500 korun od města.

„Město přispívá sto korun na jeden den a jedno dítě, maximálně však na pět dní, což zpravidla odpovídá délce jednoho příměstského tábora," konstatovala vedoucí oddělení školství Zdeňka Květová. Na podporu dětí na příměstských táborech je v budoucím městském vyčleněna stejná částka jako v roce 2019, a to 210 tisíc korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pořádají konkurz na ředitele dvou mateřských a základní školy

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Vilém Heckel - kouzlo hor je prodloužena do 14. března

Pro mimořádný zájem návštěvníků je v Domě národopisců Scheybalových v Jablonci nad Nisou prodloužena výstava: Vilém Heckel - kouzlo hor do 14. března. Výstavu navštívila i dcera horolezce a fotografa Helena Heckelová. Podrobnosti o výstavě http://www.nasejablonecko.cz/jablonecko-aktualne/vystava-pripomene-fotografa-a-horolezce-vilema-heckela/?aktualitaId=62468

Rada Libereckého kraje jmenovala tři nové ředitele škol

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lomničtí ochotníci předvedou v Josefově Dole Mnoho povyku pro nic
Schválené jsou také jedno a víceleté dotace z rozpočtu města Jablonec
Na namrzlé vozovce narazila řidička po smyku v Držkově do rozvaděče
Výstava připomene fotografa a horolezce Viléma Heckela
V Maršovicích vletělo auto do zastávky

Nejčtenější články

23.02.: Obrazem: 17. Sportovní ples v Tanvaldě
24.02.: V Maršovicích vletělo auto do zastávky
24.02.: Výstava připomene fotografa a horolezce Viléma Heckela

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn