Jablonečtí strážníci zřejmě zabránili sebevraždě mladé ženy

30.04.2019 20:34:04 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí strážníci zřejmě zabránili sebevraždě mladé ženy

Hlídku městských strážníků upoutala dívka sedící na hrázi bývalého novoveského koupaliště, která podivně gestikulovala a mluvila si sama pro sebe. Když ji oslovili, zjistili, že má v batohu velký kuchyňský nůž a pořezaná předloktí.

„Strážníci kontrolovali veřejný pořádek u novoveského koupaliště a dívka vzbudila svým podivným chováním jejich pozornost," řekl Miloslav Lejsek z oddělení prevence kriminality a vzdělávání jablonecké městské policie. Dívka seděla sama na hrázi, gestikulovala a hovořila k sobě. Hlídka se s ní proto pokusila navázat rozhovor. „Přitom strážníci zjistili, že v batohu, který měla vedle sebe, má mladá žena větší kuchyňský nůž. A na předloktí byly patrné stopy pořezání, zřejmě nožem nebo žiletkou," komentoval Lejsek. Žena řekla, že je v těžké životní situaci kvůli svému příteli, dlouhodobě ji nezvládá, léčí se na psychiatrii a bere léky. Momentálně se rozhodla vše řešit tak, že si ostříhala vlasy a pořezala předloktí.

„Protože hrozilo, že by se dívka mohla vrhnout z hráze koupaliště do vody, odvedli jí strážníci ke služebnímu vozu, aby zjistili její totožnost, a přivolali záchrannou službu," doplnil Miloslav Lejsek s tím, že než dorazila sanita, strážníci s děvčetem mluvili, a zabránili tak tomu, aby si způsobila další zranění. Přivolaný lékař dívku ošetřil a rozhodl o okamžitém převozu na oddělení psychiatrie liberecké nemocnice. Svým zásahem městští policisté pravděpodobně mladé ženě zachránili život.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí strážníci se školí v poskytování první pomoci
Nový ředitel jablonecké městské policie se ujímá funkce
Nový ředitel Roman Šípek povede jablonecké strážníky od dubna
Střípky z městské policie: Pomoc občanům na prvním místě
Primátor Jablonce ocenil strážníky za záchranu života
Strážníci zachránili životy obyvatel domu a zadrželi zloděje v prodejně

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
Derby v Liberci pro jablonecké házenkáře

Nejčtenější články

22.05.: ZŠ Pasířská Jablonec shání finance na účast v celostátním finále štafet
22.05.: Obrazem: In line závody v rámci seriálu PBT 2019 v Tanvaldě
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn