Jaké jsou připravované advetní události na ZŠ Pěnčín?

22.11.2018 10:09:56 | Autor: Helena Ferstlová | Rubrika: Kultura | Obce: Pěnčín

Jaké jsou připravované advetní události na ZŠ Pěnčín?

Základní škola v Pěnčíně si i letos pro své žáky a jejich rodiče připravila několik akcí s vánočním tématem, letos poprvé s novým ředitelem Martinem Zicháčkem. Všechny tyto akce vznikají za spolupráce ZŠ Pěnčín, Mš Pěnčín a obce Pěnčín.

Vánoční dílničky 30. 11. 2018

Na přelomu listopadu a prosince se budou konat jejich tradiční Vánoční dílničky, letos ovšem s malou změnou. V předešlých letech se konaly dopoledne a žáčci se jich účastnili během vyučování, tento rok se budou moci účastnit i rodiče žáků, stejně tak jako paní učitelky z Mateřské školky Pěnčín a jejich školkové děti. Konat se budou v pátek 30. listopadu od 14 hodin v budově ZŠ.

Dílničky budou mít 6 stanovišť, kde si děti a žáci budou moci vyrobit vlastní vánoční dekorace, které si potom budou moci odnést domů a zkrášlit si jimi jejich domovy. Dospělí si mezitím budou moci užívat kavárničky, která jim poskytne občerstvení v podobě kávy, čaje a něčeho na zub.

Tento rok se bude konat i soutěž ve zdobení perníčků. Cílem bude vytvořit co nejzajímavější tvary, domečky, svícny, apod. Nejde tentokrát o kulinářské dovednosti, ale o kreativitu soutěžících. Hlasování bude probíhat mezi 14. a 16. hodinou.

Následovat bude rozsvícení stromečku, které se bude konat v 17.30 a zahájí tak letošní Advent. Každé dítě si bude moci z domova přinést vlastnoručně vyrobenou ozdobu, kterou bude moci na stromeček pověsit. Pokud si dítě svou ozdobu zapomene doma, nevadí. Na místě si bude moci vytvořit například papírový řetěz, který na stromeček pověsí. Vystoupí zde děti z Mateřské školky a Základní školy Pěnčín a současně proběhne vyhlášení vítěze Perníčkové soutěže.

Setkání se seniory

Letos se bude druhým rokem pro veliký úspěch konat setkání žáků s důchodci z Domova s pečovatelskou službou Alšovice. Tato setkání probíhala již dříve, kdy žáci navštěvovali seniory v Alšovicích, ale v loňském roce ZŠ Pěnčín pozvala seniory k sobě, aby si udělali takový menší výlet a setkali se s velkým nadšením ze strany seniorů. Bylo to pro ně jistě příjemné vytržení ze stereotypu.

Mimo prohlídku školy si žáci, kteří navštěvují kroužek vaření, keramiky a flétny připraví vlastní kulturní program, posezení a obdarují návštěvníky svými keramickými výtvory.

Po programu proběhne beseda, která bude věnována vzpomínání na oslavy Vánoc, které klienti Domova sami zažili, když byli dětmi. Přítomni na této události budou zástupci z obce a bývalá kronikářka obce Pěnčín J. Smolková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pietní akce se koná tradičně na Den Horské služby v Krkonoších

Tradiční pietní akcí v rámci Dne Horské služby ČR si v neděli 24. března v 16 hodin u pomníku zesnulých lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty v Krkonoších horští záchranáři připomenou kolegy, kteří zahynuli při záchraně lidských životů. „Tento den je dobrou příležitostí k připomenutí obětavé práce a historie horských záchranářů v naší zemi. Letos zároveň slavíme výročí 84 let činnosti Horské služby," uvedl ústřední náčelník Horské služby Pavel Antl s tím, že spolu s horskými záchranáři se vzpomínky zúčastní i členové Ski Jilemnice a další přátelé hor. Více podrobností

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Těžce zraněného běžkaře z koryta Bílé Desné vyprostila horská služba
Celkem 2,5 milionu dá Liberecký kraj na ohrožené památky
Lavina se sesula v Malé kotelní jámě. Horská služba hledala muže
Bozkovské jeskyně oslaví 50. výročí setkáním průvodců a zaměstnanců
V reprezentační přestávce se hrál přátelák s juniorkou Sparty

Nejčtenější články

21.03.: Jablonec získal dotaci na judo arénu. Stavět se začne už v dubnu
20.03.: Nová cukrárna domova důchodců Vratislavice je otevřená i veřejnosti
20.03.: Jak bude vypadat Horní Proseč?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT