Jaké jsou připravované advetní události na ZŠ Pěnčín?

22.11.2018 10:09:56 | Autor: Helena Ferstlová | Rubrika: Kultura | Obce: Pěnčín

Jaké jsou připravované advetní události na ZŠ Pěnčín?

Základní škola v Pěnčíně si i letos pro své žáky a jejich rodiče připravila několik akcí s vánočním tématem, letos poprvé s novým ředitelem Martinem Zicháčkem. Všechny tyto akce vznikají za spolupráce ZŠ Pěnčín, Mš Pěnčín a obce Pěnčín.

Vánoční dílničky 30. 11. 2018

Na přelomu listopadu a prosince se budou konat jejich tradiční Vánoční dílničky, letos ovšem s malou změnou. V předešlých letech se konaly dopoledne a žáčci se jich účastnili během vyučování, tento rok se budou moci účastnit i rodiče žáků, stejně tak jako paní učitelky z Mateřské školky Pěnčín a jejich školkové děti. Konat se budou v pátek 30. listopadu od 14 hodin v budově ZŠ.

Dílničky budou mít 6 stanovišť, kde si děti a žáci budou moci vyrobit vlastní vánoční dekorace, které si potom budou moci odnést domů a zkrášlit si jimi jejich domovy. Dospělí si mezitím budou moci užívat kavárničky, která jim poskytne občerstvení v podobě kávy, čaje a něčeho na zub.

Tento rok se bude konat i soutěž ve zdobení perníčků. Cílem bude vytvořit co nejzajímavější tvary, domečky, svícny, apod. Nejde tentokrát o kulinářské dovednosti, ale o kreativitu soutěžících. Hlasování bude probíhat mezi 14. a 16. hodinou.

Následovat bude rozsvícení stromečku, které se bude konat v 17.30 a zahájí tak letošní Advent. Každé dítě si bude moci z domova přinést vlastnoručně vyrobenou ozdobu, kterou bude moci na stromeček pověsit. Pokud si dítě svou ozdobu zapomene doma, nevadí. Na místě si bude moci vytvořit například papírový řetěz, který na stromeček pověsí. Vystoupí zde děti z Mateřské školky a Základní školy Pěnčín a současně proběhne vyhlášení vítěze Perníčkové soutěže.

Setkání se seniory

Letos se bude druhým rokem pro veliký úspěch konat setkání žáků s důchodci z Domova s pečovatelskou službou Alšovice. Tato setkání probíhala již dříve, kdy žáci navštěvovali seniory v Alšovicích, ale v loňském roce ZŠ Pěnčín pozvala seniory k sobě, aby si udělali takový menší výlet a setkali se s velkým nadšením ze strany seniorů. Bylo to pro ně jistě příjemné vytržení ze stereotypu.

Mimo prohlídku školy si žáci, kteří navštěvují kroužek vaření, keramiky a flétny připraví vlastní kulturní program, posezení a obdarují návštěvníky svými keramickými výtvory.

Po programu proběhne beseda, která bude věnována vzpomínání na oslavy Vánoc, které klienti Domova sami zažili, když byli dětmi. Přítomni na této události budou zástupci z obce a bývalá kronikářka obce Pěnčín J. Smolková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Členové horské služby uctí na Sněžce tragicky zesnulé kolegy

Jako každý rok členové české a polské horské služby i její příznivci ve středu 16. ledna vystoupají na úbočí Sněžky. Zde si připomenou tragédii z roku 1975, při níž zahynuli dva členové HS Štefan Spusta a Jan Messner. Záchranáři z České republiky a Polska se sejdou v horské boudě Slezský dům a poté se vypraví na úbočí. Zde položí věnec ke křížku, který tragickou událost připomíná. Další informace

Správa KRNAP varuje před nebezpečím pohybu v horách

Vzhledem k vývoji počasí v posledních hodinách varuje Správa KRNAP před nebezpečím při pohybu po Krkonoších. Mokrý sníh na mnoha místech způsobil vrcholové zlomy stromů, na řadě míst jsou stromy polovyvrácené a nahrnuté. Nejvíce postižené jsou západní Krkonoše. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali
V Jilemnici je opět k vidění obří sněhový Krakonoš
Horská služba hledala vyčerpaného turistu pod vrcholem Smrku
První Centrum odborného vzdělávání ve Frýdlantu je dokončené
Horská služba obnovuje v Krkonoších zaváté značení

Nejčtenější články

18.01.: Turnaj Smržovka cup 2019 si užilo 17 rodinných týmů
19.01.: První ročník NERROX cupu se v Tanvaldě povedl
17.01.: Favorit ze Střelnice si zastřílel

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT