Jablonečtí policisté úspěšně vypátrali malého chlapce i ženu

24.04.2020 19:05:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí policisté úspěšně vypátrali malého chlapce i ženu

Policisté s hasiči hledali v Jablonci v úterý 21. dubna pětiletého chlapce, který se rodičům ztratil ze zahrady u domu, kde si předtím hrál. Naštěstí byl ještě během dne vypátrán v pořádku. V noci na úterý policisté pátrali také po pohřešované ženě z Jablonce nad Nisou. Nalezli ji v pořádku ve Smržovce.

V úterý 21. dubna odpoledne krátce po půl druhé hodině policisté na lince 158 přijali oznámení o pohřešování pětiletého chlapce, který se měl ztratit ze zahrady u domu Jablonci nad Nisou - Proseči nad Nisou. Na místo ihned vyjely policejní hlídky z Jablonce nad Nisou i Liberce včetně psovoda se služebním psem.

„Provedeným šetřením policisté zjistili, že si pohřešovaný chlapec hrál na zahradě u domu se svoji sestrou a krátce před půl druhou hodinou ho začala matka pohřešovat. Oba rodiče začali chlapce hledat na zahradě kolem domu a i celý dům prohledali. Syna ovšem nikde nenašli, a proto celou věc oznámili na tísňovou linku. Dále policisté zjistili, že uvedená zahrada je z jedné strany ohraničena plotem a z druhé strany korytem řeky Nisy. Nemohli tedy vyloučit skutečnost, že chlapec mohl do tohoto koryta řeky skočit. Navíc v době, kdy rodiče začali chlapce hledat, byly také otevřeny dveře z domu vedoucí do ulice, kterými mohl chlapec také odejít směrem k hlavní silnici. Matka také uvedla, že by měl mít u sebe její syn mobilní telefon, na který se mu snažila bohužel neúspěšně dovolat. Opakovaně mu volala, telefon sice vyzváněl, ale nikdo ho nezvedal. Je naprosto samozřejmé, že všichni měli o chlapce velký strach," shrnula tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Do pátrání se s dvaceti policisty zapojily také dvě jednotky hasičů, včetně dobrovolných z Proseče. Policisté také provedli lokalizaci mobilního telefonu, který měl mít chlapec u sebe. Na základě skutečnosti, že by tento mobil měl být v blízkosti domu, zaměřili se policisté opět na zahradu, kde si chlapec před svým zmizením hrál.

Nakonec ho psovod se služebním psem a jeho otcem nalezli ve vozidle zaparkovaném za domem v zadní části zahrady. „Chlapec seděl za předními sedačkami a sledoval pohádky v mobilním telefonu. Byl nalezen zcela v pořádku bez jakéhokoliv zranění. Touto cestou děkujeme všem, kteří se okamžitě a intenzivně na pátrání po pohřešovaném chlapci podíleli - všem policistům a profesionálním i dobrovolným hasičům. Je dobře, že byl chlapec nalezen v pořádku a hlavně zdravý," dodala Dagmar Sochorová.

Pohřešovanou ženu vypátrali policisté hodinu od přijetí oznámení

V noci na úterý ve 23.15 policisté na lince 158 přijali oznámení o pohřešování padesátileté ženě z Jablonce nad Nisou. Pohřešování jim oznámil její syn, který uvedl, že jeho matka odešla ten den večer v půl deváté na procházku, ze které se dosud nevrátila. Dále policistům sdělil, že jeho matka v týž den byla propuštěna z dlouhodobé hospitalizace v léčebném zařízení a její oblíbená místa, která ráda navštěvuje, jsou ve městě Smržovka. Syn se snažil matce dovolat, na což vůbec nereagovala. Ani v okruhu rodiny nezjistil žádné poznatky k jejímu pohybu či výskytu.

„Několik policejních hlídek začalo okamžitě po pohřešované ženě intenzivně pátrat a právě se zaměřením nejen na Jablonec, ale především na cesty vedoucí do Smržovky a Smržovku samotnou. Nakonec byla krátce před půl jednou hodinou úspěšná policejní hlídka z Obvodního oddělení Mšeno. Pohřešovanou ženu podle odpovídajícího popisu, který uvedl její syn při oznámení, nalezla skutečně ve Smržovce, a to v ulici Rooseveltova," uvedla policejní mluvčí.

Na místo přivolali i posádku Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, která ženu prohlédla, vyšetřila a zkonstatovala, že po zdravotní stránce je naštěstí v pořádku. „Je velmi dobře, že se policistům ve velmi krátké době podařilo pohřešovanou padesátiletou ženu v pořádku vypátrat a tím samozřejmě ochránit v těchto zatím ještě chladných nocích její zdraví a třeba i život," doplnila Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie žádá o pomoc při pátrání po handbiku ze Svijan
Prodejnu v Novém Městě pod Smrkem přepadla žena s respirátorem
Pohřešovanou ženu našli bez známek života v harcovském lese
Pohřešovaného seniora nalezli mrtvého v obci Huť
Pátrání po dívce z Jablonce i seniorce ze Semil byla úspěšná

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Na přihlášení staveb do Soutěže Karla Hubáčka zbývá už jen měsíc

Uzávěrka se blíží. Poslední měsíc mají lidé na to, aby přihlásili novostavby, rekonstrukce a projekty do dalšího, již sedmnáctého ročníku architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Všechny potřebné informace se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Závěrečný den pro podávání přihlášek je 14. února. „Rád bych vyzval všechny projektanty, stavitele i investory, aby se přihlásili. Letos se navíc podařilo zkoordinovat regionální soutěž s celostátní Stavbou roku, do které bude mít vítěz Soutěže Karla Hubáčka rovněž možnost se přihlásit," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Předchozí podrobný článek o soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nesněží, proto se odváží sníh z centra Jablonce
Sníh a led na střechách budov se mají průběžně odklízet
Ulice Pobřežní v Jablonci je uzavřená, pracuje se na havárii vody
V anketě Kraj mého srdce lze Liberecký kraj podpořit do konce února
V Bedřichově se u parkoviště srazila dvě auta

Nejčtenější články

18.01.: V Jablonci už napadlo 83 cm sněhu. Lidé vyhazují sníh na uklizené ulice
17.01.: Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
19.01.: Majitel psa je v Jablonci vyšetřovaný pro ublížení na zdraví z nedbalosti

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn