Jaký bude systém prázdninového provozu školek v Jablonci

13.02.2020 19:52:04 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jaký bude systém prázdninového provozu školek v Jablonci

Jablonečtí radní projednali a schválili provoz mateřských škol o letních prázdninách, který se od roku 2018 nemění. Každá školka se stará o své děti první dva týdny v červenci a poslední dva týdny v srpnu. V ostatní dny nahradí školky Prázdninové týdny s Vikýřem, na které město přispívá 300 korunami na týdenní pobyt dítěte.

„Tento systém školkám vyhovuje, děti se nepřesouvají na neznámá místa a v každé školce je pět týdnů, kdy je možné provést řadu drobných oprav či rekonstrukcí. Navíc zaměstnanci mohou čerpat dovolenou," vysvětlila systém vedoucí oddělení školství Zdeňka Květová.

Období, kdy jsou školky zavřené, řeší tzv. Prázdninové týdny s Vikýřem v ZŠ Sokolí. „Služba je určená výhradně dětem z jabloneckých mateřských škol a má program podobný režimu MŠ. Cena pro letošní rok byla stanovena na 1050 Kč/1 dítě/1 týden," doplnila Květová s tím, že dětem, které bydlí v Jablonci a navštěvují některou z místních školek, přispívá město částkou 300 Kč za dítě a týden.

V roce 2019 byly v každém z termínů naplněny dvě třídy, v roce 2018 to byly tři třídy.

Příspěvky na příměstské tábory

Od roku 2009 mohou rodiče předškoláků a žáků prvních tříd ZŠ využít nabídku příměstských táborů, které organizují městem registrované soukromé subjekty. Na pětidenní pobyt mohou rodiče čerpat 500 korun od města.

„Město přispívá sto korun na jeden den a jedno dítě, maximálně však na pět dní, což zpravidla odpovídá délce jednoho příměstského tábora," konstatovala vedoucí oddělení školství Zdeňka Květová. Na podporu dětí na příměstských táborech je v budoucím městském vyčleněna stejná částka jako v roce 2019, a to 210 tisíc korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pořádají konkurz na ředitele dvou mateřských a základní školy

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tip na výlet v našem kraji, tentokrát na Čertovy kameny u Josefova Dolu
Na led vyjedou jablonečtí hokejisté až v polovině srpna
Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července
Hrad Valdštejn si připomíná rod Valdštejnů

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
09.07.: Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn