Jablonečtí strážníci zachránili život muže v obchodním centru

13.12.2019 17:05:05 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí strážníci zachránili život muže v obchodním centru

Do necelých dvou minut od oznámení byla hlídka jablonecké městské policie u staršího muže, který v pátek kolem poledne zkolaboval v OC Central. S pomoci přístroje AED (Automatizovaný externí defibrilátor) zahájili strážníci resuscitaci, v níž se pak střídali se záchranáři, kteří poté muže převezli na kardiologické oddělení liberecké krajské nemocnice.

Defibrilátor mají strážníci MP ve výbavě výjezdového vozidla od 23. října. Díky včasnému zákroku strážníků muž bude žít.

Hlídka vyjela na žádost operátora do OC Central a tam našla staršího muže ležícího na zádech. Jeden strážník začal okamžitě s nepřímou srdeční masáží, druhý zkontroloval průchodnost dýchacích cest a odstranil zubní náhradu. Členka další hlídky MP přilepila na hrudník postiženého elektrody přístroje AED. „V tu chvíli na místo dorazili liberečtí záchranáři, elektrody připojili na svůj přístroj a pokračovali v restituci. My jsme pak održovali odstup lidí od postiženého a usměrňovali výjezd z garáží obchodního centra kvůli neukázněným a bezohledným řidičům," komentovala situaci strážnice Sirovátková.

„Zásah hlídky městské policie byl skutečně rychlý, do dvou minut od přijetí oznámení byla zahájená resuscitace pacienta, čímž se zvýšila jeho vyhlídka na přežití," děkoval bezprostředně po zásahu MP Jablonec Petr Matějíček, garant AED pro Liberecký kraj.

„Opravdu děkujeme za včasnou pomoc při zásahu u muže, který v obchodním centru zkolaboval. Je to jasný důkaz toho, že projekt AED má smysl a zachraňuje díky své včasnosti lidské životy," konstatoval mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev s tím, že pokud je defibrilace provedena do 3-5 minut od náhlého kolapsu, zvyšuje se pravděpodobnost obnovení srdečního oběhu na 50-75 %. „Rychlý přístup k AED tak představuje šanci včasného provedení defibrilace před příjezdem záchranné služby," dodal Georgiev.

MP Jablonec se zapojila do projektu AED

„Zakoupili jsme přístroj AED z vlastních zdrojů, abychom tak rozšířili možnosti našich strážníků při záchraně lidského života," sdělil už letos v říjnu ředitel MP Roman Šípek. Přístroj za 40 tis. korun koupila jablonecká MP v červenci. Je shodný s těmi, které používají ostatní složky IZS zapojené do projektu. „Tím je zabezpečená vzájemná kompatibilita mezi jednotlivými složkami přímo na místě zásahu, což se prokázalo i dnes v OC Central," připomněl Šípek.

„Defibrilátory jsou vybavené složky IZS - Policie ČR, Hasičský záchranný sbor, Horská služba atd. Díky AED bylo v rámci Libereckého kraje zachráněno již několik lidských životů," uvedl Georgiev.

Defibrilátor je lékařský přístroj k defibrilaci pacienta při kardiopulmonální resuscitaci, který elektrickým výbojem obnoví správnou činnost srdce. V čase srdeční zástavy je řada osob postižena život ohrožující poruchou srdečního rytmu - komorovou fibrilací. Prostřednictvím AED je možné dodat kontrolovaný elektrický výboj nazývaný defibrilace, který může obnovit normální srdeční rytmus.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hlídka městské policie poskytla první pomoc muži v bezvědomí
Jablonečtí strážníci získali další prostředek na záchranu životů
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Liberecký kraj poskytne tři miliony na další defibrilátory
Hasiči zachraňují životy pomocí defibrilátorů AED
Hasiči převzali na krajském úřadě celkem 36 defibrilátorů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách
Další budovy v Ralsku půjdou k zemi, kraj zde chce mít čisto a bezpečno
VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
27.01.: Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn