Jablonečtí Vlci nastříleli bůra hokejistům Trutnova

25.10.2018 13:12:59 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jestliže hokejisté Trutnova někam nejezdí rádi, tak je to určitě do Jablonce nad Nisou. Na úzkém kluzišti se jim dlouhodobě nedaří a body z Jablonce nevozí. Ve středu tomu nebylo jinak a v polovině utkání bylo po zápase.

HC Vlci Jablonec nad Nisou - HC BAK Trutnov 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

Domácí začali utkání aktivně a od 8. minuty, kdy se dostali do vedení v přesilovce z hole Plíhala. Na 2:0 pro domácí zvýšil v 16. minutě po nádherné individuální akci svátečního střelce Pavlů. Zaspání hostujících obránců využil jablonecký bek, který si dlouhým obloukem najel přímo před branku, načež vše vyšperkoval ukázkovým zakončením pod horní tyčku. Asistoval mu Brokeš. Trutnov měl vekou šanci snížit v závěru třetiny, ale proti střele Kally vytasil beton gólman Jelínek a Ukhin pak z dorážky trefil tyčku.

Domácí hokejisté pokračovali v aktivitě i nadále, po necelých čtyřech minutách druhé třetiny přidali třetí gól. Hezkou kombinaci zakončil Mrkvička. A další pěkná souhra z 30. minuty znamenala už vedení 4:0 pro Vlky. Opět to byla krásná akce, tentokráte se v roli zakončujícího hráče objevil u levé tyčky osamocený Babec, jenž krásně zužitkoval nahrávku Nezbedy. Trutnov se poprvé a i naposledy prosadil až o chvíli později. Samostatný únik proměnil v čestný gól Tatar. Jenže pátá jablonecká rána přišla hned vzápětí. Tondr nedal Ašenbrennerovi šanci a hostující gólman přepustil své místo v bráně Jeschkemu. Ten už pak sice žádný gól nedostal, ovšem překonat se nenechal ani domácí brankář Jelínek. Třetí třetina i přes několik šanci tedy žádnou další branku nepřinesla. Jablonec s přehledem zvládl souboj dvou sousedů v tabulce a vítězí vysoko 5:1.

Branky a nahrávky: 8. Plíhal (Bříška, Abraham), 17. Pavlů (Brokeš), 24. Mrkvička (L.Tondr, Bříška), 30. Babec (Nezbeda, Frk), 33. L.Tondr (Plíhal) - 31. Tatar (Šefl). Vyloučení: 3:3, Využití: 1:1. Sestava Vlci: Jelínek - Melovič, Mrkvička, Pilař, Pavlů, Abraham, Šuráň, Havelka - Švík, Nezbeda, Frk - Babec, L.Tondr , Brokeš - Plíhal, Mulač, Maďar - Bříška.