Jablonečtí policisté úspěšně vypátrali malého chlapce i ženu

24.04.2020 19:05:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí policisté úspěšně vypátrali malého chlapce i ženu

Policisté s hasiči hledali v Jablonci v úterý 21. dubna pětiletého chlapce, který se rodičům ztratil ze zahrady u domu, kde si předtím hrál. Naštěstí byl ještě během dne vypátrán v pořádku. V noci na úterý policisté pátrali také po pohřešované ženě z Jablonce nad Nisou. Nalezli ji v pořádku ve Smržovce.

V úterý 21. dubna odpoledne krátce po půl druhé hodině policisté na lince 158 přijali oznámení o pohřešování pětiletého chlapce, který se měl ztratit ze zahrady u domu Jablonci nad Nisou - Proseči nad Nisou. Na místo ihned vyjely policejní hlídky z Jablonce nad Nisou i Liberce včetně psovoda se služebním psem.

„Provedeným šetřením policisté zjistili, že si pohřešovaný chlapec hrál na zahradě u domu se svoji sestrou a krátce před půl druhou hodinou ho začala matka pohřešovat. Oba rodiče začali chlapce hledat na zahradě kolem domu a i celý dům prohledali. Syna ovšem nikde nenašli, a proto celou věc oznámili na tísňovou linku. Dále policisté zjistili, že uvedená zahrada je z jedné strany ohraničena plotem a z druhé strany korytem řeky Nisy. Nemohli tedy vyloučit skutečnost, že chlapec mohl do tohoto koryta řeky skočit. Navíc v době, kdy rodiče začali chlapce hledat, byly také otevřeny dveře z domu vedoucí do ulice, kterými mohl chlapec také odejít směrem k hlavní silnici. Matka také uvedla, že by měl mít u sebe její syn mobilní telefon, na který se mu snažila bohužel neúspěšně dovolat. Opakovaně mu volala, telefon sice vyzváněl, ale nikdo ho nezvedal. Je naprosto samozřejmé, že všichni měli o chlapce velký strach," shrnula tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Do pátrání se s dvaceti policisty zapojily také dvě jednotky hasičů, včetně dobrovolných z Proseče. Policisté také provedli lokalizaci mobilního telefonu, který měl mít chlapec u sebe. Na základě skutečnosti, že by tento mobil měl být v blízkosti domu, zaměřili se policisté opět na zahradu, kde si chlapec před svým zmizením hrál.

Nakonec ho psovod se služebním psem a jeho otcem nalezli ve vozidle zaparkovaném za domem v zadní části zahrady. „Chlapec seděl za předními sedačkami a sledoval pohádky v mobilním telefonu. Byl nalezen zcela v pořádku bez jakéhokoliv zranění. Touto cestou děkujeme všem, kteří se okamžitě a intenzivně na pátrání po pohřešovaném chlapci podíleli - všem policistům a profesionálním i dobrovolným hasičům. Je dobře, že byl chlapec nalezen v pořádku a hlavně zdravý," dodala Dagmar Sochorová.

Pohřešovanou ženu vypátrali policisté hodinu od přijetí oznámení

V noci na úterý ve 23.15 policisté na lince 158 přijali oznámení o pohřešování padesátileté ženě z Jablonce nad Nisou. Pohřešování jim oznámil její syn, který uvedl, že jeho matka odešla ten den večer v půl deváté na procházku, ze které se dosud nevrátila. Dále policistům sdělil, že jeho matka v týž den byla propuštěna z dlouhodobé hospitalizace v léčebném zařízení a její oblíbená místa, která ráda navštěvuje, jsou ve městě Smržovka. Syn se snažil matce dovolat, na což vůbec nereagovala. Ani v okruhu rodiny nezjistil žádné poznatky k jejímu pohybu či výskytu.

„Několik policejních hlídek začalo okamžitě po pohřešované ženě intenzivně pátrat a právě se zaměřením nejen na Jablonec, ale především na cesty vedoucí do Smržovky a Smržovku samotnou. Nakonec byla krátce před půl jednou hodinou úspěšná policejní hlídka z Obvodního oddělení Mšeno. Pohřešovanou ženu podle odpovídajícího popisu, který uvedl její syn při oznámení, nalezla skutečně ve Smržovce, a to v ulici Rooseveltova," uvedla policejní mluvčí.

Na místo přivolali i posádku Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, která ženu prohlédla, vyšetřila a zkonstatovala, že po zdravotní stránce je naštěstí v pořádku. „Je velmi dobře, že se policistům ve velmi krátké době podařilo pohřešovanou padesátiletou ženu v pořádku vypátrat a tím samozřejmě ochránit v těchto zatím ještě chladných nocích její zdraví a třeba i život," doplnila Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie žádá o pomoc při pátrání po handbiku ze Svijan
Prodejnu v Novém Městě pod Smrkem přepadla žena s respirátorem
Pohřešovanou ženu našli bez známek života v harcovském lese
Pohřešovaného seniora nalezli mrtvého v obci Huť
Pátrání po dívce z Jablonce i seniorce ze Semil byla úspěšná

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výzkum okáčů pokračuje v Krkonoších i letos

Návštěvníci východní části Krkonoš si možná v hřebenových partiích mezi chalupou Na Rozcestí a Luční boudou všimli modrých či oranžových plastových praporků, mávajících na ně z vysokohorských luk. Nezapomněli je tam neukáznění turisté, ani nejde o bojovou hru. Označují takzvané příčné transekty, které výzkumníci používají ke sledování okáčů. Více informací

V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020

Druhý srpnový víkend (od 7. do 9. srpna) bude v Turnově i letos patřit všem filmovým nadšencům! Tradiční dvounoční filmový maraton tak dá konečně zapomenout událostem předchozích měsíců a ačkoliv Hollywood letos vypustil letní sezonu, víkend nabídne pestrý výběr nejlepších letošních filmů obohacený o filmy z let minulých. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zákupy opět hlídá Medoušek, instalují i skleněný vodotrysk do kašny
Cyklistka objevila u Radčic havarované vozidlo s mrtvým řidičem
V Jablonci zahájili výstavu Křehká krása 2020
Tři vítězství atletů LIAZU na mítinku v Innsbrucku
Jablonecká hudební noc zve posedmé především rockové fanoušky

Nejčtenější články

04.08.: Žena v Tanvaldě oslnila policejní auto laserem, má pokutu a ujel jí vlak
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní
04.08.: I ve městě lze opéci buřta u ohně, ale za určitých podmínek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn