Jaké jsou připravované advetní události na ZŠ Pěnčín?

22.11.2018 10:09:56 | Autor: Helena Ferstlová | Rubrika: Kultura | Obce: Pěnčín

Jaké jsou připravované advetní události na ZŠ Pěnčín?

Základní škola v Pěnčíně si i letos pro své žáky a jejich rodiče připravila několik akcí s vánočním tématem, letos poprvé s novým ředitelem Martinem Zicháčkem. Všechny tyto akce vznikají za spolupráce ZŠ Pěnčín, Mš Pěnčín a obce Pěnčín.

Vánoční dílničky 30. 11. 2018

Na přelomu listopadu a prosince se budou konat jejich tradiční Vánoční dílničky, letos ovšem s malou změnou. V předešlých letech se konaly dopoledne a žáčci se jich účastnili během vyučování, tento rok se budou moci účastnit i rodiče žáků, stejně tak jako paní učitelky z Mateřské školky Pěnčín a jejich školkové děti. Konat se budou v pátek 30. listopadu od 14 hodin v budově ZŠ.

Dílničky budou mít 6 stanovišť, kde si děti a žáci budou moci vyrobit vlastní vánoční dekorace, které si potom budou moci odnést domů a zkrášlit si jimi jejich domovy. Dospělí si mezitím budou moci užívat kavárničky, která jim poskytne občerstvení v podobě kávy, čaje a něčeho na zub.

Tento rok se bude konat i soutěž ve zdobení perníčků. Cílem bude vytvořit co nejzajímavější tvary, domečky, svícny, apod. Nejde tentokrát o kulinářské dovednosti, ale o kreativitu soutěžících. Hlasování bude probíhat mezi 14. a 16. hodinou.

Následovat bude rozsvícení stromečku, které se bude konat v 17.30 a zahájí tak letošní Advent. Každé dítě si bude moci z domova přinést vlastnoručně vyrobenou ozdobu, kterou bude moci na stromeček pověsit. Pokud si dítě svou ozdobu zapomene doma, nevadí. Na místě si bude moci vytvořit například papírový řetěz, který na stromeček pověsí. Vystoupí zde děti z Mateřské školky a Základní školy Pěnčín a současně proběhne vyhlášení vítěze Perníčkové soutěže.

Setkání se seniory

Letos se bude druhým rokem pro veliký úspěch konat setkání žáků s důchodci z Domova s pečovatelskou službou Alšovice. Tato setkání probíhala již dříve, kdy žáci navštěvovali seniory v Alšovicích, ale v loňském roce ZŠ Pěnčín pozvala seniory k sobě, aby si udělali takový menší výlet a setkali se s velkým nadšením ze strany seniorů. Bylo to pro ně jistě příjemné vytržení ze stereotypu.

Mimo prohlídku školy si žáci, kteří navštěvují kroužek vaření, keramiky a flétny připraví vlastní kulturní program, posezení a obdarují návštěvníky svými keramickými výtvory.

Po programu proběhne beseda, která bude věnována vzpomínání na oslavy Vánoc, které klienti Domova sami zažili, když byli dětmi. Přítomni na této události budou zástupci z obce a bývalá kronikářka obce Pěnčín J. Smolková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Přednáška ve Vratislavicích poučí seniory o bezpečnosti na silnicích

Chystaná vzdělávací přednáška Senior bez nehod ukáže, jak se chovat v silničním provozu. Akce, která je určena především pro občany seniorského věku, se uskuteční v úterý 18. června od 17 hodin v Kulturním centru Vratislavice 101010. K vidění budou divadelní scénky na téma bezpečnost seniorů na silnicích v roli řidičů, spolujezdců, vlivu nemocí či medikamentů na výkon řidiče. Ty budou spojené s odborným výkladem a audiovizuální prezentací. Řeč bude i o tom, jak se správně chovat jako chodec, cyklista nebo jak správně cestovat autobusem či tramvají. To vše nevšední - interaktivní, velmi přístupnou a zábavnou formou.

Semilský park o víkendu ovládne Ostrov Art Fest

Ostrov Art Fest je dvoudenní multižánrový festival pořádaný semilským KSSF z.s. ve spolupráci s železnobrodským Faking Bookings. Za finanční podpory města Semily. Těšte se na program hudební (v pátek ostřejší, v sobotu alternativnější) i na program doprovodný (dětská divadelní představení, workshopy, dílničky, soutěže). Podrobný program


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj představuje méně známá místa: Sirný pramen
Hlasujte po celé prázdniny pro Ženu regionu
Obrazem: Zahradní slavnost ve Vikýři 2019
Běháním u přehrady můžete pomoci psím útulkům
Obrazem: Vrcholí přípravy na Noc Slovanských bojovníků

Nejčtenější články

14.06.: Obrazem: Demonstrace Milion chvilek pro demokracii 11. 6. v Jablonci
14.06.: Noc Slovanských bojovníků v sobotu v Eurocentru
13.06.: SDH Lučany slavil 150 let od svého založení

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn